Delphi RoadMap aktualizována

Autor Téma: Delphi RoadMap aktualizována  (Přečteno 357 krát)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
Re:Delphi RoadMap aktualizována
« Odpověď #1 kdy: 07-08-2018, 20:50:44 »
Citace
The first we’ll be tackling is custom managed records, that is the ability to define a default parameterless constructor, a destructor and a copy operator for any record type. This adds a lot of power to records, a very nice complementary feature to classes and objects.

Online Delfin

• Guru
  • SW konzultant
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo
« Odpověď #2 kdy: 07-08-2018, 20:56:16 »
The first we’ll be tackling is custom managed records, that is the ability to define a default parameterless constructor, a destructor and a copy operator for any record type. This adds a lot of power to records, a very nice complementary feature to classes and objects.

To get a working garbage collector? Records tend to be class replacement for a while...
I'm a soldier, so don't panic! I know the underground! I like WTFPL license! No more Google, go duck, go!

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #3 kdy: 07-08-2018, 21:07:33 »

To get a working garbage collector? Records tend to be class replacement for a while...

Třeba :-), nebo nullable types, nebo cokoliv jiného. Pokud to klapne podle plánu, tak je to nejmocnější rozšíření jazyka od generik.

Online Delfin

• Guru
  • SW konzultant
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo
« Odpověď #4 kdy: 07-08-2018, 21:14:46 »
Třeba :-), nebo nullable types, nebo cokoliv jiného. Pokud to klapne podle plánu, tak je to nejmocnější rozšíření jazyka od generik.

Nullable<T> struktura chybi uz celkem dlouho. Bylo by na case ji pridat (Allen o ni psal temer pred 10 lety).
I'm a soldier, so don't panic! I know the underground! I like WTFPL license! No more Google, go duck, go!

Offline vandrovnik

• Hrdina
    • Verze Delphi: 10.2
« Odpověď #5 kdy: 07-08-2018, 22:54:10 »
Excellent
Rated 1 time
High DPI image list taky nezní špatně, zejména pokud nezapomenou na to, že uživatel může za běhu tahat okna mezi monitory s různým dpi, případně mít na každém z nich nějaké okno.

Offline Slappy

• Plnoletý
  • Slappy
    • Verze Delphi: 10.2 Tokyo + Vsetky :)
    • unSigned
« Odpověď #6 kdy: 08-08-2018, 09:46:33 »
High DPI image list taky nezní špatně, zejména pokud nezapomenou na to, že uživatel může za běhu tahat okna mezi monitory s různým dpi, případně mít na každém z nich nějaké okno.

Toto robi mne obrovske problemy (vsetky aplikacie, nielen Delphi) a myslim, ze ani neexistuje nejaky vyvojar/produkt, ktory by to mal na 100% dobre implementovane. Vratane takych gigantov ako Microsft atd.
Moje projekty: http://www.unsigned.sk Tvorba cool dizajnovych instalatorov v NSIS a Inno Setup. Rozsirenie pre Visual Studio a RAD Studio pre tvorbu NSIS a Inno Setup instalatorov.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #7 kdy: 08-08-2018, 10:51:08 »

Toto robi mne obrovske problemy (vsetky aplikacie, nielen Delphi) a myslim, ze ani neexistuje nejaky vyvojar/produkt, ktory by to mal na 100% dobre implementovane. Vratane takych gigantov ako Microsft atd.

Tohle Delphi snad umí už cca poslední dvě verze, viděl jsem video, kde to je ukázané v praxi - nekde jsem na to i na delphi.cz odkazoval.
V te roadmap jde o podle mne neco jineho, multi resolution imagelist, jako je v FMX

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #8 kdy: 08-08-2018, 10:53:06 »

Offline vandrovnik

• Hrdina
    • Verze Delphi: 10.2
« Odpověď #9 kdy: 08-08-2018, 11:01:28 »
Tohle Delphi snad umí už cca poslední dvě verze, viděl jsem video, kde to je ukázané v praxi - nekde jsem na to i na delphi.cz odkazoval.  V te roadmap jde o podle mne neco jineho, multi resolution imagelist, jako je v FMX

No ono to umí zvětšit/zmenšit při přetažení na jiný monitor; když se to opakuje, tak se (kvůli zaokrouhlování) většinou objevují drobné odchylky, ale to se asi dá očekávat. Ovšem ne vše funguje ideálně - kupř. když na formulář dám několik panelů zarovnaných nahoru a párkrát přesunu sem a tam mezi monitory s různým dpi, ty panely se většinou zpřehází. No a imagelist je teď opravdu brzda - jakmile má uživatel víc monitorů s různým dpi a na každý si dá nějaké okno, těžko se vybírá, jak ten sdílený imagelist škálovat, aby ikonky vypadaly všude dobře.

Offline Ondřej Pokorný

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
« Odpověď #10 kdy: 09-08-2018, 13:04:32 »
Excellent
Rated 1 time

Asi neznáš mě a Lazarus: http://wiki.freepascal.org/TImageList#Multiple-resolution_TImageList_in_Lazarus_1.9_and_newer
Embarcadero Technology Partner, juj. Člen Lazarus týmu, oj.

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Datový typ v Delphi, který má True a False: