Autor Téma: Navigace  (Přečteno 1061 krát)

Offline jarex

• Plnoletý
Navigace
« kdy: 28-01-2019, 09:26:25 »
Mám takový neobvyklý dotaz, pokud by měl někdo zkušenost, nebo nápad a byl by ochoten se podělit.

Potřeboval bych navigaci, které datově vnutím cíl cesty a potvrdím, že má do tohoto cíle navigovat. Jedná se o stovky cílů deně, proto
není možné zadávat cíle do navigace ručně.

Má představa by byla, že bych udělal aplikaci na tablet, která by posílala do navigace data, např přes serial, nebo bluetooth, v závislosti na tom, kam se má jet. Aplikace by zároveň spravovala další úkoly, které s cílemi cest mají přímou souvislost.

Má otázka zní:
Má s něčím podobným někdo zkušenost?
Napadla mě externí navigace plus tablet, ale možnost by byla i e spojení do jednoho, tedy navigace i aplikace v tabletu.

Děkuji za případné odpovědi.
D2007 Professional

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
Re:Navigace
« Odpověď #1 kdy: 28-01-2019, 12:32:55 »
Potřeboval bych navigaci, které datově vnutím cíl cesty a potvrdím, že má do tohoto cíle navigovat. Jedná se o stovky cílů deně, proto
není možné zadávat cíle do navigace ručně.
Pred lety jsem se setkal s tim, ze existuji navigace, kde soft z duvodu bezpecnosti naplanuje rel. velke mnozstvi cilu pokazde jinak, takze nikdo vcetne ridice nedokaze predvidat, jake cile a v jakem poradi jsou pro dany transport naplanovany. Ale jak je to technicky udelane nevim - my jsme generovali ty cile tak, ze jsme je zapisovali spolu s parametry prepravovaneho nakladu do cizi DB pro nejaky nemecky soft.

Offline vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
« Odpověď #2 kdy: 28-01-2019, 19:41:02 »
A potřebuješ plánovat celou cestu najednou, nebo vždycky jen na další bod? Navigacím od Garminu by možná šlo přepsat nějaký .gpx soubor, ale uživatel by stejně musel udělat něco jako Kam navigovat, Další cíl, a krom toho si nejsem jistý, jestli si navigace obsah těch gpx souborů náhodou nenačítá jen po zapnutí :/

Offline jarex

• Plnoletý
« Odpověď #3 kdy: 29-01-2019, 10:11:25 »
Psal jsem do Garminu a bylo mi odpovězeno, že jejich navigace nic takového nepodporují. Jedná se o rozvoz obědů, kdy když přijde nový člověk, musí jej trasu dlouho učit, kdy mu to trvá klidně i 14 dní, než si zapamatuje všechna ta místa, kam má jet. Seznam by byl vždy předem pevně daný, ale ne nikdy stejný. Jedná se i o to, že má jet jen o ulici vedle, nebo je to v té samé ulici. Je i zapotřebí aby nezapomněl někomu dát oběd. Někdo třeba i v daný den oběd nemá a jiný zase přibude, takže jde opravdu jen o to říct navigaci, teď naviguj tamhle a až tam dojede, na tabletu označí další řádek a jede zase tamhle. Udivuje mne, že to navigace nepodporují.
« Poslední změna: 29-01-2019, 10:17:38 od jarex »
D2007 Professional

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #4 kdy: 29-01-2019, 11:44:16 »
Mám stařičkého turistického Garmina, z něj se uložené body dají v GPX stáhnout a dají se tam v GPX i nahrát (jeden GPX soubor tam mohl obsahovat od 1 do 1000 bodů - používal jsem to na geocaching). Jenže tam to fungovalo tak, že při připojení k PC se Garmin přepnul do režimu komunikace (poskytl úložiště přes Mass Storage), a aby zase navigoval, musel se od PC odpojit (vytáhnout datový kabel), což by moc komfortní nebylo :/

Z informačního systému jsem dělal export adres zákazníků do GPX, uživatelé to používali při služebních cestách - nahráli tam ten balík adres jednorázově.

Otázkou tedy je, jestli by se třeba dalo alespoň nahrát všech xx dnešních cílů v jednom gpx souboru a uživatel by pak na navigaci postupně dával, že chce navigovat na cíl 01, cíl 02, cíl 03...

Offline jarex

• Plnoletý
« Odpověď #5 kdy: 29-01-2019, 13:32:46 »
Děkuji za náměty, ale je to vše dosti krkolomné. Aplikace by totiž mohla spravovat i kdo platil, kdo ne, počítat hotovost, říkat kdo dostal jídelní lístek atd. Tedy pokud nenajdu řešení přijít do auta, připíchnout navigaci, tablet položit na sedadlo spolujezdce a jet, nemá smysl se do ničeho krkolomnějšího pouštět.
« Poslední změna: 29-01-2019, 13:34:21 od jarex »
D2007 Professional

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #6 kdy: 29-01-2019, 13:35:53 »
Vyzpovídat někoho od rohlik.cz nebo itesco, jak to mají oni :-)

Offline PetrB0

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: Delphi XE2
« Odpověď #7 kdy: 29-01-2019, 15:30:56 »
Ahoj,
zkus se podívat na https://developer.garmin.com/connect-iq/programmers-guide/. Na první pohled to vypadá jako cesta požadovaným směrem.

Případně jsem ještě nacházel zmínky o Garmin SDK, ale to bylo staršího data (<2010).

Petr

Offline tomak586

• Nováček
  • *
« Odpověď #8 kdy: 05-02-2019, 18:20:22 »
Ahoj,

podobnou aplikaci pro rozvoz jídla jsem řešil, data dostavám přes REST, a původně jsem používal toto řešení s použitím dat z LocationSensor
https://community.idera.com/developer-tools/b/blog/posts/example-of-using-javascript-for-google-maps-in-the-delphi-xe6

A později jsme začali používat interní navigaci v androidu přes google a na iOS přes mapy.