Fórum, návrhy atd. > Obecné

UML nástroje

(1/1)

vojtech.vitasek:
Zdravím,

snažím se proniknout do UML pomocí knihy UML2 http://knihy.cpress.cz/uml-2-a-unifikovany-proces-vyvoje-aplikaci.html Jsem teprve na začátku.

Máte již někdo zkušenosti s nějakými nástroji UML? Které by jste doporučili? Placené i free, rád bych si udělal přehled na základě doporučení a zkusil si s něčím hrát hned při pročítání knihy :P

Radek Červinka:
Delphi obsahuje přímo podporu pro UML modelování, podle verze Delphi je to různě, ale já to mám v menu View - ModelView a i jinde. Mělo by to být dvojcestné - tj. změny v projektu se automaticky projevují v modelu a naopak (tj. změna modelu se projeví v projektu).

Ale nikdy jsem tomu moc neholdoval.

V.Cejka:
Začátečníka podle mě Delphi UML spíš odradí, pro začátek doporučuji Visual Paradigm for UML, Community edition je free. Ale není tam možnost svázání s kódem v Pascalu. Až člověk pronikne to běžné práce se schématy, je možné přejít do Delphi UML. Sice si člověk chvíli zanadává, jak je to osekané, nepřehledné a nevýkonné, ale poslední verze jsou už mnohem lepší a je tam možnost svázání s kódem a HelpInsight dokumentací.

Jan Fiala:
Dříve jsme koketovali s Enterprise Architect. Cenově to není tak hrozné.
Nakonec to skončilo u case diagramu a dál se nešlo.

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi