Autor Téma: Delphi a EKASA  (Přečteno 2478 krát)

Offline bronek999

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: Delphi 7, XE7
Re:Delphi a EKASA
« Odpověď #30 kdy: 20-06-2019, 11:42:33 »
Nemyslim ze chdu.tech pride o licenciu. V podkladoch pre integraciu je vynimka kedy sifrovanie nie je povinne.
My sme certifikat nedostali. Ziadost o certifikaciu bola na FR SR dva mesiace a medzitym zmenili intergracne rozhranie, takze nakoniec to ani nemali na com testovat.
Nasli nam tam par chyb v offline mode. Ze tento text ma byt na zaciatku, chyba tam DIC a podobne. Jedna chyba bola s uloziskom, zle cislovalo doklady.

Aktualny stav je ze sme tam poslali opravenu verziu a cakame.

Varos pisal cosi o podnete na generalnu prokuraturu. Ale s tym chdu.tech neuspeju, zakonne je to OK.
Nam colnici celu dobu tlacia tiez toto ulozisko, ale v ziadnom emali to nie je pravne podchytitelne na podanie nejakeho oznamenia.
Takze cakame. Mam dojem ale ze zas poziadam o nejake cisla na zaklade infozakona.

Hanniker pisal ze maju 50 odbornikov na certifikaciu. Ked som mu vyhodil na oci ze tam je technicky zdatny len Strapko.
Takze zrejme to skonci tak ze teraz nam to kvoli niecomu zamietnu. Potom dam na Strapka trestne oznamenie, novu ziadost na certifikaciu a poziadam aby to netestoval Strapko. A zrejme poziadam o zoznam osob ktore certifikovali to-ktore riesenie ekasy.
A tiez daumy, kedy kto podal ziadost a kedy dostal certifikat.
Tam sa ukaze ci je chtu.tech preferovane colnikmi.

Offline Peťo

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: 7, 5, 4
« Odpověď #31 kdy: 20-06-2019, 12:06:30 »
Nemyslim ze chdu.tech pride o licenciu. V podkladoch pre integraciu je vynimka kedy sifrovanie nie je povinne.

Varos pisal cosi o podnete na generalnu prokuraturu. Ale s tym chdu.tech neuspeju, zakonne je to OK.

Vďaka za zákulisné info.

S tým, či vyhovuje alebo nevyhovuje chdu, je už riešené zo všetkých strán, pretože VČERA zmenili podklady a upresnili (pridali) výnimky: 2019.06.19_eKasa_online.pdf
Samozrejme upresnili tak, že všetko, čo certifikovali, je povolené.

To som veľmi zvedavý, ako to skončí. Mám pocit, že presne tam, kde chceme, teda že celé CHDÚ zrušia ako nepoužiteľné, oklamateľné, teda zbytočné. A bude to tak, ako v EET v CZ. Len to ešte nejaký rok potrvá.

Offline Slappy

• Plnoletý
  • Slappy
    • Verze Delphi: 10.2 Tokyo + Vsetky :)
    • unSigned
« Odpověď #32 kdy: 23-06-2019, 13:04:25 »
Mohl bys se přidat s otázkou, jaký je aktuální stav? Já spoléhal na eFT4000/FT5000 od varos.sk (naši zákazníci jejich tiskárny používají), přidal jsem do "tisku" vše nové. A teď to vypadá, že na to nebude certifikace (údajně snad teď není výrobce, co by certifikaci měl).
Je tedy nějaké funkční řešení, které by se dalo implementovat?
Díky

Ja mozem odporucit PaP. Je to riesenie, ktore sa kompletne vyvinulo od zaciatku, ma ceritifikaciu a da sa velmi dobre sw podporit.

Vela ludi na CHDU nadava (pretoze si to presadila jedna firma, ktora to takpovediac chcela dodavat vsetkym), ale z mojho pohladu elektrotechnika-programatora mozem povedat, ze CHDU je naozaj zaujimava vecicka.

CHDU robil moj kolega - od navrhu HW, cez DPS, osadenie, napalenie NAND Flashu a komunikaciu s koprocesorom, implementacia driverov pre WiFi, USB a BlueTooth, vsetko spolu je naozaj zaujimavy kusok a islo to naozaj dobre, nacas sa to stihlo a je to fakt pekne riesenie.
Moje projekty: http://www.unsigned.sk Tvorba cool dizajnovych instalatorov v NSIS a Inno Setup. Rozsirenie pre Visual Studio a RAD Studio pre tvorbu NSIS a Inno Setup instalatorov.

Offline bronek999

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: Delphi 7, XE7
« Odpověď #33 kdy: 24-06-2019, 14:06:46 »
PaP pouzivam docasne v nasom softe kym nemame certifikovane riesenie. Tiez ma svoje muchy, niektore veci sa musia dorabat. Hlavne blbnu tlaciarne bixolon, maju ich v zozname podporovanych a chdu s nimi nefunguje.
Co sa tyka chdu.tech  tak rukopis p.Gensora je nezamenitelny. Zariadenie s inteligenciou pamatovej karty, v podstate staci pozriet komunikacny protokol a kazdy ma jasne co to zariadenie vie a zvladne.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
« Odpověď #35 kdy: 07-11-2019, 14:47:28 »
Trocha to sledujem. Zrovna tento týždeň sa to preberalo v rádiu Expres. Najprv mali zakladateľa firmny Nethemb.
Prvá reakcia finančnej správy bola cez hovorkyňu: Takto užívateľ používa necertifikovaná pokladňu.
Dnes mali nejakéhe šéfa z finančnej správy, ktorý to má na starosti. Povedal, že finančná správa má k dispozícii nástroje, ktoré z hekrov nikto nespomína. Počúval som na pol ucha a tak si pamätám len jednu vec: ak certifikovaná pokladňa neposiela údaje dlhší čas, spomenul dve hodiny, tak tam nabehnú na kontrolu.
Celé rozhovory si možno vypočuť na internetovej stránke rádia.
Neodpustím si:
Po roku fungovania EERP v Česku bolo konštatované, že nepriniesla žiadne zvýšenie výberu daní a je vysoko stratová. To našim politikom samozrejme nestačilo a spustili náš systém. Som zvedavý čo bude o pár mesiacov.
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #36 kdy: 07-11-2019, 14:58:26 »
..
a tak si pamätám len jednu vec: ak certifikovaná pokladňa neposiela údaje dlhší čas, spomenul dve hodiny, tak tam nabehnú na kontrolu.
...

ha ha ha, takze kdyz nejaky remeslnik tu pokladnu zapne jen jednou denne nebo vubec, tak co? To je podle mne nesmysl.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #37 kdy: 07-11-2019, 15:08:30 »
..
a tak si pamätám len jednu vec: ak certifikovaná pokladňa neposiela údaje dlhší čas, spomenul dve hodiny, tak tam nabehnú na kontrolu.
...

ha ha ha, takze kdyz nejaky remeslnik tu pokladnu zapne jen jednou denne nebo vubec, tak co? To je podle mne nesmysl.

Nedej boze, aby ti na dopoledne vypadlo internetove spojeni. To je ale blbost, co?

Offline Peťo

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: 7, 5, 4
« Odpověď #38 kdy: 07-11-2019, 15:09:41 »
Je to samozrejme somarina, čo Finančná správa tvrdí. Celé ich tlačovky sú len hŕbou klamstiev a zavádzania verejnosti. Hlúpi voliči im to môžu zožrať, ale keď to počúva odborník tak mu je zle, ako môžu predstavitelia štátu takto klamať v priamom prenose.

E-kasa systém ako celok nie je zlý, ale najhoršie a najzraniteľnejšie sú riešenia, ktoré dostali certifikát ako prvé s komponentom firmy CHDU s.r.o. a sú absolútne bez kryptovania komunikácie. Tie majú najviac certifikátov, pretože tú firmu si založili bývalí pracovníci Finančnej správy a cez ňu vydierajú všetkých výrobcov, aby použili ich komponenty. Inak nedostanú od FS, teda ich kamarátov, certifikát a tak nemôžu nič predať.

Je zvláštne, že im to prešlo a stále prechádza, ale už sa o tom aspoň verejne hovorí. No stále sú tu väčšie kauzy, keď vládna garnitúra bola zapojená do miliónových podvodov a nepriamo až do vrážd, takže to stále prebije nejakú kauzu s kasami.

Takto si tu my žijeme... A potom že máme spokojne vytvárať softvéry.

..
...

Offline pepak

• Guru
    • Pepak.net
« Odpověď #39 kdy: 07-11-2019, 20:12:14 »
Nedej boze, aby ti na dopoledne vypadlo internetove spojeni. To je ale blbost, co?
Ano. Proto očekávám, že to přesně takhle myslí. Můžeme to právě teď sledovat u nás - všechny oběti EET si budou povinně vyměňovat komunikační certifikáty ručně, protože ministerstvo po dvou a půl letech provozu došlo k závěru, že 1) zákon neumožňuje strojovou výměnu certifikátů (ten zákon, co byl zrovna novelizován, asi o tom, že se novelizuje, ministerstvu nikdo neřekl). a 2) i kdyby to umožňoval, tak by automatická výměna byla pro uživatele příliš složitá, bude pro ně mnohem jednodušší, když si ji udělají ručně. Konec konců to celé má úplně jednoduché řešení, oběti EET mají zákonnou povinnost hlásit tržby, takže pokud s tím přestanou, protože jim vyprší certifikát, tak je evidentní, že neplní svoje povinnosti a mohou automaticky dostat pokutu. Problem solved!