Plánovaná výměna SSL certifikátu v EET - mirus77

Autor Téma: Plánovaná výměna SSL certifikátu v EET - mirus77  (Přečteno 557 krát)

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
Re:Plánovaná výměna SSL certifikátu v EET - mirus77
« Odpověď #15 kdy: 09-08-2018, 09:37:58 »
Takže to nie je len teoretizovanie, lebo to má veľmi tvrdý dopad v praxi.
Jenomze z Tebe nam tu roste pred ocima Programator :-)

Kriteria, ktera uplatnuje JM, tomu by se dalo eufemisticky rikat mozna extremni programovani, kde je jedno jak to vypada, hlavne ze je to rychle a stoji to co nejmin. A kdyz to neni ono nebo je to treba upravit, tak se vsechno vyhodi a jde se programovat znovu od nuly, casto uplne jini lide. Ovsem tenhle pristup se IMHO da pouzit jen u uzke skupiny aplikaci.

A napsat remeslne slusne program podle ustalenych zvyklosti, to je zakladni predpoklad udrzovatelnosti softu per se, to neni zadne teoretizovani nybrz vysostne prakticka zalezitost, aby s kodem mohli efektivne pracovat i jini lide po mnoho let.

Ja si treba nedovedu predstavit, ze bych v programu pouzil cesky symbol. Me by to vubec nikdy nenapadlo ani po flasce ginu

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #16 kdy: 09-08-2018, 10:35:37 »
Excellent
Rated 1 time
... aby s kodem mohli efektivne pracovat i jini lide po mnoho let.

Ja si treba nedovedu predstavit, ze bych v programu pouzil cesky symbol. Me by to vubec nikdy nenapadlo ani po flasce ginu

No právě - já bych nebyl tak tvrdý - jsou podle mne vyjimky.

Programuji něco s řízením výroby, kdy firma používá hromadu slangových nebo odborných výrazů s mixem EN, DE a češtiny a kdovíčeho. Ze začátku jsem zkoušel tyto výrazy překládat interně do EN, ale pak jsem rezignoval a pak mám třeba CopyBlende, DeleteZavitovka, InsertFaje popř. CopyPlatlePodPrstenec.

Je to i z důvodu HOSIP a že za 2 roky když nekdo přijde (nebo ja) a uvidí takovou funkci tak hned má jasno. Navíc se mi v tom výrazně lépe orientuje, než kdybych musel pro Faje hledat jak jsem to vlastně tehdy přeložil (navíc s rizikem, že jsem to přeložil úplně jinak).
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
« Odpověď #17 kdy: 09-08-2018, 10:53:43 »
Hm, pre také špeciálne názvy by som asi vytvoril slovník. Mimo aplikáciu.
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #18 kdy: 09-08-2018, 11:18:42 »
uvidí takovou funkci tak hned má jasno. Navíc se mi v tom výrazně lépe orientuje, než kdybych musel pro Faje hledat jak jsem to vlastně tehdy přeložil (navíc s rizikem, že jsem to přeložil úplně jinak).
Ano, to je ale ustalena zvyklost v danem prostredi. Kdyz napr. jeste Skodovka stavela elektrarny, tak pokud je dodavala do zapadnich zemi, pouzivala standard KWU (Siemens), kde bylo predepsano, jak oznacit kazdy signal na elektrarne, aby se z jeho kodu dalo poznat, wo co gou vcetne jeho stavu. A pak samozrejme nejen projektanti a dratenici na svorkach relatek, ale i programatori v SW pouzivali tento standard a nikdo tam nezavadel nejake vlastni nazvoslovi a nepokousel se delat z inzenyrske discipliny umeni...

Offline mirus

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: Delphi 10.2
« Odpověď #19 kdy: 09-08-2018, 14:56:13 »
Vím, že se nemá kombinovat více jazyků v kódu (názvu method apod.), ale ty české XML elementy mne dostaly. ??? Polepším se pro příště.  ;)

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Křestní jméno zpěváka Gotta: