Autor Téma: Spustenie akcie z menu AV, ináč nie  (Přečteno 326 krát)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
Re:Spustenie akcie z menu AV, ináč nie
« Odpověď #15 kdy: 16-05-2019, 10:29:54 »
Citace
Píšeš, že "pripojenie by malo fungovať". Neviem ako by mohlo, keď žiadny súbor *.accdb nie je súčasťou projektu, čo si poslal.
Prečo by mal byť? Ja tam mám "Konečný test.pbs". Formát Access 2007. Problém je s cestou. Ja to mám riešené len ak to je priamo na klientovi. Žiaden server ani iné úložisko. To ešte nezvládam.
Citace
Čo je "jstAdvPanel" a spol?
To je môj vlastný. Sú tam pridané len dve vlastnosti. StaticColor = aby mi štýl neprepísal farbu. Predtým sa na to používal Tag. PersistentSize = zápis rozmerov do JSON. Podobne aj jstVirtualStringTree.
Citace
Tuším si napísal, že ti z TMS k tým štýlom dali nejaký návrh. Identifikovali problém a dokonca napísali, že v budúcej verzii urobia u seba nejakú úpravu. To si akceptoval?
Nakoniec som zistil, že chyba bola u mňa. Už som to opravil. Nemá to nič spoločné s problémom. Len sa mi to zle vykresľovalo.

Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline miroB

• Hrdina
    • Verze Delphi: D1,2,3,4,7,2005,2009, XE8,S,B,T10.2.2 Pro
« Odpověď #16 kdy: 16-05-2019, 11:41:15 »
Citace
Píšeš, že "pripojenie by malo fungovať". Neviem ako by mohlo, keď žiadny súbor *.accdb nie je súčasťou projektu, čo si poslal.
Prečo by mal byť? Ja tam mám "Konečný test.pbs". Formát Access 2007. Problém je s cestou. Ja to mám riešené len ak to je priamo na klientovi. Žiaden server ani iné úložisko. To ešte nezvládam.
UFF, Stano. To si mi dal! Zľakol sa, že som niečo zaspal, tak googlujem,,
Čo je *.pbs za formát Accessu? Vôbec nerozumiem. 100 rokov som v tom, že prípona je buď mdb, alebo accdb. Tvoj pbs nie som schopný v MS Access otvoriť! A vôbec, máš tam prípadne aj Password?  Pozri sem: "Aký formát súborov programu Access mám používať?

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #17 kdy: 16-05-2019, 12:03:15 »
 ;D ;D ;D ;D
Na koncovke súboru predsa vôbec nezáleží. Ja som si dal pbs, aby som trocha zmiatol zvedavých. Buď to zmeníš na DB, alebo dáš otvoriť v MS Access.
Áno mám tam aj heslo. Také silnejšie a nezapamätateľné. Ak chceš heslo, tak Ti ho pošlem.
Citace
Aký formát súborov programu Access mám používať?
- Písal som 2007 (mdb).
Delphi XE7, FireBird

Offline miroB

• Hrdina
    • Verze Delphi: D1,2,3,4,7,2005,2009, XE8,S,B,T10.2.2 Pro
« Odpověď #18 kdy: 16-05-2019, 20:00:24 »
;D ;D ;D ;D
Na koncovke súboru predsa vôbec nezáleží. Ja som si dal pbs, aby som trocha zmiatol zvedavých. ..
Áno mám tam aj heslo. Také silnejšie a nezapamätateľné.
MCVE je presne preto, aby neboli riešitelia zbytočne ťahaní za nos. Tento vtip nebol moc dobrý.
Presne to, čo bolo tvojim úmyslom, bráni ľuďom, aby ti pomohli. Ak chceš pomoc, to je prvé, čo dať v prvom rade do poriadku.. A máš používať výlučne štandardné prípony súborov. Nielen to. Všetko má byť štandardné. Inak to treba dopredu úplne jasne zvýrazniť. Plytvať časom ostatných nie je fér.
Písal som 2007 (mdb).
Viem, čo si písal, lenže to, čo som uviedol, bol odkaz s pravidlami, na ktorý bolo treba kliknúť. Áno bol to link na stránku. Tam sú informácie ako sa má k Accessu pristupovať. A kedy výnimočne použiť predhistorický formát mdb. Nie je to veľmi odporúčané. Pravda sú tam aj výnimky. Keďže som sa ďaleko neprebojoval, neviem zhodnotiť, prečo radšej nepoužívaš aktuálnu verziu databázy, teda tú s príponou accdb.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #19 kdy: 16-05-2019, 21:14:16 »
To nebol vtip. Robím to prvý krát, takže mi nedôjdu všetky súvislosti. To mdb si ťahám so sebou od počiatkov, keď som začal robiť s Accessom.
Momentálne som dosť nervózny, lebo som už bol pred koncom a zrazu sa mi aplikácia spustí a hneď sa aj sama zatvorí. A ja neviem prečo. Teraz aby som to robil všetko od začiatku.
Delphi XE7, FireBird

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #20 kdy: 17-05-2019, 14:11:45 »
Snáď som to už teraz urobil dobre. Nie je to na ničom závislé, okrem TMS. Snažil som sa vyhodiť všetko čo tam nemusí byť. Preto mi to toľko trvalo. Snáď to prinesie výsledok. Dokonca sa to zmestilo do prílohy :)
Nie sú tam knižnice pre FMM4.
Buď treba v PoBeS.dpr vyhodiť FMM4, alebo doplniť knižnice.
Delphi XE7, FireBird

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #21 kdy: 18-05-2019, 11:26:44 »
To miroB: pozrel som sa na ten odkaz. Nevidím nijaký dôvod prejsť na novší formát.

Poznámka:
Ja so dúfal, že budú minimálne dve stiahnutia :( . V tom balíku rar sú len pas, dfm a súbory ktoré generuje Delphi. Nič iné! Nádej zomiera posledná. Tak stále dúfam, že niekto odhalí príčinu :)
Delphi XE7, FireBird