Autor Téma: ModelMaker Code Explorer je free  (Přečteno 396 krát)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
ModelMaker Code Explorer je free
« kdy: 22-05-2018, 21:26:15 »
Excellent
Rated 1 time
https://www.uweraabe.de/Blog/2018/05/18/a-new-home-for-modelmaker-code-explorer/ Pravděpodobně nejzajímavější komerční rozšíření Delphi je nově free.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
Re:ModelMaker Code Explorer je free
« Odpověď #1 kdy: 22-05-2018, 22:19:09 »
Hm, mne tam Chrome nefungoval správne. IE nemá problém.
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline Slappy

• Plnoletý
  • Slappy
    • Verze Delphi: 10.2 Tokyo + Vsetky :)
    • unSigned
« Odpověď #2 kdy: 22-05-2018, 23:08:34 »
https://www.uweraabe.de/Blog/2018/05/18/a-new-home-for-modelmaker-code-explorer/ Pravděpodobně nejzajímavější komerční rozšíření Delphi je nově free.

Naozaj skvela sprava, ale zaujimalo by ma co je za tym? Odchadzaju autori do dochodku, alebo sa to uz proste neoplatilo?
Moje projekty: http://www.unsigned.sk Tvorba cool dizajnovych instalatorov v NSIS a Inno Setup. Rozsirenie pre Visual Studio a RAD Studio pre tvorbu NSIS a Inno Setup instalatorov.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #3 kdy: 22-05-2018, 23:32:10 »

Naozaj skvela sprava, ale zaujimalo by ma co je za tym? Odchadzaju autori do dochodku, alebo sa to uz proste neoplatilo?

Co řekl Uwe (nový správce), tak autoři se chtějí soustředit na svůj moderní projekt SimpleMind, což je populární Mind mapping nástroj a pro klesající prodeje se rozhodl původní autor jeden z produktu po dohodě to předat někomu spolehlivému - viz http://www.modelmakertools.com/
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #4 kdy: 23-05-2018, 11:07:50 »
Jedna otázočka. Po zbežnom vzhliadnutí modelmaker-code-explorer mi vychádza, že ak mám nainštalovaný CnPack, tak Castaliu môžem vyhodiť von. V tej mám povolené len to čo nevie Delphi či CnPack.
Alebo sa mýlim?
Delphi XE7, FireBird

Offline Delfin

• Guru
  • SW konzultant
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo
« Odpověď #5 kdy: 23-05-2018, 21:14:38 »
Jedna otázočka. Po zbežnom vzhliadnutí modelmaker-code-explorer mi vychádza, že ak mám nainštalovaný CnPack, tak Castaliu môžem vyhodiť von. V tej mám povolené len to čo nevie Delphi či CnPack.
Alebo sa mýlim?

No, nektere moznosti se nejspis budou bit mezi sebou. Tezko vsak rict poradi v jakem by se napr. 3 zvyraznovace dohodly (mam tim na mysli, ktery by byl ten posledni jenz by dany usek kodu obarvil). Open Tools API je nezdokumentovane, takze tezko rict kdo by mel napr. v tomto pripade prioritu. Co se tyce trebas refactoringu, tam je treba dat povel, takze bych obavy nemel.
« Poslední změna: 23-05-2018, 21:44:45 od Delfin »
I'm a soldier, so don't panic! I know the underground! I like WTFPL license! No more Google, go duck, go!

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #6 kdy: 23-05-2018, 22:26:12 »
Citace
Tezko vsak rict poradi v jakem by se napr. 3 zvyraznovace dohodly (mam tim na mysli, ktery by byl ten posledni jenz by dany usek kodu obarvil)
Takéto veci som sa snažil nechať len na CnPack. V Castalii to mám vypnuté.
Otázkou som mal na mysli to, že mi Castalia neprináša nič extra navyše oproti CnPack + modelmaker-code-explorer.
S výnimkou výpisu obsahu premenných počas runtime. No nemá to na 100 %.
.
Hlavne mám z Castalie pocit, že mi náhodne dosť spomaľuje odozvy a občas prepína kláves Ins. A najviac mi vadí zobrazovanie hint okna, čo sa nedá vypnúť.
Delphi XE7, FireBird

Offline Delfin

• Guru
  • SW konzultant
« Odpověď #7 kdy: 23-05-2018, 22:44:15 »
A najviac mi vadí zobrazovanie hint okna, čo sa nedá vypnúť.

Napsal jsem co vim nebo spis tusim. Asi nikdo krome vyvojaru IDE nevi o poradi pluginu konajicich stejne akce. Co se tyce toho hint okna, to je fakt opruz, ale da se v Delphi IDE vypnout pomoci techto zvyraznenych moznosti:

Tim ovsem netvrdim ze muze na pozadi pusobit parser Castalia, CnWizards nebo jine.
I'm a soldier, so don't panic! I know the underground! I like WTFPL license! No more Google, go duck, go!

Offline Slappy

• Plnoletý
  • Slappy
    • Verze Delphi: 10.2 Tokyo + Vsetky :)
    • unSigned
« Odpověď #8 kdy: 24-05-2018, 07:38:21 »
Excellent
Rated 1 time

Napsal jsem co vim nebo spis tusim. Asi nikdo krome vyvojaru IDE nevi o poradi pluginu konajicich stejne akce. Co se tyce toho hint okna, to je fakt opruz, ale da se v Delphi IDE vypnout pomoci techto zvyraznenych moznosti:

Tim ovsem netvrdim ze muze na pozadi pusobit parser Castalia, CnWizards nebo jine.

Pluginy funguju tak, ze pri starte sa zaregistruju v urcitom poradi a v tom poradi sa vykonavaju jednotlive operacie.
Nacitavanie prebieha z registrov, podla abecedy a podla nazvu pluginu a nazvu .dll subora s pluginom.

Avsak operacie su rozne: niektore su "override" cize ak su 3 pluginy ktore vykonavaju operaciu X, iba posledny zaregistrovany plugin sa zavola.
No a niektore operacie sa proste volaju vzdy, preto je mozne dosiahnut to, ze 1. plugin nastavi text na zeleny, 2. plugin mu nastavi bold a 3. nastavi text na modry.

A vtedy sa v tom uz naozaj neda vyznat a zrejme toto robi Castalia/CnPack/MMX a navzajom sa biju...
Moje projekty: http://www.unsigned.sk Tvorba cool dizajnovych instalatorov v NSIS a Inno Setup. Rozsirenie pre Visual Studio a RAD Studio pre tvorbu NSIS a Inno Setup instalatorov.

Offline Delfin

• Guru
  • SW konzultant
« Odpověď #9 kdy: 24-05-2018, 15:28:37 »

Pluginy funguju tak, ze pri starte sa zaregistruju v urcitom poradi a v tom poradi sa vykonavaju jednotlive operacie.
Nacitavanie prebieha z registrov, podla abecedy a podla nazvu pluginu a nazvu .dll subora s pluginom.

Avsak operacie su rozne: niektore su "override" cize ak su 3 pluginy ktore vykonavaju operaciu X, iba posledny zaregistrovany plugin sa zavola.
No a niektore operacie sa proste volaju vzdy, preto je mozne dosiahnut to, ze 1. plugin nastavi text na zeleny, 2. plugin mu nastavi bold a 3. nastavi text na modry.

A vtedy sa v tom uz naozaj neda vyznat a zrejme toto robi Castalia/CnPack/MMX a navzajom sa biju...

Dekuju za upresneni! Takze problemem je, aby si uzivatel pohlidal aby plugin nedelal stejnou akci (napr. zminovane barveni syntaxe) s tim ze ten plugin bude posledni kdo ji vykona (coz je tedy dane pravidly ktere jsi popsal). Skoda ze neni napr. ten syntax highlighter mozne nastavit zpusobem ze by si uzivatel v nastaveni vybral poradi. Editor totiz vi o implementorech jeho OTA interface.

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Datový typ v Delphi, který má True a False: