Autor Téma: Delphi inštalácie a upgrade Sams. Evo 960 na 500 GB  (Přečteno 217 krát)

Offline Miroslav Baláž

• Plnoletý
    • Verze Delphi: D1,2,3,4,7,2005,2009, XE8,S,B,T10.2.2 Pro
S novým mobile balíčkom v D Pro, je spojená aj inštalácia Android SDK.
Skončil som s voľnými 6 GB na disku C:\.  Už po vyčistení.
Chcem preto upgradovať z Samsung 960 Evo 250, na nový 500 GB, aby som sa nebál, kedy budem na nule.
K disku je dodávaný SW, ktorý komplet prehrá systémový disk z menšieho na väčší.
Voľakedy sa tak dali napríklad Windows skopírovať bez reinštalácie.
Otázka je, ako to prežijú inštalované verzie Delphi. A ich komponenty. To by bola dlhšia zábava..

Mám inštalované XE4/XE8/Berlin a Tokyo.
1.   Budem musieť znovu zadávať kľúče, resp. sériové čísla, akoby som všetko znovu inštaloval?
2.   Bude treba znovu nahrávať bpl-ka ? Komponenty?
3.   Mám sa na túto situáciu nejak špeciálne pripravovať? Existujú nejaké návody pre tento prípad? Migration Tool poznám a uložím si nastavenia.
4.   Ak budem potrebovať kľúče, sú to tie z Lic. Managera?
Stáva sa mi to každých x-rokov. Vždy zabudnem. Vlastne aj podmienky sa časom menia.
Má prosím niekto aktuálne skúsenosti?

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
Re:Delphi inštalácie a upgrade Sams. Evo 960 na 500 GB
« Odpověď #1 kdy: 05-04-2018, 14:19:18 »
Pokud se jedná o kompletní přenos, tak by to mělo zůstat, POKUD: zustane jmeno PC, ale to snad ano - pokud se jedná o kompletní přenos na nízké úrovni
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Miroslav Baláž

• Plnoletý
    • Verze Delphi: D1,2,3,4,7,2005,2009, XE8,S,B,T10.2.2 Pro
« Odpověď #2 kdy: 05-04-2018, 15:44:59 »
Myslel som, či niektoré programy "neosahávajú" hardware.
Voľakedy to robili, napr. Windows. Kontrolovali asi 4 komponenty. Ak sa zmenila jedna z tých položiek skôr ako za pol roka, bol problém. Dokonca viem, že v náhradnom počítači som nemohol vybrať grafickú kartu, aj keď som k nemu pristupoval výhradne cez vzdialený prístup (po sieti). Okamžite mi hlásilo, že nemám legálnu inštaláciu.
Zajtra teda vyskúšam.
Bude to presná kópia originálu vytvorená SW, ktorý je na ten účel pripravený. Vo výsledku by sa nemalo zmeniť nič, než sériové číslo disku. A samozrejme, bude príslušne väčšia aj partition.

Offline našinec

• Hrdina
« Odpověď #3 kdy: 05-04-2018, 16:23:37 »
Dle mých zkušeností budeš muset znovu aktivovat. Ale třeba v Tvém konkrétním případě to bude jinak.

Offline ps

• Mladík
  • **
« Odpověď #4 kdy: 06-04-2018, 09:41:54 »
Migroval som obdobne pomocou samsung toolu aj na rôzny HW. Windows 10 s tým nemá absolutne žiadny problém a delphi sa priznám, že netuším že či trebalo aktivovať. Preinštalovávať určite netrebalo (Delphi XE).

V každom prípade máš aj pôvodný disk.
IDE: Delphi XE - Mobile, Lazarus - Desktop, OS:Win 10 ,Linux Mint

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Datový typ v Delphi, který má True a False: