Autor Téma: Obsah objektov je po prehodení z jedného zoznamu do druhého neprístupný  (Přečteno 390 krát)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional

Kód: Delphi [Vybrat]
  1. type
  2.     FBackupObjects: TObjectList<TCustomObject>;  // je jedno či to je TObjectList alebo TList
  3.     FObjects: TObjectList<TCustomObject>;
  4. ....
  5. procedure TGlobalVar.RestoreObejcts;
  6. var
  7.   Obj: TCustomObject;
  8. begin
  9.   FObjects.Clear;
  10.  
  11.  
  12.   for Obj in FBackupObjects do  // Ak to sprístupním, tak objekty majú všetky hodnoty neprístupné.
  13.     FObjects.Add(Obj);
  14. end;
  15.  
  16.  
  17. procedure TGlobalVar.BackupObejcts;
  18. var
  19.   Obj: TCustomObject;
  20. begin
  21.   for Obj in FObjects do
  22.     FBackupObjects.Add(Obj);
  23. end;
  24.  
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
Citace
Jedno to byt nemusi, protoze TObjectLis muze objekty vlastnit a tim Clear je uvolnit.
O tom viem. Zariadil som sa podľa toho. Keby som objekty zničil, tak by boli nil. A to nie sú. Ja som len pre istotu vyskúšal oba varianty. Správajú sa rovnako.
Delphi XE7, FireBird

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
Nie nevlastní ich.
Kód: Delphi [Vybrat]
  1. FObjects := TObjectList<TCustomObject>.Create(False);
Preto tomu nerozumiem. Objekty som kontroloval priamo vo funkcii RestoreObejcts. Tam sú po priradení v poriadku.
Delphi XE7, FireBird

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
Už som to našiel. To je daň za automatizáciu. Že mi to neprišlo na um skôr. Mne sa automaticky ničia. Už viem že ich musím prehodiť až po zničení. A tak tu mám zbytočné príspevky. Dosť ma to štve - tie zbytočné príspevky.
Delphi XE7, FireBird

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
Možno prinesie.
Problém je v tom, že mám hlavný a iný formulár. V hlavnom mám v udalosti OnShow RestoreObjects. V inom formulári v časti OnDestroy mám DestroyObjects.
Ovšem najprv zbehne udalosť MainForm.OnShow a až potom formxx.DestroyObjects
Dá sa to poradie nejako zmeniť? Kde mám správne zavolať MainForm.Show? V inom formulári sa mi to nepodarilo, a umiestnenie po MainForm.ShowModal to tiež nerieši.
Delphi XE7, FireBird

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
Problém je v tom, že mám hlavný a iný formulár. V hlavnom mám v udalosti OnShow RestoreObjects. V inom formulári v časti OnDestroy mám DestroyObjects.
Ovšem najprv zbehne udalosť MainForm.OnShow a až potom formxx.DestroyObjects
Dá sa to poradie nejako zmeniť? Kde mám správne zavolať MainForm.Show? V inom formulári sa mi to nepodarilo, a umiestnenie po MainForm.ShowModal to tiež nerieši.
Koukam, ze jsi na dobre ceste ta data vyhazet formularu (view) a zalozit model ;-)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
Ten model bol viackrát spomínaný. Ale bez nejakého príkladu to nezvládnem. No žiaden, pre mňa vhodný, som nenašiel. Teoretické úvahy a ich grafická prezentácia mi nepomôžu.
Citace
Tohle bych na udalosti nevesel. Mas prece nejakou akci, tak v ni spust co potrebujes.
Možno na niečo prídem. Musím si na to poriadne sadnúť a prípadne si urobiť schému ako mi to vlastne funguje.
Do kelu s tým automatickým formátovaním. Keď som pod napätím, tak si to zbúdam skontrolovať.
Delphi XE7, FireBird