Autor Téma: RAD Studio January 2019 Survey  (Přečteno 675 krát)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
RAD Studio January 2019 Survey
« kdy: 23-01-2019, 13:27:47 »
Pokud máte předplatné, pravděpodobně Vám přistane ve Vašem mailu dotazník ohledně další verze Delphi, resp. na co se mají zaměřit v R&D, např. ohledně platforem atd.

Je to cca 15 otázek, za 5 minut hotovo.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
Re:RAD Studio January 2019 Survey
« Odpověď #1 kdy: 23-01-2019, 13:53:27 »
Excellent
Rated 1 time
Docela by mne zajímalo, jak interně funguje řešení nahlášených problémů. Reportoval jsem https://quality.embarcadero.com/browse/RSP-23354 . Označili to jako duplicitní s https://quality.embarcadero.com/browse/RSP-23006, které někdo reportoval už 15. prosince 2018. Tzn. už měli přes měsíc na to, aby problém opravili a vydali nějaký patch (protože text, který nevidíte, se fakt "výborně" píše, takže pro mě je teď v Delphi 10.3 psaní textů a hintů docela opruz)...

Nemohli by třeba opravy vydávat rychleji? :-) Takové TMS je schopno na reportovaný problém reagovat během pár dní a často obratem pošlou .pas s opravou, aby nebylo nutné čekat na vydání... FastReport má "current version"...

A ano, vyplnil jsem to i do dotazníku, ne že bych si od toho něco sliboval...

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #2 kdy: 23-01-2019, 14:17:20 »
Docela by mne zajímalo, jak interně funguje řešení nahlášených problémů.
...

Oni maji druhou interni Jira, odkaz z tveho bodu na ten jejich je ten InternalID. Pokud je prirazen a Assignee je InternalDev, tak se to s velkou pravdepodobnosti resi.  Patch se vydava jednou za cas (pokud to tedy neni neco fakt kritickeho), protoze se musi zachovavat binarni kompatibilita, musi se to pretestovat atd.

V okamziku (nebo behem nekolika hodin nebo dni po) vydani se stavy u dotcenych bodu z interni Jira replikuji na verejnou.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
« Odpověď #3 kdy: 23-01-2019, 14:56:43 »
Excellent
Rated 1 time
Pokud je prirazen a Assignee je InternalDev, tak se to s velkou pravdepodobnosti resi.  Patch se vydava jednou za cas (pokud to tedy neni neco fakt kritickeho), protoze se musi zachovavat binarni kompatibilita, musi se to pretestovat atd.

Tak na binární kompatibilitu snad nemá vliv, jestli patche vydávají po měsíci nebo po půl roce - prostě ji nesmějí rozbít tak jako tak. Testování - pokud by měli třeba beta verzi, klidně bych ji i testoval, hlavně když by tu opravu udělali.

Konkrétně u tohohle problému si nedovedu představit, že by třeba uživatelé mého sw reportovali, že při editaci faktur nevidí kus textu, který píší, a já bych to nechal měsíc být nevyřešené :( Nemluvě tedy o tom, jak důkladné to testování nových verzí asi je, když vypustí sw s takovouhle chybou...

Offline miroB

• Guru
    • Verze Delphi: D1,2,3,4,7,2005,2009, XE8,S,B,T10.2.2 Pro
« Odpověď #4 kdy: 23-01-2019, 14:59:19 »
Pokud máte předplatné, pravděpodobně Vám přistane ve Vašem mailu dotazník ohledně další verze Delphi, resp. na co se mají zaměřit v R&D, např. ohledně platforem atd.

Predplatné mi vypršalo minulý rok v Septembri, ale dotazník na 10.3 som aj tak dostal.
Samozrejme na novú verziu nemám žiadny názor..

Offline JaroB

• Guru
    • Verze Delphi: XE8, Seattle
« Odpověď #5 kdy: 25-01-2019, 08:42:14 »
Jak je to s opravami pro "communition" verzi?

Offline Slappy

• Plnoletý
  • Slappy
    • Verze Delphi: 10.2 Tokyo + Vsetky :)
    • unSigned
« Odpověď #6 kdy: 25-01-2019, 19:03:28 »

Vacsinou su tieto dotazniky aj cely system feedbacku robene tak, ze je to fakt jednoduche a na par minut.

Ale raz mi prisiel dotaznik, myslim, ze to bolo po 10.1 a pred vydanim 10.2 v ktorom chceli vediet moj nazor, ze co by som chcel v novej verzii.

Celkom ma dostalo ked v dotazniku bolo: "This survey has about 100 questions and may take about 2 to 3 hours" .

To bol asi najrozsiahlejsi dotaznik aky som kedy vyplnil, nakoniec som to dal za 30 min :D
Moje projekty: http://www.unsigned.sk Tvorba cool dizajnovych instalatorov v NSIS a Inno Setup. Rozsirenie pre Visual Studio a RAD Studio pre tvorbu NSIS a Inno Setup instalatorov.