Autor Téma: Ako ošetriť výsledok kontroly.  (Přečteno 1448 krát)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
Re:Ako ošetriť výsledok kontroly.
« Odpověď #15 kdy: 03-03-2018, 09:12:52 »
Excellent
Rated 1 time
Citace
Da se nastavit Maximum time after posting to allow edit na 0
Ale práve to sme nechceli a žiadali sme správcov aby to zmenili. "Dohodli" sme sa na 30 minútach. A taktiež na mazaní príspevkov. Tiež tam je nejaký čas. Akonáhle tam je nejaká reakcia, tak sa nedá vymazať.

Tu sú odpovede celkom na úrovni. A nejaké dodatočné editovanie nie je problém. Až na jednu vec. WEB o tom neinformuje. A tak to často ujde pozornosti. Ak sa jedná o editovanie, ktoré zásadne mení pôvodný príspevok, tak je lepšie napísať nový.

Ja som tu parkrát vedome dal "zlý" príspevok. Bolo to v prípadoch, keď som nepoznal odpoveď a zadávateľ sa za dlhý čas nedočkal odpovede a potreboval to. Účelom bolo vyprovokovať ľudí znalých veci k reakcii. Je zaujímavé, že sa to zakaždým podarilo ;)

Citace
Nicmene v tomto vlakne jsem odpoved jen rozvedl (a pak formatoval spolu s pridanim ukazek), nemenil jsem puvodni nazor.
To som si hneď všimol.

Na záver:
  Každý sme iný a naše reakcie a postoje sú rôzne. Delfin trvá na vecnej argumentácii až do konca. Niektorým to veľmi vadí. Ja som čiastočne tiež taký, takže viem o čom to je ;D  Ale moje okolie z toho nie je nadšené a tvrdí, že som veľmi tvrdohlavý. Ja si myslím, že som iba trochu ::)
Skutočných trolov tu našťastie nemáme. Vydržia tak pár dní.

Prečo musím každý príspevok dodatočne upravovať. Napríklad taký pdf1957, ktorý to berie cez čítačku RSS je z toho celý bez seba :'( [size=78%] [/size]
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #16 kdy: 06-03-2018, 00:54:57 »
Prečo musím každý príspevok dodatočne upravovať. Napríklad taký pdf1957, ktorý to berie cez čítačku RSS je z toho celý bez seba :'(

Od toho je tu tlačítko prohlédnout. To neznamená povel počítači aby se pokusil prohlédnout nějakou fintu, ale náhled před odesláním.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #17 kdy: 06-03-2018, 00:59:16 »
Ano, Heffernan je pro me borec ktery umi, ale nevi vsechno, byt si to mysli a muze se zmylit stejne jako kdokoli jiny. Bohuzel to neprizna, s cimz mam osobni zkusenosti.

Přesně vím, o čem u něho mluvíš, viz některé příspěvky třeba na google+

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
« Odpověď #18 kdy: 06-03-2018, 08:26:32 »
Citace
Od toho je tu tlačítko prohlédnout.
Fajn, budem ho tak využívať.
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline našinec

• Hrdina
« Odpověď #19 kdy: 06-03-2018, 12:34:37 »
Citace
Da se nastavit Maximum time after posting to allow edit na 0
Ale práve to sme nechceli a žiadali sme správcov aby to zmenili. "Dohodli" sme sa na 30 minútach. A taktiež na mazaní príspevkov. Tiež tam je nejaký čas. Akonáhle tam je nejaká reakcia, tak sa nedá vymazať.

Za chybu považuji mimojiné i to, že po úpravě příspěvku nabíhá znovu celý (nový) časový limit na úpravu.

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #20 kdy: 06-03-2018, 13:08:55 »
je napr. pro budouciho "hledace" mnohem slozitejsi
Pro budouciho hledajiciho mozna, ale IMHO primarni jsou diskutujici, kteri se o zmenene odpovedi nedozvi, pokud netravi cely den procitanim prispevku nahoru a dolu viz Stanova reakce "Jaj, Delfin upravil svoj príspevok"... Kdyz nekdo opravi nejake typo chyby jako "pýča", tak budiz. Ale doplnovat do prispevku dalsi fakta a detaily, to uz je mimo scope diskuse.

Ostatne si myslim, ze i ten SO je uz nekde, kde byt IMHO nemel, protoze kdyz tam neco hledam, tak se musim casto procitat litaniema, kde odpovidajici IMHO zbytecne opisuje ucebnice nebo nejake reference, ktere bych stejne nasel, kdyby ta odpoved na SO vubec nebyla. A to o tech reputation hunterech, to je smutna ukazka, jak se muze zvrhnout dobre mineny mechanismus  >:(

Offline pf1957

• Padawan
« Odpověď #21 kdy: 06-03-2018, 14:11:28 »
vidis za "reputation hunterem".
Z prekladu to neni zrejme? Ty, kteri se honi za body, tj. v podstate profesionalni odpovidace, kteri odpovi spravne a strucne, aby byli prvni a dostali akceptovanou odpoved a pak se k tomu vraci a doplnuji dalsi sracky, aby dostali dalsi lajky od ostatnich, ktere jsou uz v podstate zbytecne, kdyz OP akceptoval strucnou odpoved. Nebo se nechaji odpovedmi/komentari "nakopnout" a pak pridaji vlastni odpoved, kterou akceptuji atd. Tech v mych ocich zavrzenihodnych technik je cela rada, ale uz ten SO cela leta jednoduse nestiham ani cist, jen to vzdycky cas od casu smazu. A jak jsem psal, cim dal tim hur se mi tam diky grafomanum neco hleda.

Offline pf1957

• Padawan
« Odpověď #22 kdy: 06-03-2018, 15:01:37 »
Jen nechapu proc bych jim mel byt ja.
No protoze doplnujes odpovedi v diskusi ;-) Jednat tam byl smajlik a dvak jsem psal, ze to nebylo mysleno jako osobni utok
Citace
Pak tak trebas Heffernan ktery vi vse a nejlepe, a jak je nekdo proti je zle. Neni to jednoduche prostredi ;) Pak jen ztracis cas...
David toho vi hodne, taky jsem s nim nekolikrat diskutoval, ale tenkrat zadne zle reakce nemel. Uz si to vsechno nepamatuju, ale tohle s "cinskym" textem ano https://stackoverflow.com/questions/15670942/rijndael-encrypt-file-in-c-sharp-and-decrypt-as-string-in-delphi#comment22266978_15670942

Offline našinec

• Hrdina
« Odpověď #23 kdy: 06-03-2018, 16:46:41 »
Za chybu považuji mimojiné i to, že po úpravě příspěvku nabíhá znovu celý (nový) časový limit na úpravu.

Tady existuje omezeny pocet editaci (5, mozna?). V cemz ale porad nevidim problem.

To si děláš srandu?!  ???  Když zrovna Ty třeba napíšeš prvou reakci odpoledne a poslední změna je třeba před půlnocí, tak mi zkrátka to množství editací nepřijde normální.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #24 kdy: 06-03-2018, 17:07:16 »
Excellent
Rated 3 times
Nechce te se raději zase bavit o programování?

Osobně si myslím, že editace by měla sloužit jen k opravě chyb, resp. třeba zkomolených názvů knihoven, aby když někdo hledá synapse a v příspěvku bylo původně synaspe tak ji našel.

Offline Marek Weyda

• Plnoletý
    • Verze Delphi: Delphi 2007, 10.1 Berlin
« Odpověď #25 kdy: 08-03-2018, 08:49:06 »
Poor
Rated 1 time
Osobně si myslím, že editace by měla sloužit jen k opravě chyb, resp. třeba zkomolených názvů knihoven, aby když někdo hledá synapse a v příspěvku bylo původně synaspe tak ji našel.

Tak to si myslím je Radku přesné, co jsi napsal. Celý problém hezky popsal také pf1957, jaká je dnes praxe. Takže sice se ta diskuze trochu zvrhla, ale zase se tady poměrně přesně popsala temná zákoutí dnešních odborných programátorských fór.

Za mě: pokud odpovím a mám chybu, skoro ve 100 procentech případů needituji a píši další post. Tak by to mělo být. Pokud edituji své posty, ten, co chtěl znát odpověď, bude pak zmatený. Ten, co čte později step by step - také.

Praxe je ale taková, jak napsal pf1957. Někteří prostě asi částečně kvůli své ješitnosti, malým znalostem, honěním se za hodnocením, "lajky" a podobně, tak strašně moc chtějí, aby jejich post byl dokonalý a neustále ho předělávají podle toho, co dodatečně někde zjistili nebo když jim někdo nastavil zrcadlo jejich skutečným znalostem.

Pak se z odborných fór stává to, co je prostě dneska běžné.

Ale abych jenom nekritizoval - myslím si, že toto fórum je zlaté. Zrovna včera jsem četl diskuzi na jiném programátorském serveru a bylo to přesně o tom, co tady shrnul pf1957, až jsem se smál, jak to sedlo jako pr... na hrnec.

Ale máš pravdu - bavme se hlavně o programování samotném, takže už více nic o tomto :)