Autor Téma: Komponent na spôsob ComboBox  (Přečteno 366 krát)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
Komponent na spôsob ComboBox
« kdy: 27-01-2019, 11:57:46 »

Potrebujem pracovať len so zobrazeným textom a užívateľom napísaným textom. Ak použijem ComboBox, tak mi to automaticky pracuje s primárnym kľúčom určenej tabuľky v DB.
Než by som si to mal prepracovať, tak som si povedal, že nájdem vhodný komponent. Obávam sa prílišnej komlikácie a zanesiu chýb. Plus by som musel rozšíriť vlastnosti jednej triedy. Pre jeden jediný prípad sa mi to nepozdáva.
Našiel som TAdvLUEdit a TAdvEditBtn
Ale ani v jednom prípade sa neviem s komponetom dohodnúť, aby mi zobrazil kompletný zoznam.
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
Re:Komponent na spôsob ComboBox
« Odpověď #1 kdy: 28-01-2019, 08:38:28 »
Teraz je iná problematika. Ak užívateľ napíše vlastný názov miestnosti, tak sa má zobraziť aj v zozname. Okrem toho má tabuľku predvolených názvov.
V tomto prípade má toto riešenie opodstatnenie. Užívateľ musí použiť názvy zo stavebného projektu. A to môže byť bývanie, výroba, poľnohospodárstvo, služby... Niektoré názvy sa objavia len v jedinom projekte. Takže dávavať ich do predvolených názvov je nezmysel.
Vyriešil som to tak, že som si nadefinoval nový typ komponentu, kde podsuniem TLUCombo. A narábam s ním ako s edit. Ja som pôvodne podvedome pchal TLUCombo do typu komponentu ComboBox. Je to čisté a jednoduché riešenie. Len na to prísť ;)
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.