Autor Téma: Registration bumps policy  (Přečteno 381 krát)

Offline Slappy

• Plnoletý
  • Slappy
    • Verze Delphi: 10.2 Tokyo + Vsetky :)
    • unSigned
Registration bumps policy
« kdy: 13-06-2019, 06:32:22 »
Mozno ste zaregistrovali nedavny clanok GM Emba Atanasa Popova:

https://community.idera.com/developer-tools/b/blog/posts/from-the-gm-new-updates-and-changes-to-the-registration-bumps-policy

Strhla sa o tom velka diskusia a nahnevalo to velmi vela ludi: https://www.reddit.com/r/delphi/comments/byy7ku/no_more_registration_limit_increase/

Pripadne: https://en.delphipraxis.net/topic/1119-increasing-registration-count-not-possible-without-active-maintenance-support/

Som zvedavy ako to dopadne, je to naozaj anti-zakaznicky pristup, ked ma niekto staru verziu Delphi (a musi na nej ostat, cize je mu zbytocne kupovat maintenance, pretoze fixy sa do starych verzii nerobia), ale napr. po pade WIndows chce preinstalovat a BUMPS!
Moje projekty: http://www.unsigned.sk Tvorba cool dizajnovych instalatorov v NSIS a Inno Setup. Rozsirenie pre Visual Studio a RAD Studio pre tvorbu NSIS a Inno Setup instalatorov.

Offline geby

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 7, 2007, XE2, 10.2
    • Synapse
Re:Registration bumps policy
« Odpověď #1 kdy: 13-06-2019, 07:32:35 »
Excellent
Rated 1 time
Považuji to za maximální sviňárnu. Licence rozhodně není levná, a vy si ji koupíte s tím, že je trvalá, a můžete si to legálně nainstalovat na více počítačů, pokud to používáte jen vy.

Léta plynou, a čas od času se něco musí přeinstalovat. Dříve či později registrace dojdou, to je jisté. A vy pak zjistíte, že si další registrace neporidite, protože jste každý rok neplatili výpalné? To ale ve staré licencí nebylo...

Nebo se to týká jen nových verzí, a na staré verze vám to pořád navýší?

Online JaroB

• Guru
    • Verze Delphi: XE8, Seattle
« Odpověď #2 kdy: 13-06-2019, 07:34:01 »
Po pádu počítače jsem musel přeinstalovat verze Delphi 2009 - XE8, no a musel jsem pro každou verzi jednotlivě žádat o navýšení limitu abych ji vůbec mohl zaregistrovat, protože to vypadalo, jako bych už měl všechny limity licencí na nule. Bohužel mě to čeká znovu a otázka je, jak se ten jejich nový framework zachová.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
« Odpověď #3 kdy: 13-06-2019, 08:23:22 »
To si nazval ešte veľmi slušne. Dúfam, že sa ma to nedotkne. Používam zálohu celého OS. Dokiaľ bude počítač žiť (má asi 4 mesiace), tak by som nemal mať problém. A mám aj svoje roky :)
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #4 kdy: 13-06-2019, 08:58:48 »
To si nazval ešte veľmi slušne. Dúfam, že sa ma to nedotkne. Používam zálohu celého OS. Dokiaľ bude počítač žiť (má asi 4 mesiace), tak by som nemal mať problém. A mám aj svoje roky :)
Trochu OFF Topic:

Me letos v dubnu odesel SSD C: disk, na kterem jsem mel jen OS, nastroje jako Delphi, postu atd. a vsechno ostatni na jinem disku. Vsechny disky pravidelne zalohovane Acronisem.

Ten C: disk zil, ale neslo z nej bootovat. Tak jsem nabootoval Windows z CD a nechal opravit instalaci. Ovsem ti to bez varovani opravili tak, ze nejak presunuli bootovani na sousedni "datovy" disk bez OS a to me nenapadlo. Ale pak ani po obnoveni disku ze zalohy C: ani po nainstalovanych novych Windows na  C:  to z C: nebootovalo.

A musim rict, ze s prispenim Petra Vonese jsme to zotavovali nekolik dni, az jsme nastudovali 5-6 prikazu, ktere jsem musel spustit z command line v emergency modu pri fyzickem odpojeni datoveho disku, abych vratil to bootovani na nove instalovany C: disk. Po pripojeni jsem zase na tom datovem disku musel smazat partition, ve ktere se nejak ten boot usidlil.

Ani jsem netusil, ze neco takoveho jde udelat: zil jsem v domneni, ze si z BIOSu vezme bootovaci disk, na nem v MBR vyhleda aktivni partition, na jejim zacatku precte bootstrap loader a ten spusti...

Mezitim jsem potreboval s pocitacem pracovat, takze jsem ten Delphi nainstaloval znova. To jen jako varovani, ze i pravidelne zalohovani muze byt k nicemu :'(

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #5 kdy: 13-06-2019, 09:01:24 »
Považuji to za maximální sviňárnu. Licence rozhodně není levná, a vy si ji koupíte s tím, že je trvalá, a můžete si to legálně nainstalovat na více počítačů, pokud to používáte jen vy.
I ja. Jeste, ze uz jsem duchodce cekatel :-)

Online JaroB

• Guru
« Odpověď #6 kdy: 13-06-2019, 09:18:49 »
mě se nikdy nepodařilo správně použít ten SLIP soubor, stejně to chtělo registraci on line :(

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #7 kdy: 13-06-2019, 10:42:45 »
Pokud si člověk přečte ten odkazovaný článek, tak je tam update úplně dole, že se připravuje automatizované navyšování licencí, mezitím se automaticky navýšila možnost všem. Je to historický relikt a neměl nikdy být. Na druhou stranu měli to udělat automaticky a nenechat se k tomu dotlačit reakcemi.

V aktuálním zpravodaji to ještě upřesňují:

V předcházejícím zpravodaji jsme Vás upozorňovali na omezení navyšování registračního limitu ze strany technické podpory pro zákazníky, kteří nemají aktivní službu předplatného aktualizací a technické podpory. Společnost Embarcadero uznalo námitky uživatelů a snížení zátěže pracovníků podpory bude místo restrikce řešit cestou automatizace celého procesu. Než bude systém plně funkční, bude všem uživatelům verzí XE8 a vyšších navýšen limit o dvě další registrace. Uživatelé verzí XE7 a starších se mohou v případě problémů ozvat na https://www.embt.cz/kontakty/

Jen pro diskutující: počet instalací většiny SW s online aktivací - což je obecně trend - je počítán, a je to špatně obecně, protože legální uživatel je nakonec bit. Jen pro určité SW na to člověk nenarazí, protože kupuje nové verze. Typicky bývájí uváděny produkty Autodesku, Catia, nebo Adobe. Nelíbí se mi to, a vůbec už se mi nelíbí cloud model, tj. měsíční platby.

Embarcadero MVP - Czech republic

Online JaroB

• Guru
« Odpověď #8 kdy: 13-06-2019, 10:51:49 »
A od kdy to bude platit? Já už předplatné nemám a na všechny staré produkty jsem musel žádat o navýšení limitu. Navýšili mi to o 1 a na jednu instalaci, XE6 tuším, jsem musel žádat znovu, protože se instalace nezdařila.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #9 kdy: 13-06-2019, 11:03:52 »
A od kdy to bude platit? Já už předplatné nemám a na všechny staré produkty jsem musel žádat o navýšení limitu. Navýšili mi to o 1 a na jednu instalaci, XE6 tuším, jsem musel žádat znovu, protože se instalace nezdařila.

https://www.embt.cz/zpravodaje/zpravodaj-6-2019/

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
« Odpověď #10 kdy: 13-06-2019, 11:16:58 »
Citace
To jen jako varovani, ze i pravidelne zalohovani muze byt k nicemu
Ja mám zásadu, že ak inštalujem OS W, tak v počítači musí byť zapojený jediný disk. S touto skúsenosťou nie som sám.
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline našinec

• Hrdina
« Odpověď #11 kdy: 13-06-2019, 11:20:31 »
     Mně to přijde jako běžný postup u nadnárodních společností. A jako příklad pro ilustraci uvádím Skylink. Nejprve sis koupil doživotní kartu, pak sis musel koupit jejich dekódovací zařízení, potom novou doživotní kartu a nakonec zavedli měsíční servisní poplatky. Dostali od ČTÚ pokuty. A výsledek? Dnes už si nikdo ani nevzpomene, že služby Skylinku byly někdy bez poplatků. 

(Klasicky jsem uvedl nesprávné výrazy, ale určitě jste pochopili, jak jsem to myslel.  ;))

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #12 kdy: 13-06-2019, 22:37:46 »
OK, jeste jsem se interne zeptal, a tady je odpoved:

A couple points of clarification:
1) we are still providing registration bumps, but the process has changed. Instead of support they need to talk to renewals.
2) The communication wasn't clear and we are working on that.
3) Some of the auto-bumps didn't happen for some reason. We are working on that.

V upresneni bylo, ze sales (prodejci) chteji v okamziku pozadavku na zvednuti dat nabidku, a pak zvednou registracni limit / nezavisle na odpovedi.

Jak jsem nakoupil, tak prodavam

Offline geby

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 7, 2007, XE2, 10.2
    • Synapse
« Odpověď #13 kdy: 14-06-2019, 09:18:48 »
Tak si to shrňme:

Doposud to fungovalo tak, že když vypršel počet povolených aplikací, tak se clovek prihlasil na jejich web a dal si pozadavek na navyseni limitu. Meli na to primo pripravenou polozku ve formulari.

S vymluvou, ze je to pro jejich support moc velka zatez, rekli ze na to musis mit zaplacenou podporu. Kecají! Kdyby to pro ne byla opravdu velka zatez, tak pridaji dva radky kodu, a prodluzuji to naprosto automaticky, a jejich clovek by se zaobiral jen pozadavky treba s prilis velkym poctem registraci.

Lide si toho ale vsimli a zacali opravnene mrmlat. Tak couvli, ze u novych verzi to prodlouzi automaticky (ale uz nerikaji, ze drive to prodluzovali klidne o 10 ci pozdeji 5 registraci, tak ted to prodlouzi o celou 1!). A u starsich verzi mate napsat prodejci.

To ale nedava logiku. Jesltize dle jejich prvnich slov slo o ulehceni jejich prace, proc si najednou tolik prace pridelali? Zjevne v tom neni touha, aby si prodejce s clovekem pratelsky popovidal a pak jen navysil pocet registraci...

Vsimli jste si jedne drobnosti ve vsech tech "uklidnujicich" odpovedich? Preci pohoda, nedeste se, staci napsat lokalnimu prodejci. Ale nikdy nerekli, ze nebudou nutit do zaplaceni podpory ci dokonce do upgradu.

Offline Faltynek

• Plnoletý
    • Verze Delphi: D5 Enterprise, D2009
« Odpověď #14 kdy: 17-06-2019, 15:05:54 »
Odpověď může být přejít na Visual Studio Express, je to zadarmo, .net je stejně už všude, tak co.
Dalibor.
Dalibor (D2009 Enterprise, dřív D5Enterprise)