Plánovaná výměna SSL certifikátu v EET - mirus77

Autor Téma: Plánovaná výměna SSL certifikátu v EET - mirus77  (Přečteno 558 krát)

Offline cadsky

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: xe
ETržby oznamují výměnu certifikátu příjmové strany systému EET. Používám zlaté komponenty mirus77.
Nevíte, zda se něco mění na straně klienta?
Abych neobdržel neplatný podpis SOAP zprávy.
Vláďa

Offline anec

• Mladík
  • **
Re:Plánovaná výměna SSL certifikátu v EET - mirus77
« Odpověď #1 kdy: 07-08-2018, 20:07:44 »
pochopil jsem že na klientech by změna neměla být vyžadována

níže píšou že obdobná změna již dříve proběhla
http://www.etrzby.cz/cs/oznameni-pro-vyvojare

Online Delfin

• Guru
  • SW konzultant
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo
« Odpověď #2 kdy: 07-08-2018, 20:43:01 »
OT: Pri pohledu na nazev metody TEETTrzba.HasVarovani mi cukaji koutky ;D Pripomnelo mi to jednu strikanici s udalosti OnOcasekClick kdy mi hlavou vrtalo co je sakra v anglictine Ocasek :)
« Poslední změna: 07-08-2018, 20:46:10 od Delfin »
I'm a soldier, so don't panic! I know the underground! I like WTFPL license! No more Google, go duck, go!

Offline Marek Weyda

• Plnoletý
    • Verze Delphi: Delphi 2007, 10.1 Berlin
« Odpověď #3 kdy: 08-08-2018, 08:30:43 »
Excellent
Rated 1 time
Tak přeci není takový problém umět číst a na oficiálních stránkách přímo pro EET je jasně napsáno, že stačí vyzkoušet již nyní - pokud to funguje na Playground, tak to bude fungovat i v září při výměně v ostrém provozu. Toto oznámení tam je jistě už nejméně od června. Takže jediné, co jsem udělal, zkusil jsem odeslat na Playground, kde již výměna proběhla a vše OK. Podle mě 90 procent lidí to bude mít OK. Změnu pocítí podle mě akorát uživatelé nějakých specifičtějších pokladních systémů, kde ty certifikáty nefungují tak pohodlně jako pod Windows, což ostatně v tom oznámení Ministerstvo financí i píše.

Stejně jako je tam jasně napsáno toto:

"Certifikáty poplatníků pro evidenci tržeb (vydané CA EET prostřednictvím aplikace Elektronická evidence tržeb na Daňovém portálu) sloužící k autentizaci datových zpráv se nemění."

Takže to je myslím vyčerpávající odpověď na položený dotaz.

Offline mirus

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: Delphi 10.2
« Odpověď #4 kdy: 08-08-2018, 09:03:24 »
OT: Pri pohledu na nazev metody TEETTrzba.HasVarovani mi cukaji koutky ;D Pripomnelo mi to jednu strikanici s udalosti OnOcasekClick kdy mi hlavou vrtalo co je sakra v anglictine Ocasek :)

Kdyby v té xml zprávě bylo něco jiného, tak se to bude jmenovat také podle toho. Nechtěl jsem už do toho moc zasahovat, když už to bylo zveřejněno.

Online Delfin

• Guru
  • SW konzultant
« Odpověď #5 kdy: 08-08-2018, 19:06:07 »

Kdyby v té xml zprávě bylo něco jiného, tak se to bude jmenovat také podle toho. Nechtěl jsem už do toho moc zasahovat, když už to bylo zveřejněno.

A tak, ono se "hasi" varovani na MFCR ::)
I'm a soldier, so don't panic! I know the underground! I like WTFPL license! No more Google, go duck, go!

Offline Ján Masaryk

• Mladík
  • **
    • Verze Delphi: 2010
« Odpověď #6 kdy: 08-08-2018, 21:15:41 »
To Delfin

Prepáč, musel som to napísať.

Mirus tu je síce so statusom "Nováček" s počtom správ 40 a karmou 8 oproti Tebe so "statusom"  "Guru" počtom správ 1033 a karmou 52.

Sledujem fórum, máš tu fundované príspevky ALE mirus niečo vytvoril, sprístupnil to komunite a má tu medzi tými, ktorým týmto pomohol neskutočný rešpekt.

Teda dokázal, že vie programovať.
Preto mi pripadá fakt, že kritizuješ úplnú blbosť, akou je názov funkcie, je to z tvojej strany viac ako detinské a z pohľadu toho - že sa prezentuješ ako sw konzultant - absolútne neprofesionálne, lebo pokiaľ na tejto stránke nejakí personalisti snoria - tak určite sledujú aj vyjadrovanie dotyčnej osoby - oni už na to majú svoje kritériá - a je to aj neúcta ku kolegovi, za ktorého hovoria výsledky...

Zhrniem to, prepáč, ale bolo to voči mirus-ovi nefér

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
« Odpověď #7 kdy: 08-08-2018, 21:42:58 »
Ale používať nie anglické názvy je viac ako divné. Neviem síce čo Mirusa k tomu viedlo, ale to si nedovalím ani ja. A to po anglicky neviem! Delfin sa na tom len pobavil. A ja som to pochopil, až keď to upresnil "hasi".
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline Ján Masaryk

• Mladík
  • **
« Odpověď #8 kdy: 08-08-2018, 22:08:36 »
Citace
Ale používať nie anglické názvy je viac ako divné. Neviem síce čo Mirusa k tomu viedlo, ale to si nedovalím ani ja. A to po anglicky neviem! Delfin sa na tom len pobavil. A ja som to pochopil, až keď to upresnil "hasi".

;D
To akože ten kód bude fungovať inak, alebo čo  ;D

Mimochodom ja som popis TEETTrzba.HasVarovani v pohode preložil  TEETTrzba - má varovanie - treba sa venovať podstate a tou je kód a nie blbostiam - a pritom ľuďom uniká podstata - a tou je funkčnosť kódu. Ale teoretici sú holt teoretici...
Ja sa držím jedného krásneho chorvátskeho príslovia "Jisu vjeci bitne i nije bitne" a preto pokladám diskusiu na toto téma z moje strany za uzatvorenú.

Online Delfin

• Guru
  • SW konzultant
« Odpověď #9 kdy: 08-08-2018, 22:32:35 »
Jen jsem se pobavil :)

Sledujem fórum, máš tu fundované príspevky ALE mirus niečo vytvoril, sprístupnil to komunite a má tu medzi tými, ktorým týmto pomohol neskutočný rešpekt.

Ja to nepotrebuju :) Obalit zdokumentovane sluzby do trid by snad zvladl snad i nejaky automaticky importer (stejne tak volani knihoven). Jinak jsem pomahal s projekty jako VirtualTreeView, FireDAC, Inno Setup, atp.

z pohľadu toho - že sa prezentuješ ako sw konzultant - absolútne neprofesionálne

Prave naopak. To je moje prace. Jinak s vice nez 15 letou praxi v programovani. Jenze znas to, co se v mladi v cesku naucis je treba ve stari zapomenout (snad az na vepro knedlo :P).

Ale teoretici sú holt teoretici...

Pravda, prakticky bych takovou knihovnu osobne nepouzil.
« Poslední změna: 08-08-2018, 22:36:13 od Delfin »

Offline Ján Masaryk

• Mladík
  • **
« Odpověď #10 kdy: 08-08-2018, 23:02:07 »
Citace

Použijem iba poslednú citáciu a zhrniem to.

Ak si chlap a nepáči sa ti riešenie od mirus-a tak tu daj svoje a zverejni ho !!!

Ak to NEDOKÁŽEŠ, tak nekritizuj druhých.

Veľa úspechov a verím, že niekedy pomôžeš s riešením aj mne :)
« Poslední změna: 08-08-2018, 23:14:00 od Ján Masaryk »

Online Delfin

• Guru
  • SW konzultant
« Odpověď #11 kdy: 08-08-2018, 23:35:26 »
Ak si chlap a nepáči sa ti riešenie od mirus-a tak tu daj svoje a zverejni ho !!!

Ale no taak ::) Akorat jsem se pobavil. Jsem z CR nejakou dobu pryc (jinak kdybych mel vlastni implementaci, nebranil bych se). Projednavam zverejneni obalu pro LZ4, GEOS atd. (bohuzel jsem podepsal vlastnictvi pro jednu spolecnost a bylo by to tedy jen anglicky protoze to je pro me uredni jazyk programatoru, tam tedy neni napr. v anglo-cinstine (Has警告) nebo anglo-polstine (HasOstrzeżenie) ;)

Troufnul bych si rict ze je mozne ze nekterou z mnou navrzenych oprav verejne i privatne pouzivanych knihoven pouzivas i Ty ;) Obaleni sluzeb tridami neni tak velka uloha abych se tu nekomu bezmezne klanel.

Taktez! A budu rad, pokud budu jako teoretik schopen ;)
« Poslední změna: 08-08-2018, 23:39:28 od Delfin »

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #12 kdy: 09-08-2018, 00:35:17 »

Já vím, že Delfin hodne pomaha nejen zde, treba i na SO - tak se prosím uklidni. Myslím, že by prospělo, kdyby se člověk někdy zasmál a nebral vše tak vážně. Jsem rád, že mirius publikoval knihovnu (hlavně když sloučil x dll do jedné) a za to si zaslouží pochvalu, ale na druhou stranu když kolikrát vidím jak vyčerpávající (a krásně formátované) odpovědi má Delfin tak žasnu
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline pepak

• Guru
    • Pepak.net
« Odpověď #13 kdy: 09-08-2018, 05:42:16 »
Ja to nepotrebuju :) Obalit zdokumentovane sluzby do trid by snad zvladl snad i nejaky automaticky importer (stejne tak volani knihoven).
Zrovna v případě EET:
1) Jde taky o to, zjistit, jak konkrétně v daném nástroji provést netriviální operace (třeba RSA šifrování).
2) V okamžiku, kdy to začneš reálně implementovat, tak narazíš na záludné interakce mezi různými komponentami, které nezávisle na sobě používají LibXmlSec.

Citace
Což nijak nesnižuje její hodnotu - je to alternativní implementace, proti které můžeš porovnávat v situacích, kdy se tvoje vlastní implementace chová špatně.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
« Odpověď #14 kdy: 09-08-2018, 08:13:47 »
Dovolím si ešte poslednú poznámku (vzišiel z toho románik :) ) k nie angličtine v kóde.
V prvom rade si treba uvedomiť, že program sa píše pre ľudí. Nie pre počítač! PC je úplne jedno čo a ako to napíšeš. On si to preloží do svojej reči. Ale keď sa na ten kód pozrie človek, tak on ho aj bude čítať! A tu záleží na každom detaile. Prečítaj si knihu Dokonalý kód - Steve Mcconnell.
Kvôli formátovaniu, názvom a podobným veciam prepracujem kód aj niekoľko krát. Vôbec to nepovažujem za stratený čas. Už sa mi neraz stalo, že som pod dlhšom čase pozrel do kódu a nevedel som čo napr. podľa mena
daná premenná znamená (aký má význam). Čo potom cudzí človek?
Neraz sa mi stalo, že som vďaka takýmto zanedbaným/nesprávnym detailom nasekal chyby. Tu ma už neraz sprdli za nesprávne názvy. Neurazil som sa, ale som zjednal nápravu. Potom bola radosť pozrieť na ten kód.
Takže to nie je len teoretizovanie, lebo to má veľmi tvrdý dopad v praxi.

PS Nebavím sa o funkčnosti programu. To je iná kapitola.
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Datový typ v Delphi, který má True a False: