Autor Téma: Uprava pisma ve Form caption  (Přečteno 1664 krát)

Offline Delfin

• Padawan
  • SW konzultant
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo
Re:Uprava pisma ve Form caption
« Odpověď #15 kdy: 14-02-2019, 08:34:01 »
Hned první nabídka vyhledávače DDG je funkční https://www.experts-exchange.com/questions/21108523/Changing-font-of-form-caption.html

Pro DWM neni a nebude (jedine kdybys renderovani neklientske oblasti pomoci DWM pro svou aplikaci odstavil). S DWM kresli titulkovy pruh bud OS nebo vyvojar.

Btw. byt jsou AlphaControls moc pekne, snad by mohly stacit i Delphi VCL Styles.
« Poslední změna: 14-02-2019, 08:51:10 od Delfin »
I'm a soldier, so don't panic! I know the underground! I like WTFPL license! No more Google, go duck, go!

Pipin

• Host
« Odpověď #16 kdy: 14-02-2019, 09:14:11 »
Kód: Delphi [Vybrat]
  1. Btw. byt jsou AlphaControls moc pekne, snad by mohly stacit i Delphi VCL Styles.
Vubec jsem netušíl, že něco takového je.
https://www.youtube.com/watch?v=S9su-XNm3Uw
https://theroadtodelphi.com/2011/09/01/exploring-delphi-xe2-vcl-styles-part-i/

Děkují mooc za dobrý tip  ;)

Offline JaroB

• Guru
    • Verze Delphi: XE8, Seattle
« Odpověď #17 kdy: 14-02-2019, 09:16:32 »

Offline Delfin

• Padawan
  • SW konzultant
« Odpověď #18 kdy: 14-02-2019, 09:29:23 »
Nestačilo by jen toto?

http://delphi.cjcsoft.net/viewthread.php?tid=46606

Ne s DWM. Jedine kdybys renderovani neklientske oblasti pomoci DWM pro svou aplikaci odstavil. S DWM kresli titulkovy pruh bud OS nebo vyvojar (kdy se po odstraneni standardniho ramecku kresli obsah v rozsirene klientske oblasti). Windows sdeli pozice elementu tak jak by je sam kreslil a je schopen je i vykreslit. Nicmene je to pomerne zdlouhava prace.

Ostatne proto jsem odkazoval na metodu PaintNC tridy TFormStyleHook, kde je videt, co vse je treba kreslit (Delphi tak kresli VCL Styles). Mimo to je jeste treba zaridit handling hit test. Viz. napr. clanek Custom Window Frame Using DWM.
« Poslední změna: 14-02-2019, 09:34:17 od Delfin »
I'm a soldier, so don't panic! I know the underground! I like WTFPL license! No more Google, go duck, go!

Offline našinec

• Hrdina
« Odpověď #19 kdy: 14-02-2019, 10:31:38 »
Já jsem to nechtěl rozvádět, ale osobně si myslím, že omalovánky ve winOS skončily s winXP.  A to, že form je dán OS a jeho nastavením, tak blbnutí s ním, vidím jako cestu k budoucím problémům. Pokud tedy někdo není servisák a nepřipravuje si práci.  ;)  ;D
Také si všimněte, že hodně skinů je řešeno bezrámečkovým formem s vlastní lištou.

Offline Delfin

• Padawan
  • SW konzultant
« Odpověď #20 kdy: 14-02-2019, 10:55:07 »
System dokaze uvest, na jake pozici by dany element vykreslil a dokaze jej i dle zvoleneho tematu vykreslit, takze neni duvod se vlastnimu kresleni vyhybat. Jinak ty skinovaci hracky by mely s udrzbou nakonec mozna vetsi problem, kdyby dejme tomu pribylo do oken nove, "povinne" systemove tlacitko. To by si pak musely vytvorit vlastni, a to vcetne obrazku pro skiny. Takze bych to tak cerne nevidel (omlouvam se za pripadny rasismus) :)

A to, ze by se Windows zbavil DWM a Visual Styles je IMHO dost utopicka predstava...

Offline našinec

• Hrdina
« Odpověď #21 kdy: 14-02-2019, 11:26:40 »
To Delfin: Problémem je, že tazatel je zřejmě začátečník a vlastně nedokáže řádně formulovat, co vlastně chce. Pak mu nedokáže řádně odpovědět ani vyhledávač a ani my. Pak se tady rozčiluje.  ;)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #22 kdy: 14-02-2019, 11:37:11 »
Já jsem to nechtěl rozvádět, ale osobně si myslím, že omalovánky ve winOS skončily s winXP.

Ale klidne to rozvadej. Ja to ted vidim tak, ze vsechny nove aplikace si kresli titulky sami (pripadne jsou cele kresleny / Avast a spol), pripadne do titulku cpou i ovladaci prvky. Myslim, ze prvni jsem to videl u VS, Delphi 10.3 to ma taky.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #23 kdy: 14-02-2019, 11:39:04 »
Ale klidne to rozvadej. Ja to ted vidim tak, ze vsechny nove aplikace si kresli titulky sami (pripadne jsou cele kresleny / Avast a spol), pripadne do titulku cpou i ovladaci prvky. Myslim, ze prvni jsem to videl u VS, Delphi 10.3 to ma taky.

viz screenshot
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
« Odpověď #24 kdy: 14-02-2019, 12:12:00 »
Excellent
Rated 2 times

No je otázkou, jestli je to ale dobrý nápad.

I na té Tvé ukázce je vidět, že vlevo kousek pod červenou ikonkou chybí pár pixelů vybarvených tmavě modrou - alespoň hádám, že tam ten zub není schválně.

No a přikládám snímek, jak to vypadá, když je kurzor v editoru - ty vlastní prvky v titulkovém pruhu jsou vykreslené jiným odstínem modré než jeho zbytek.

Já bych se do vlastního kreslení nepouštěl, pokud by to nebylo naprosto nezbytné, protože si nerad přidělávám zbytečné problémy :-)

Offline Delfin

• Padawan
  • SW konzultant
« Odpověď #25 kdy: 14-02-2019, 12:20:26 »
Ja to ted vidim tak, ze vsechny nove aplikace si kresli titulky sami (pripadne jsou cele kresleny / Avast a spol), pripadne do titulku cpou i ovladaci prvky.

Z pohledu DWM existuji jen dva typy aplikaci; ty co jim staci okno vykreslene systemem a ty co chteji skiny nebo v neklientske oblasti vlastni ovladaci prvky. Pro tu druhou skupinu nic jineho nez vlastni kresleni elementu nevymyslis. Nicmene kreslit muzes bud pomoci Visual Styles API standardni vzhled elementu dle Windows tematu (jakozto i vlastni omalovanky).

Offline našinec

• Hrdina
« Odpověď #26 kdy: 14-02-2019, 13:00:27 »
Já jsem to nechtěl rozvádět, ale osobně si myslím, že omalovánky ve winOS skončily s winXP.

V tom svém příspěvku jsem splácnul několik myšlenek dohromady, a tak to poněkud vyznělo jinak, než byl původní úmysl.  ;D

Každopádně, pokud budu chtít udělat funkční bezproblémový program, tak se budu snažit co nejméně měnit default nastavení OS. Pokud budu chtít program prodat, například na Store, tak holt se nějakým těm opičárnám nevyhnu.  ;)

A co se týče Delphi, tam mne dostává to jejich pozicování okna.   ::)

Offline našinec

• Hrdina
« Odpověď #27 kdy: 14-02-2019, 13:15:44 »
Jinak, ještě jeden postřeh. S čím se setkávám, tak uživatelé win10, narozdíl od starších verzí winOS, chtějí, aby programy vizuálně ladily s defaultním nastavením vzhledu OS.

Offline Delfin

• Padawan
  • SW konzultant
« Odpověď #28 kdy: 14-02-2019, 13:33:31 »
Já bych se do vlastního kreslení nepouštěl, pokud by to nebylo naprosto nezbytné, protože si nerad přidělávám zbytečné problémy :-)

Jake problemy? Vsechny rozmery a polohy elementu Ti doda system. Dokaze je i kreslit dle vybraneho Windows stylu. Tam neni nic k selhani ;) Pevne verim, ze i samotny DWM sklada pro kresleni cely ramecek okna (nejspis do bufferu) pomoci Visual Styles API (alespon me nenapada proc by tomu bylo jinak).
« Poslední změna: 14-02-2019, 13:36:44 od Delfin »

Offline vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
« Odpověď #29 kdy: 14-02-2019, 13:39:56 »
Jake problemy?

No však se podívej na ty dva obrázky - na mém mají vizuální prvky, které si tam dokreslují Delphi, špatné pozadí, a na tom, co posílal Radek Červinka, chybí vlevo pár tmavých pixelů... Když je to tak snadné, tak proč to ani emb nemá udělané pořádně? ;-) A to jsem pro jistotu ani netestoval v kombinaci s hdpi monitorem...

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Křestní jméno zpěváka Gotta: