Autor Téma: UML nástroje  (Přečteno 2390 krát)

Offline vojtech.vitasek

UML nástroje
« kdy: 12-06-2012, 07:29:24 »
Zdravím,

snažím se proniknout do UML pomocí knihy UML2 http://knihy.cpress.cz/uml-2-a-unifikovany-proces-vyvoje-aplikaci.html Jsem teprve na začátku.

Máte již někdo zkušenosti s nějakými nástroji UML? Které by jste doporučili? Placené i free, rád bych si udělal přehled na základě doporučení a zkusil si s něčím hrát hned při pročítání knihy :P

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
Re:UML nástroje
« Odpověď #1 kdy: 12-06-2012, 08:47:24 »
Delphi obsahuje přímo podporu pro UML modelování, podle verze Delphi je to různě, ale já to mám v menu View - ModelView a i jinde. Mělo by to být dvojcestné - tj. změny v projektu se automaticky projevují v modelu a naopak (tj. změna modelu se projeví v projektu).

Ale nikdy jsem tomu moc neholdoval.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline V.Cejka

« Odpověď #2 kdy: 13-06-2012, 16:40:16 »
Začátečníka podle mě Delphi UML spíš odradí, pro začátek doporučuji Visual Paradigm for UML, Community edition je free. Ale není tam možnost svázání s kódem v Pascalu. Až člověk pronikne to běžné práce se schématy, je možné přejít do Delphi UML. Sice si člověk chvíli zanadává, jak je to osekané, nepřehledné a nevýkonné, ale poslední verze jsou už mnohem lepší a je tam možnost svázání s kódem a HelpInsight dokumentací.

Offline Jan Fiala

• PSPad editor
« Odpověď #3 kdy: 13-06-2012, 20:54:27 »
Dříve jsme koketovali s Enterprise Architect. Cenově to není tak hrozné.
Nakonec to skončilo u case diagramu a dál se nešlo.

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Kolik je šest plus čtyři (slovem):