Autor Téma: Problem s instalaciou Delphi 10.2.3 - korenove certifikaty  (Přečteno 3301 krát)

Offline Daniel_Andrascik

• Hrdina
    • Verze Delphi: D2007, XE3
Re:Problem s instalaciou Delphi 10.2.3 - korenove certifikaty
« Odpověď #30 kdy: 14-12-2018, 00:32:25 »
Neuveritelne! V podstate po tyzdnoch laborovania, updatovania a pokusov som zrezignoval a vzdal to. Povedal som si ze uz to necham na novy notas. Tak som si objednal novy na zakazku vyskladany notas od HP aby mi este stravil aj Win7. Koli probelmom s intel procesormi ho este stale nemam. Asi bude az zaciatkom noveho roka. Delphi nepotrebujem ku denno dennej praci, pri najhorsom by som si zrejme vystacil s trialom.

A teraz sa podrzte. Po vsetkych tych pokusoch s frontalnymi updatmi, reinstalaciami som si povedal ze sa vratim do vychodzieho bodu. Obnovil som teda presne ten isty image operacneho systemu na ktorom som sa to snazil cele rozbehat a nechal som to tak. Podotikam ze automaticke aktualizacie mam stale vypnute a nerobil som uz ani ziadne offline aktualizacie. Proste uz som s tym nic nerobil a nechal som to u ladu.

Teraz po niekolkych tyzdnoch som mal vo virtualnej cdromke stale mountute iso s instalackou delphi. Uz neviem preco chcel som si pozriet verziu suboru install.exe a napadlo ma len tak nahodou prekliknut na ten vykur..ny certifikat a cuduj sa svete z nicoho nic, je overeny a uplne v poriadku  :o :o :o.

Prisaham nic som za tie tyzdne zo systemom nerobil co by to mohlo opravit. Jedine co ma napada, je ze som doinstaloval zopar velkych softverovych balikov (proste par gigove instalacky priemyselnych sofov) ktore sa vacsinou hraju na vlastnom piesocku, akurat tak doinstalovali najnovsie chybajuce .Net frameworky. Ziadne ine aktualizacie systemu som nerobil. Tie certifikaty si zrejme ziju vlastnym tajomnym zivotom a potrebovali asi dozriet alebo co :o . Mne akurat zozrali kopu casu a nervov. A najhorsie na tom je ze jak pricina problemu tak jeho riesenie je pre mna stale nezname  >:(

BTW. Ja som nakoniec nasiel jedno riesenie mojho problemu, ale je uz dost na hrane. Zo zufalstva som zacal studovat ako sa tie RAD studia na nete crackuju ze ci ma nieco nenapadne, nejaka finta ako s tym vybabrat. A napadlo. Pre verzie Seattle, Berlin a Tokio (a mozno i ine) totiz existuje crack napisany v delphi tak som ho studoval aby som prisiel na to ako to cele funguje. A nasiel som sposob ako deaktivovat tu kontrolu certifikatov. V podstate som nainstaloval riadne oficialne zakupene delphi s riadnymi registracnymi udajmi a legalnou licenciou. Instalacia mi totiz vzdy fungovala, problem len bolo to delphi spustit. Takze som nainstaloval Delphi s korektnou legalnou licenciou a potom som pomocou toho crackovacieho toolu si nechal vygenerovat jednu dllku, nejaku SHfolder.dll ktoru je len potrebne nakopcit do adreasa Bin. Neviem na kolko je toto riesenie korektne ale fungovalo to. Nezmenil som nic, ani licenciu ani jediny binarny, textovy ci zdrojovy subor Delphi ako takeho. Skor to vnimam ze som hacknul nejaku windowsacku funkcionalitu. Neviem presne co ta kniznica SHfolder.dll robi, ale predokladam ze je tam nejaka funkcia ktora kontroluje validitu tych certifikatov a je asi upravena tak ze stale vracia TRUE. Takze ked som ju podhodil delphi do korenoveho bin adresara tak zrazu asi boli vsetky kontorly validity suborov pre aplikaciu bds.exe cez tuto dllku v poriadku. Aspon tak si to teda vysvetlujem. Ak by niekto z vas bol tak isto zufali ako ja tak to moze tiez skusit. Nastastie sa mi to cele nejako samo opravilo a uz to nepotrebujem. Ale konina to bola riadna celel toto  :-\

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #31 kdy: 14-12-2018, 01:25:50 »
...

Nezmenil som nic, ani licenciu ani jediny binarny, textovy ci zdrojovy subor Delphi ako takeho. Skor to vnimam ze som hacknul nejaku windowsacku funkcionalitu. Neviem presne co ta kniznica SHfolder.dll robi, ale predokladam ze je tam nejaka funkcia ktora kontroluje validitu tych certifikatov
....

Delphi při startu kontrolují validitu souborů, které jsou jejich. SHfolder.dll je window dll, myslím to obsahuje podporu pro shell rozhraní, ale ten co jsi tam nahral je jen wrapper, jehož cílem je oblbnout kontrolu Delphi, protože Delphi tu DLL nepovažují za svoji knihovnu a protože při zavádění dostane přednost před originální verzí a tak se do paměti dostane kod, který v paměti patchne příslušné věci a pak načte originální shfolder.dll.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline František

• Guru
    • Verze Delphi: primárne v XE5, občas 10.2.3 comunity
« Odpověď #32 kdy: 14-12-2018, 11:34:58 »
ako už v minulosti niekto podotkol,
ochrana krekerov neodstaví
ale poctivcom používanie znepríjemňuje

Offline Daniel_Andrascik

• Hrdina
    • Verze Delphi: D2007, XE3
« Odpověď #33 kdy: 14-12-2018, 13:41:46 »
Delphi při startu kontrolují validitu souborů, které jsou jejich. SHfolder.dll je window dll, myslím to obsahuje podporu pro shell rozhraní, ale ten co jsi tam nahral je jen wrapper, jehož cílem je oblbnout kontrolu Delphi, protože Delphi tu DLL nepovažují za svoji knihovnu a protože při zavádění dostane přednost před originální verzí a tak se do paměti dostane kod, který v paměti patchne příslušné věci a pak načte originální shfolder.dll.

Tak nejako som si to predstavoval, s tym ze chapem tej prednosti nacitania dll. O tej finte ze nasledne sa nacita orig shfolder.dll som uz netusil. Dost dobre vymyslene, no hlavne ze mi to na cas pomohlo kym sa to nejakym zazrakom neopravilo samo...  :o