Autor Téma: forum a GDPR  (Přečteno 156 krát)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
forum a GDPR
« kdy: 15-05-2018, 21:43:47 »
Přemýšlím, jak se postavit k GDPR vzhledem k foru. Nějaké nápady?

Každý má možnost se odhlásit, tak že by jen nějaké prohlášení? Co vy na to?
Embarcadero MVP - Czech republic

Online Ondřej Pokorný

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
Re:forum a GDPR
« Odpověď #1 kdy: 16-05-2018, 09:22:06 »
Pokud neprodáváš data třetím stranám a nerozesíláš nabídky, tak snad ani žádný nový souhlas nebo změnu nepotřebuješ, ne?

Co já vím, tak stačí prohlášení co, proč a kde ukládáš (+ to samé od hostingové firmy) a jak se s tím nakládá a tím to hasne.
Embarcadero Technology Partner, juj. Člen Lazarus týmu, oj.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #2 kdy: 16-05-2018, 11:57:40 »
To jsem si myslel taky, ale kdyz se zacalo objevovat, ze nekteri k vuli GDPR vypinaji komentare, tak jsem lehce znejistel.

Online Ondřej Pokorný

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
« Odpověď #3 kdy: 16-05-2018, 12:52:09 »
Byl jsem na infovečeru od rakouské hospodářské komory a normální firmy/eshopy toho moc nepotřebují. Natož amatérské forum. Spíš se jedná o čisté formality (dokumentace; slouva o GDPR s hostingovou firmou; jak musí být členěny checkboxy na zaškrtávání souhlasů s tím a tím apod.). Spoustu povyku pro nic. Musím někde vyhrabat brožurku a moje poznámky, přeci jenom taky musím pár detailů upravit, ale nic světoborného. Až to najdu, tak ti pošlu pár detailů, které jsou nové, jinak je většina při starém zákoně o ochraně osobních údajů.

Ale jestli to pomůže, aby mě O2 neotravovalo každý měsíc se senzační nabídkou zdražení připojení a telefonu, tak to uvítám.
Embarcadero Technology Partner, juj. Člen Lazarus týmu, oj.

Offline Marek Weyda

• Plnoletý
    • Verze Delphi: Delphi 2007, 10.1 Berlin
« Odpověď #4 kdy: 16-05-2018, 14:11:55 »
Ale jestli to pomůže, aby mě O2 neotravovalo každý měsíc se senzační nabídkou zdražení připojení a telefonu, tak to uvítám.

No, kéž by. Cca měsíc zpět mě neustále otravovalo číslo s divnou předvolbou, vždy jsem hned vygooglil, že jsou to otravové přes finanční služby. Předvolba byla stejná, jen číslo se měnilo. Pak se mi tam jednou objevilo zdánlivě rozumné mobilní číslo, tak jsem to vzal a samozřejmě, že to byli zase oni. Docela jsem byl vytočený a protože jsem zrovna programoval GDPR v našem ERP, hned jsem na ně spustil pěkně bruselsky byrokraticky, kde vzali moje číslo a zda vědí, že začne platit GDPR a podobně. Kupodivu se ten dotyčný hodně lekl a dušoval se, že už nikdy nezavolají. Zatím je klid. Takže možná to přeci jenom k něčemu bude, uvidíme.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #5 kdy: 17-05-2018, 07:24:08 »
Jen si tu něco poznačím - GDPR Helper  for SMF - https://www.smfhacks.com/index.php?action=downloads;sa=view;down=207

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Kolik je šest plus čtyři (slovem):