Autor Téma: Pozor na TMS (TAdvOfficeStatusBar)  (Přečteno 277 krát)

Online miroB

• Guru
    • Verze Delphi: D1,2,3,4,7,2005,2009, XE8,S,B,T10.2.2 Pro
Pozor na TMS (TAdvOfficeStatusBar)
« kdy: 15-06-2019, 21:46:39 »
Možno niekomu ušetrím čas. Trápim sa hodiny. Nakoniec som pôvodcu ťažkostí našiel.
Zľahka po obede som plne doriešil spojenie vlastného Tokenizéru a TSynEdit. Bol som nadšený.
Aby to nebolo príliš pekné:
Pre radosť po úmornej práci, som si chcel snahu trochu vyšperkovať, .
Zaujalo ma TSynEdit "D4demo". Pekné info v statusBar s užitočnými informáciami.
Pozícia Karetu v texte, info o zmenách v editor-texte, zoznam použitých atribútov. Prípadné zmeny farby, štýlu a ďalšie.. Beriem.
Nedávno som kúpil TMS VCL komponenty, tak šup, nech je tam rovno vylepšený StatusBar: Caps/Num/Čas/ProgressBar/tlačidlo s obrázkom (aka button). Vyzeralo to užitočne..
"D4demo" si vyžiadalo doplnenie rozsiahlejšieho kódu..
Dobre. Hotovo. Vyskúšam. Bác  :(
Prestal mi fungovať ťažko vybudovaný Highlighter s vlastným tokenizérom.. Farby nesedeli, problémy s pamäťou a iné "radosti".
No mám zálohy, chvalabohu.
Dostal som iný strach: že riešenie neustojí základnú funkcionalitu SynEditu (Caret X.Y a pod.)
Skúšal som všetko možné. Márne.
Nakoniec ma napadlo využiť SendMessage a SB_SETTEXT. Už skôr to smerovalo k StatusBaru (relatívne.. boli to hodiny).
Vďaka tomu, že SendMessage nefungovalo, som sa konečne zameral na TMS StatusBar. Ajhľa. To on prepisoval moju pamäť. Poskytuje tiež HTML formátované panels.. zrazu si všimnem miesto kódu z Editora, nejaké html tagy.
Vymenil som status bar za klasický. Aj Raize software panel som vyskúšal.
Už znovu všetko funguje ako má. TMS je preč.
Vtipné bolo to, že aj Read only operácie so SynEditom zasahovali do Highlighteru.
Ale iba fiktívne. Výsledky som totiž okamžite odovzdával StatusBaru.
To on posielal tajné Messages :-X

Skúšam teraz aj rozsiahle texty. Snažím sa program zhodiť, všelijako. Našťastie sa nedá.
Stačilo vyhodiť TMS TAdvOfficeStatusBar
On tam TMS teda, ešte trčí, len sa naňho už nijak neodkazujem.

Mienim iné TMS komponenty využívať, len budem opatrnejší. Pri potenciálnych ťažkostiach budú v popredí..
« Poslední změna: 15-06-2019, 21:58:49 od miroB »

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
Re:Pozor na TMS (TAdvOfficeStatusBar)
« Odpověď #1 kdy: 15-06-2019, 22:03:41 »
Trocha som sa na to pozrel a opäť sa mi potvrdilo, že tie ich demá sú na hovno. Predpokladám, že si nezabudol nastaviť vlastnosť panelov "Style".
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Online miroB

• Guru
« Odpověď #2 kdy: 15-06-2019, 22:56:06 »
Pozastavil som sa iba nad zvláštnym správaním "TAdvOfficeStatusBar". Stačilo ho vyhodiť a SynEdit pri čítaní interných informácií nevyvolal nechcenú aktiváciu Highlighteru.
"TAdvOfficeStatusBar" zrejme nie je klasický StatusBar. Nereaguje na Messages (SB_SETTEXT), ktoré by mali do neho zapisovať text. Asi má nejakú vlastnú správu. Preto sa mu radšej osobne vyhnem.
Demá pokorne študujem a som rád, že je aspoň niečo.
Napríklad na SynEdit existuje iba jediná slušná dokumentácia a aj tá je španielsky:
"La Biblia del SynEdit - Rev7.pdf". Španielčina mi zrovna nepasuje..
Preložil som cez Word do EN. Ale stratilo sa formátovanie. To dosť brzdí prevádzku. Takže aspoň vďaka za demá.
Aj keď bez knihy a bez Delfína by to vôbec nešlo.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #3 kdy: 16-06-2019, 09:47:21 »
Citace
"TAdvOfficeStatusBar" zrejme nie je klasický StatusBar. Nereaguje na Messages (SB_SETTEXT), ktoré by mali do neho zapisovať text. Asi má nejakú vlastnú správu. Preto sa mu radšej osobne vyhnem.
Určite to nie je klasický StatusBar.
Tak ako aj ostatné komponenty. Ich komponenty majú vlastné riešenia. Je to celé postavené na kúpených(?) komponentoch. Na názov si neviem spomenúť. Ale je tam po nich pozostatok v názvoch - Adv. Delfin tu spomenul, že majú vlastné vykresľovanie.
Na jednej strane je to výhoda. lebo im do toho nikto "nekecá". Na druhej strane to spôsobuje aj problémy. Vzhľadom na skutočnosť, že k tomu nie je vlastne žiaden popis a nie každý je ochotný a schopný čítať ich zdrojáky (napr. pre mňa to je neschodná cesta), tak neostáva nič iné iba:
  • nájsť o tom niekde nejakú informáciu. Čo je dosť problém
  • nepoužívať daný komponent
Ale ja ináč nič. Ja som muzikant.
Delphi XE7, FireBird

Offline Slappy

• Plnoletý
  • Slappy
    • Verze Delphi: 10.2 Tokyo + Vsetky :)
    • unSigned
« Odpověď #4 kdy: 16-06-2019, 09:54:05 »
Osobne nemam skusenost s TMS komponentami, ale zrejme sa to bude dat nejako vyriesit (len to zozerie kopec casu).

Su k dispozicii zdrojove kody k tomu komponentu? To je najlahsia cesta ako zistit kde je problem.
Zrejme je problem v nejake sprave ktora sa ma poslat a neposle alebo ju nieco ine odchyti - treba zistit ktora sprava to je a osetrit ju.
Napr. podedit TAdvOfficeStatusBar a obsluzit tuto spravu podla potreby.

Aj ked su tieto komercne komponenty naozaj premakane a poskytuju vela moznosti, sem tam sa najde takyto specificky pripad, ked oficialne vsetko ide a v danej aplikacii ani za svet...
Moje projekty: http://www.unsigned.sk Tvorba cool dizajnovych instalatorov v NSIS a Inno Setup. Rozsirenie pre Visual Studio a RAD Studio pre tvorbu NSIS a Inno Setup instalatorov.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #5 kdy: 16-06-2019, 11:40:16 »
To miroB: pošli to do TMS. Reagujú veľmi pružne a hneď to aj realizujú. Moja osobná skúsenosť.
Delphi XE7, FireBird

Online miroB

• Guru
« Odpověď #6 kdy: 16-06-2019, 13:09:40 »
Zatiaľ počkám. Bez TMS status baru sa obídem.
Pre skorú budúcnosť počítam z ich viacerými komponentami, viď:
TMS Advanced Toolbars & Menus .
Pozerám, že je to jedna spoločná rodina vrátane StatusBar-u .
Je možné, že vykresľovanie všetkých komponentov je postavené na spoločnom základe.
Ak nepôjdu iné komponenty mimo StatusBaru, to už by bol zásadný problém.
Ktorý by som musel následne vyriešiť.

To Stano: Z TMS som už riešil. Odpoveď bola, že nevedia zreprodukovať problém. Mám inštalovať TAdvCharts na Clean verziu Delphi. Ani ma nenapadne. Inštaloval som ju do verzie Berlin. V pracovnom Tokiu sa zaobidem..
V tomto konkrétnom prípade je v hre okrem TMS aj SynEdit, ktorý tiež vykresľuje niečo po svojom. Asi im nevysvetlím, že kvôli SynEdit by mali revidovať TAdvOffice vykresľovanie.
Až nebudem mať iné východisko, budem musieť pristúpiť aj na taký pokus.

To Slappy: Mám zdrojáky. Až na to príde, možno budem musieť tie náročné hrátky podstúpiť.
« Poslední změna: 16-06-2019, 13:19:31 od miroB »

Offline Faltynek

• Plnoletý
    • Verze Delphi: D5 Enterprise, D2009
« Odpověď #7 kdy: 17-06-2019, 10:15:55 »
Ahoj chlapi,
už delší dobu špekuluju, že bych si koupil jejich balíček s ADVgridem k Delphi 2009. Jak je to u nich s licencí? Je to na pořád, nebo na omezenou dobu a musí se to obnovovat třeba po roce, jak je teďka moderní? Ten balíček, co jsem chtěl stojí cca 6000 Kč a musel bych si ho zaplatit sám, protože zaměstnavatel je spořivý.

Dalibor.
Dalibor (D2009 Enterprise, dřív D5Enterprise)

Online vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
« Odpověď #8 kdy: 17-06-2019, 10:40:58 »
Ahoj,

mám TMS Component Pack (snad se to tak jmenuje), to první zakoupení "vydrželo" zhruba 2,5 roku - po tu dobu byly k dispozici všechny aktualizace. Pokud bych si pak nedokoupil další aktualizace, tak by vše fungovalo normálně dál, jen neaktualizované.

Offline Faltynek

• Plnoletý
    • Verze Delphi: D5 Enterprise, D2009
« Odpověď #9 kdy: 17-06-2019, 10:52:04 »
Děkuju.

Dalibor.
Dalibor (D2009 Enterprise, dřív D5Enterprise)