Autor Téma: Jak vyloudit na FD jmeno ODBC driveru, ktery pouzil pro pripojeni  (Přečteno 3233 krát)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
Re:Jak vyloudit na FD jmeno ODBC driveru, ktery pouzil pro pripojeni
« Odpověď #15 kdy: 08-06-2018, 10:38:48 »
Jinak ten zpusob hledani driveru natvrdo je docela zrada. Uznavam, ze z jejich pohledu je to nejjednoduzsi, nemusi se hrabat ve vlastnostech driveru a daji tam jen neco, co videli a mohli si odzkouset, ale...

Cca 2 roky zpět psal Dmitrij, že třeba nemohou podporovat nejvyšší verzi nějakého ovladače (detaily si nevzpominam), protože je prostě v některých situacích špatná.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Delfin

• Padawan
  • SW konzultant
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo, Rio
« Odpověď #16 kdy: 08-06-2018, 11:46:49 »
Jinak ten zpusob hledani driveru natvrdo je docela zrada. Uznavam, ze z jejich pohledu je to nejjednoduzsi, nemusi se hrabat ve vlastnostech driveru a daji tam jen neco, co videli a mohli si odzkouset, ale...

Hledani podle nazvu mi prijde v poradku. Neni pekne, nicmene z atributu vracenych ODBC funkci SQLDrivers soucasnymi MS drivery se nedozvis jaky DBMS dany driver podporuje. Navic jich muze podporovat i vic druhu (nejen verzi; zalezi na implementaci).
« Poslední změna: 08-06-2018, 11:55:12 od Delfin »
I'm a soldier, so don't panic! I know the underground! I like the WTFPL license! No more Google, go duck, go!

Offline našinec

• Hrdina
« Odpověď #17 kdy: 08-06-2018, 12:09:08 »
OT
Citace
Neni vubec zac!
Lepšie je hovoriť/písať "Rado sa stalo" To prvé negatívne programuje mozog. Nie je to z mojej hlavy, ale verím tomu.

Hmno, jak bys prelozil do cestiny You're very welcome!? Mam mysleni nastavene na anglictinu a casto mi dela problem psat spravne cesky. Rict neco ve stylu Moc rado se stalo! mi vsak zni o neco hur.

That's all right.   (Česko-anglická konverzace, str. 27, rok vydání 1984)