Autor Téma: Embarcadero príklad  (Přečteno 442 krát)

Offline František

• Hrdina
    • Verze Delphi: primárne v XE5, občas 10.2.3 comunity
Re:Embarcadero príklad
« Odpověď #15 kdy: 08-12-2018, 13:59:14 »
vdaka
takze momentálne tam mám tDictionary, mám to nahradiť?

ps. OnCreate a OnClose sú evety hlavného formulara, takže mam to teda dat radšej na OnDestroy?

Offline Delfin

• Guru
  • SW konzultant
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo
« Odpověď #16 kdy: 08-12-2018, 14:43:16 »
vdaka
takze momentálne tam mám tDictionary, mám to nahradiť?

ps. OnCreate a OnClose sú evety hlavného formulara, takže mam to teda dat radšej na OnDestroy?

Zavreni formulare jeste neznamena jeho destrukci (od toho ma udalost OnClose parametr Action). A pokud chces kolekci objektu, pouzij spis TObjectDictionary (u TDictionary bys musel objekty uvolnovat sam; bud extrakci nebo napr. v udalosti OnValueNotify). TObjectDictionary umoznuje v konstruktoru specifikovat vlastnictvi klicu nebo hodnot, cimz se jeho instance pri destrukci postara o destrukci vlastnenych klicu ci hodnot.

Muzeme tedy rict, ze se TObjectDictionary muze starat o lifetime klicu ci hodnot. TDictionary toto neumi. To jsem se snazil rict uvodnim prispevkem.
« Poslední změna: 08-12-2018, 14:47:55 od Delfin »
I'm a soldier, so don't panic! I know the underground! I like WTFPL license! No more Google, go duck, go!

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
« Odpověď #17 kdy: 08-12-2018, 14:44:27 »
Citace
Každý je iný a má svoju špecifikú úlohu. Kedysi som si dal tú namahu a vytvoril toto - príloha:

« Poslední změna: 08-12-2018, 14:48:49 od Stanislav Hruška »
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline Delfin

• Guru
  • SW konzultant
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo
« Odpověď #18 kdy: 08-12-2018, 15:14:34 »
Citace
Každý je iný a má svoju špecifikú úlohu. Kedysi som si dal tú namahu a vytvoril toto - príloha:

Osobne bych se snazil tyto objekty oddelit od UI (tedy formularu a jeho udalosti), ale to uz je jine tema...
I'm a soldier, so don't panic! I know the underground! I like WTFPL license! No more Google, go duck, go!

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Křestní jméno zpěváka Gotta: