Autor Téma: RAD studio roadmap 2019  (Přečteno 383 krát)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
RAD studio roadmap 2019
« kdy: 24-05-2019, 00:20:35 »
https://community.idera.com/developer-tools/b/blog/posts/rad-studio-roadmap-may-2019

Kromě platforem, které jsou vynucené je pro mne největší nadějí Language server protocol pro Delphi, tj. veškeré napovídání, doplnování kodu atd. by mělo být out of process v jiném procesu a používat skutečný kompilátor, který bude překládat výsledný kód, tj. žádné pomalé napovídání, žadné problémy s jazykem, žádné špatné Code insight... Snad ...
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
Re:RAD studio roadmap 2019
« Odpověď #1 kdy: 24-05-2019, 09:23:29 »
Škoda, že v tom plánu nikde nefiguruje položka "oprava co největšího množství nahlášených chyb"...

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #2 kdy: 24-05-2019, 09:52:31 »
Škoda, že v tom plánu nikde nefiguruje položka "oprava co největšího množství nahlášených chyb"...

Ach jo, samozrejme ze se opravuji chyby. Predpokladam ze je to jen takovy typicky vykrik, protoze na rozdil od tebe se divam na seznam opravenych chyb.

Hold pro kazdeho jsou ruzne chyby ruzne dulezite. Kazdy ma svuj milovany bug. Ja taky opravuji svoje chyby podle priorit.

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #3 kdy: 24-05-2019, 10:29:39 »
Ach jo, samozrejme ze se opravuji chyby. Predpokladam ze je to jen takovy typicky vykrik, protoze na rozdil od tebe se divam na seznam opravenych chyb.

Hold pro kazdeho jsou ruzne chyby ruzne dulezite. Kazdy ma svuj milovany bug. Ja taky opravuji svoje chyby podle priorit.

No právě že ten seznam vždy poctivě čtu.

Teď, když jsem Ti chtěl poslat odkaz na "svůj oblíbený bug" a nechal si v Quality Central vypsat mnou hlášené chyby (Reported by me), tak dostávám "No issues were found to match your search". (https://quality.embarcadero.com/browse/RSP-24553) Ta "oblíbená chyba" byla někým hlášená už v prosinci 2018 a týká se toho, že v Object inspectoru nejsou vidět dlouhé texty při editaci, já ji zadal duplicitně. Mimochodem odpověď od embt.cz na toto téma: "Dlouhé texty upravuji místo v ObjectInspektorovi v notepadu (ano je to velmi nepraktické)." Skoro půl roku neopraveno!

Bohužel ani hledání v Quality Central nyní nefunguje - když dám najít "Vcl.Direct2D", kde jsem hlásil chybu před pár dny a ještě to vidím v seznamu chyb pod Issues, tak nenajde ani to, totéž "DWRITE_FONT_METRICS".

Možná jsem smolař, že se vždy trefím do něčeho, co zrovna nefunguje, to nevylučuju :-)

« Poslední změna: 24-05-2019, 10:31:20 od vandrovnik »

Offline Marek Weyda

• Plnoletý
    • Verze Delphi: Delphi 2007, 10.1 Berlin
« Odpověď #4 kdy: 24-05-2019, 12:00:44 »
Excellent
Rated 1 time
Možná jsem smolař, že se vždy trefím do něčeho, co zrovna nefunguje, to nevylučuju :-)

No, já samozřejmě nevidím do interního vývoje v Embarcaderu, ale podle mě zákazníci každého software mají pocit, že se chyby neopravují. To sám vidím na našem ERP. Přitom denně se několik chyb opraví, nějaká funkčnost vylepší nebo přidá. Tak to podle mě funguje v každé softwarové firmě a pochybuji, že Embarcadero by na tom bylo jinak.

Navíc jak psal Radek, priority oprav se určit prostě musí. Pamatuji jednoho zákazníka, který si představoval, že programátorovi zavolá večer, když jede z práce, na jeho soukromý mobil, postěžuje si mu, že objevil chybu a ideálně bez nahlášení na nějaký helpdesk to řekne tomu programátorovi a ten to hned opraví a verzi mu bez schválení dá ještě ten den.

No nevím, u malého software možná. Ale u něčeho většího to prostě bez nějakého systému nejde.

A vytváření vývojových nástrojů typu RAD studia není podle mě práce na malém software. Tam jsou prostě úplně jiná pravidla a může se zdát, že se nic neděje, ale o tom dost pochybuji.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #5 kdy: 24-05-2019, 12:31:28 »

Teď, když jsem Ti chtěl poslat odkaz na "svůj oblíbený bug" a nechal si v Quality Central vypsat mnou hlášené chyby (Reported by me), tak dostávám "No issues were found to match your search". (https://quality.embarcadero.com/browse/RSP-24553) Ta "oblíbená chyba" byla někým hlášená už v prosinci 2018 a týká se toho, že v Object inspectoru nejsou vidět dlouhé texty při editaci, já ji zadal duplicitně.

Zrovna tuto chybu mam v notifikacich (RSP-23006),  a upozornoval jsem na ni minuly tyden v beta foru

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #6 kdy: 24-05-2019, 13:39:42 »
No, já samozřejmě nevidím do interního vývoje v Embarcaderu, ale podle mě zákazníci každého software mají pocit, že se chyby neopravují. To sám vidím na našem ERP. Přitom denně se několik chyb opraví, nějaká funkčnost vylepší nebo přidá. Tak to podle mě funguje v každé softwarové firmě a pochybuji, že Embarcadero by na tom bylo jinak.

Navíc jak psal Radek, priority oprav se určit prostě musí. Pamatuji jednoho zákazníka, který si představoval, že programátorovi zavolá večer, když jede z práce, na jeho soukromý mobil, postěžuje si mu, že objevil chybu a ideálně bez nahlášení na nějaký helpdesk to řekne tomu programátorovi a ten to hned opraví a verzi mu bez schválení dá ještě ten den.

Proto bych navrhoval, ať udělají kategorii chyb, které se dají opravit hodně snadno, a ty vyřídit přednostně, protože oprava jedné bude třeba na 5 minut (typicky různá překouknutí). A také by asi bylo dobré, kdyby jeden člověk chybu opravil a druhý opravu zkontroloval, aby se nestávalo, že je ten "opravář" duchem nepřítomen a opravu, kterou mu reportující naservíruje, udělá blbě: https://quality.embarcadero.com/browse/RSP-20776

Třeba autoři Fastreportu jsou v tomhle daleko pružnější, když se jim dodá dobře popsaný problém, opraví to za pár dní. Podobně autoři TMS komponent.

Online geby

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 7, 2007, XE2, 10.2
    • Synapse
« Odpověď #7 kdy: 24-05-2019, 13:59:21 »
Z jineho soudku, Google rika: "Starting August 1, 2019, your apps published on Google Play will need to support 64-bit architectures."

A roadmapa Delphi rika, ze podpora pro Android x64 bude snad za rok? Tohle jsou dobře hozené vidle...

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #8 kdy: 24-05-2019, 14:27:47 »
Z jineho soudku, Google rika: "Starting August 1, 2019, your apps published on Google Play will need to support 64-bit architectures."

A roadmapa Delphi rika, ze podpora pro Android x64 bude snad za rok? Tohle jsou dobře hozené vidle...

roadmapa rika late 2019, tj. podzim, krome toho https://community.idera.com/developer-tools/b/blog/posts/may-2019-rad-studio-roadmap-commentary-from-product-management

As of August 2019, Google will require that all Google Play Store applications are 64-bit enabled. Android 64-bit support is actively in the works for Delphi as we speak. In time for this new Google requirement, we plan to kick off our 10.4 beta this summer with support for building Delphi Android 64-bit applications. While the usual beta restrictions do not allow for building and deploying production apps, we intend to include a special beta EULA provision that allows 10.4 beta testers to deploy (production) Android apps to the Google Play Store

Což je jasně řečeno o prázdninách beta, na podzim oficial. Kde jsi vzal ten příští rok?

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině

Online geby

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 7, 2007, XE2, 10.2
    • Synapse
« Odpověď #10 kdy: 24-05-2019, 19:42:58 »
Excellent
Rated 1 time
Kde jsem to vzal? V té tvé roadmape je psáno 2019/2020.

V praxi to znamená, že od začátku léta nedokážeš pustit mezi lidi žádnou android aplikaci. Beta s omezením na publikování ti nijak nepomůže. Tak čekáš minimálně do podzimu a modlis se, aby neměli zpoždění, a aby ta první verze byla vůbec použitelná.

Jako pardon, ale tady krutě zaspali a podcenili to.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #11 kdy: 24-05-2019, 22:04:45 »
Beta s omezením na publikování ti nijak nepomůže.
Ta beta ti prave umozni publikovani.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #12 kdy: 24-05-2019, 22:15:47 »

Teď, když jsem Ti chtěl poslat odkaz na "svůj oblíbený bug" a nechal si v Quality Central vypsat mnou hlášené chyby (Reported by me),

uz to funguje

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #13 kdy: 26-05-2019, 21:29:55 »
uz to funguje

No, takhle rychlé opravy jsou fajn :-)