Autor Téma: Správa verzií  (Přečteno 1681 krát)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
Re:Správa verzií
« Odpověď #15 kdy: 19-07-2018, 12:05:13 »
Mal som na mysli to, že si neviem predstaviť situáciu, kedy by som musel spájať texty. Ešte tak ich, naozaj občas, porovnať - aby som videl vykonané zmeny.
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #16 kdy: 19-07-2018, 12:08:45 »
Mal som na mysli to, že si neviem predstaviť situáciu, kedy by som musel spájať texty. Ešte tak ich, naozaj občas, porovnať - aby som videl vykonané zmeny.
No o kvalitu porovnani jde predevsim, jak nastroj dokaze najit nezmenene texty a ukazat adekvatne, co se zmenilo. To je primarni duvod, proc si neco takoveho porizovat. Tricestny merge, to potrebujes opravdu v teamu, predevsim jako triager

Offline Delfin

• Guru
  • SW konzultant
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo
« Odpověď #17 kdy: 19-07-2018, 12:14:45 »
To je IMHO task pro continous integration, kdyz se napr. po kazdem commitu vezme aktualni revize, udela se build, spusti se testy apod., aby byla jistota, ze je repository v cajku resp. pokud neni, tak aby se to odhalilo ASAP.

Ano, to jsem mel na mysli (ne IDE). Na misto pouzivani zelvaka z kontext menu souboroveho manazera nebo nedej boze vestavene podpory SVN v IDE bych se spis snazil celou vyvojovou masinerii sloucit a zautomatizovat v jedne aplikaci. A zase, nemusi jit hned o megalomanske aplikace jako FinalBuilder. Verim, ze lze najit i nejake, pro zakladni ukony vyhovujici FOSS (nebo alespon free) reseni.

Jinak se nedovedu predstavit praci s jakymkoli VCS bez solidniho porovnavace/slucovace textu. Z tech co jsem mel moznost videt, tak vsechny zdaleka prevysoval https://www.araxis.com/merge/index.en, ale je placeny. Pouzivam ho urcite 15+ let a kazdy, kdo ho u me videl, tak si ho koupil ;-)

Asi bych tady nestavel raketove centrum. Pro zakladni ucel staci FOSS WinMerge.
« Poslední změna: 19-07-2018, 12:22:07 od Delfin »
I'm a soldier, so don't panic! I know the underground! I like WTFPL license! No more Google, go duck, go!

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #18 kdy: 20-07-2018, 09:43:10 »
Jedna otázka ku git. Samozrejme, že chcem mať jedno centrálne úložisko. Ak budem robiť na projekte, tak dokážem updatovať verzie na centrálnom úložisku jedným klikom myši? A potom si ich jedným klikom stiahnuť na iný PC?

Vo všeobecnosti: predpokladám, že si môžem vytvoriť viac centrálnych úložísk. Napr. vlastný server a cloud.
Delphi XE7, FireBird

Offline Delfin

• Guru
  • SW konzultant
« Odpověď #19 kdy: 20-07-2018, 09:57:49 »
Jedna otázka ku git. Samozrejme, že chcem mať jedno centrálne úložisko. Ak budem robiť na projekte, tak dokážem updatovať verzie na centrálnom úložisku jedným klikom myši? A potom si ich jedným klikom stiahnuť na iný PC?

Synchronizace zmen z repozitare na lokalni pocitac je jeden prikaz pro SVN i Git.

U synchronizace zmen z lokalniho pocitace do zdrojoveho repozitare bys z TortoiseGit narozdil od TortoiseSVN (pokud tim myslis to "klikani") potreboval kliknuti nejspis 2 (nevim, zelvy nezeru). Jedno pro commit zmen na lokalni pocitac, druhe na "odeslani" do zdrojoveho repozitare. Jinak se da samozrejme vyrobit batch soubor s dvema prikazovymi radky (a ten spustit na "jedno kliknuti"):

Kód: Delphi [Vybrat]
  1. git commit
  2. git push

Vo všeobecnosti: predpokladám, že si môžem vytvoriť viac centrálnych úložísk. Napr. vlastný server a cloud.

To pak ztraci centralnost :) Jinak ano, stejne jako SVN, tak i Git nabizi moznost operovat nad vicero klony stejnych repozitaru.
« Poslední změna: 20-07-2018, 10:07:22 od Delfin »
I'm a soldier, so don't panic! I know the underground! I like WTFPL license! No more Google, go duck, go!

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #20 kdy: 20-07-2018, 10:50:39 »

Citace
U synchronizace zmen z lokalniho pocitace do zdrojoveho repozitare bys z TortoiseGit narozdil od TortoiseSVN (pokud tim myslis to "klikani") potreboval kliknuti nejspis 2
Nemyslel som to doslovne ;)
Citace
To pak ztraci centralnost
Ja mám na mysli možnosť zlyhania servera. Ako sa mi už aj stalo. Tým pádom by som o centrálne úložisko aj s údajmi prišiel. Pri cloude by sa to nemalo stať. Lenže človek nikdy nevie.
Teraz mám údaje na troch rôznych zariadeniach. PC, NB + prenosný HDD.
Delphi XE7, FireBird

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #21 kdy: 20-07-2018, 11:07:30 »
Trocha som sa pozrel na git. Už len ho nainštalovať je malý horor. To radšej neriskujem.
Delphi XE7, FireBird

Offline Delfin

• Guru
  • SW konzultant
« Odpověď #22 kdy: 20-07-2018, 11:10:51 »
Trocha som sa pozrel na git. Už len ho nainštalovať je malý horor. To radšej neriskujem.

SVN bez nejakeho UI taky nebude med ;) Pro Git uz jsem zminoval:

Existuji trivialni instalace serveru jako napr. Gogs nebo GitStack.

Volil bych spis Gogs. Ostatne jak by vypadalo UI pro konfiguraci repozitaroveho serveru si muzes vyzkouset online.
« Poslední změna: 20-07-2018, 11:15:09 od Delfin »

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #23 kdy: 20-07-2018, 21:01:54 »
Keby to niekoho zaujímalo, tak som našiel free knihu v češtine ku git https://www.root.cz/knihy/pro-git/
Delphi XE7, FireBird

Offline miroB

• Hrdina
    • Verze Delphi: D1,2,3,4,7,2005,2009, XE8,S,B,T10.2.2 Pro
« Odpověď #24 kdy: 20-07-2018, 22:52:51 »
Dík Stano.
Tu je tiež nejaký český návod:
https://git-scm.com/book/cs/v2/%C3%9Avod-Spr%C3%A1va-verz%C3%AD
Odtiaľto som si nahral Git for Windows: https://git-scm.com/download/win
Zdroj Tortoise: https://tortoisegit.org/ (Tortoise odporúčal Delfín)
Inštalácia oboch bola malina.. 
No a vo Windows Explorer jednoducho vyberiem dva zdrojáky a porovnávam..
Žiadny server, žiadny Linux. Možno neskôr príkazové riadky a nový systém záloh.
Nie je to moc vedecký prístup, ale keďže nemám správu verzií v aktuálnych prioritách, tak ten rýchly efekt, bez akéhokoľvek štúdia poteší:)
Ďalšie možnosti sú asi veľké, časom uvidím, či ma realita dotlačí k prehlbovaniu vedomosti v tomto smere.
« Poslední změna: 20-07-2018, 23:00:43 od Miroslav Baláž »

Offline Slappy

• Plnoletý
  • Slappy
    • Verze Delphi: 10.2 Tokyo + Vsetky :)
    • unSigned
« Odpověď #25 kdy: 21-07-2018, 07:23:53 »
Git repo na tom istom stroji, na ktorom prebieha vyvoj nie je ziadna zaloha, dufam, ze to chapete.
To je ako by ste si "zalohovali" dokumenty tym, ze ich skopirujete z My Documents na Desktop.

Musi to byt uplne nezavisly, osobitny stroj.
Moje projekty: http://www.unsigned.sk Tvorba cool dizajnovych instalatorov v NSIS a Inno Setup. Rozsirenie pre Visual Studio a RAD Studio pre tvorbu NSIS a Inno Setup instalatorov.

Offline miroB

• Hrdina
« Odpověď #26 kdy: 21-07-2018, 08:40:06 »
Git repo na tom istom stroji, na ktorom prebieha vyvoj nie je ziadna zaloha, dufam, ze to chapete.
To je ako by ste si "zalohovali" dokumenty tym, ze ich skopirujete z My Documents na Desktop.

Musi to byt uplne nezavisly, osobitny stroj.
Dík, zálohujem na Cloud, na NAS a FileHistory na externé USB.
Tu vo vlákne ma zaujala v prvom rade možnosť rozdielového porovnávania.
A neskôr prípadné ďalšie pokusy v prostredí, ktoré poznám.

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #27 kdy: 21-07-2018, 09:11:45 »
Dík, zálohujem na Cloud, na NAS a FileHistory na externé USB.
Tu vo vlákne ma zaujala v prvom rade možnosť rozdielového porovnávania.
Ja taky pouzivam SVN server lokalne pro verzovani osobnich projektu, abych mel moznost vracet se k revizim a vetvit vyvoj. Ten server si poustim batchem a kdyz ho nepotrebuju, tak ho zase chcipnu a po chcipnuti si repository zazipuju a zkopiruju na druhy disk, kdyby ten prvni disk kleknul + pravidelne zalohuju cely disk Acronisem.

Jestli si to nepletu, tak mam dojem, ze v nejake diskusi nekdo psal, ze mu Tortoise client poskytuje lokalne podobnou funkcionalitu i bez spousteni serveru, ale to uz si nepamatuju. Predpokladam, ze zelva pro Git se v zakladnich vlastnostech od puvodni SVN zelvy moc lisit nebude.

Jinak bych doporucil obezretnost pri volbe klienta vcetne te podpory v Delphi, protoze nam pred lety Subclipse, coz je plugin pro SVN do Eclipse, rozslehal repository pri restrukturalizaci adresaru v projektu (povolil v IDE udelat zmeny, ktere pak nedokazal provadet s repository) tak, ze jsme meli velke problemy ji za pomoci Zelvy a Junga (autora Zelvy) rucne opravit. To bylo taky naposled, co jsem pro SVN pouzil jineho klienta nez Zelvu (krome command line, ale tam si za funkcionalitu odpovidam sam).

On i Delphi se chova (z meho pohledu) divne: kdyz dam treba SaveAs, tak prida soubor s novym jmenem a ten stary smaze. Ale kdyz ten smazany nakopiruju odjinud zpatky, tak si Zelva stejne mysli, ze je smazany a musi se dat pred commitem Revert :-(

« Poslední změna: 21-07-2018, 09:13:44 od pf1957 »

Offline miroB

• Hrdina
« Odpověď #28 kdy: 21-07-2018, 13:02:21 »
.., tak mam dojem, ze v nejake diskusi nekdo psal, ze mu Tortoise client poskytuje lokalne podobnou funkcionalitu i bez spousteni serveru..
Mám inštalované programy, čo som spomenul vyššie. Tortoise skutočne poskytuje nejakú funkcionalitu, bez serveru. Resp. neviem identifikovať, že by nejaký špeciálny server bežal. Neviem ani posúdiť aké percento funkcionality to je, lebo som novic v tejto oblasti. Snáď časom.

Offline Delfin

• Guru
  • SW konzultant
« Odpověď #29 kdy: 21-07-2018, 13:24:51 »
Zdroj Tortoise: https://tortoisegit.org/ (Tortoise odporúčal Delfín)

Ne, ne. Psal jsem ze zelvy nezeru :) Pouzivam FinalBuilder, ale daji se najit i free nebo FOSS aplikace pro automatizaci zakladnich ukolu jako je build, spusteni testu a commit do repozitare.
« Poslední změna: 21-07-2018, 13:44:40 od Delfin »

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Křestní jméno zpěváka Gotta: