Autor Téma: Instalace Firebird 3 a IBX pro Delphi 7  (Přečteno 227 krát)

Offline Jan Šebelík

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: Delphi 7, Firebird, MS SQL
Instalace Firebird 3 a IBX pro Delphi 7
« kdy: 18-03-2019, 16:57:23 »
Ahoj.

Jsem stará konzerva. Pracuji (celkem dost úspěšně :-) s Firebird 2.1, Delphi 7,  IBX 7.11. Nyní jsem nucen přejít na FB 3.0. Tak jasně, google používat umím, ale kdyby mi někdo nakopnul, kudy jít, tak by mi ušetřil spoustu času. Byl bych mu vděčný. Teď mi jde především o správnou verzi IBX.

Děkuju
Honza Šebelík

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
Re:Instalace Firebird 3 a IBX pro Delphi 7
« Odpověď #1 kdy: 19-03-2019, 08:28:05 »
Ja som sa niečo podobné pýtal s ohľadom na FireDAC a čiastočne FastReport. Ak tam nechceš používať nejaké "administrátorské" komponenty, napríklad práva užívateľov, tak nevidím žiaden dôvod na nefunkčnosť.
Pri bežnom prístupe k DB a práci s údajmi nebudeš mať problém. Osobne by som použil poslednú, ktorú máš k dispozícii.
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
« Odpověď #2 kdy: 19-03-2019, 10:06:11 »
Při troše štěstí ty komponenty ani nepoznají, že je použita novější verze Firebirdu.
Pokud používáš SELECT COUNT(*)..., tak ve Firebird 3 je výsledek 64bitové číslo, zatímco ve starších verzích to bylo 32bitové číslo.

Offline Delfin

• Padawan
  • SW konzultant
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo
« Odpověď #3 kdy: 19-03-2019, 15:16:39 »
IBX je pro InterBase. To, ze ma Firebird API shodne s InterBase je jen proto, ze z InterBase vznikl. Verim vsak, ze budou existovat vlastnosti jenz ma bud jen Firebird, ci jen InterBase. Bavim se jen o API klientske knihovny. A nedovolim si radit ohledne verze IBX pro pripojeni k Firebird (navic IBX distribuovany s Delphi je i vzhledem k aktualni InterBase omezen), uz jen proto, ze IBX neni urcen pro Firebird.

Dotaz by mel smerovat spis k nahrade komponent za takove, jenz jsou urceny pro Firebird.
« Poslední změna: 19-03-2019, 15:20:31 od Delfin »
I'm a soldier, so don't panic! I know the underground! I like WTFPL license! No more Google, go duck, go!

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Kolik je šest plus čtyři (slovem):