Databáze > Obecné

Multiline dbGrid. Smdbgrid prestal fungovať

(1/2) > >>

miroB:
Nemáte niekto tip na viacriadkový db-aware komponent?
Pre tento prípad: 
text + #13#10 + text. Požiadavka je, aby sa taký text zobrazil v dvoch riadkoch danej bunky.

Ešte donedávna mi pre ten účel fungoval SMDBGRID: http://www.scalabium.com/smcmpnts.htm
Konkrétny príklad je vo "WrapDemo.dpr".  Multiline správanie zabezpečí položka eoCellWordWrap v ExOptions
Od nejakého neurčitého času sa apky s SMDbGrid-om prestali správne prekresľovať. Napríklad pri zmene šírky stĺpca, sa text stane nečitateľný. Akoby boli na sebe viaceré priehľadné gridy.
Neviem s čím to súvisí. Nový zdroják "smdbgrid.pas z 09. 07. 2019 23:24" ale aj staršie, čo mám v počítači, produkujú exe s daným problémom.
Jeden starý vzorový exáč mi funguje. Žiadnu novú kompiláciu už nedokážem správne rozchodiť.
PS
Poslal som report aj na Scalabium (Mike Shkolnik)

vandrovnik:
U normálního dbGridu se mi (nejspíš podobné) zmnožení textů od nějaké verze Delphi stávalo, když jsem použil OnDrawColumnCell a zároveň jsem zapomněl nastavit DefaultDrawing na False.

Jinak v OnDrawColumnCell bys to kreslení na více řádků mohl případně udělat sám i bez jiné komponenty.

miroB:

--- Citace: vandrovnik  17-07-2019, 09:22:08 ---U normálního dbGridu se mi (nejspíš podobné) zmnožení textů od nějaké verze Delphi stávalo, když jsem použil OnDrawColumnCell a zároveň jsem zapomněl nastavit DefaultDrawing na False.

Jinak v OnDrawColumnCell bys to kreslení na více řádků mohl případně udělat sám i bez jiné komponenty.

--- Konce citace ---
Dík, ale nepomohlo.
Smdbgrid má viac, vlastností, ktoré mi vyhovujú. Preto mi vlastné vykreslenie nepomôže.
Zároveň tým, že zvláda kopu ďalších vecí, je kód dosť komplikovaný. Neviem dešifrovať prečo/kde sa čo deje.
V súvislosti s problémom viem len upresniť, že: eoTitleWordWrap potrebujem v ExOptions. Ak tam nie je kreslí ša všetko OK. Smola, že bez toho parametra sa CR a LF v rámci textu ignorujú.

miroB:
Autor SMDBGRIDU (Mike Shkolnik, Scalabium), si vyžiadal okrajové podmienky, kedy to robí galibu.
Ozval sa v priebehu 24 hod. Uvidíme, koľko potrvá úprava. Verím, že sa posnaží, pretože projekt drží pri živote. Posledná aktualizácia bola z 9. 7. 2019.
Pre prípad záujmu, prikladám Screeny (Ten čitateľný je DesignTime).
Originál vzorový projekt je dbgWrap.dpr. Bol na báze Paradox db. Podstrčil som mu ADO - Access.
Ak to opraví, dám info.

miroB:
Oficiálne vyriešené.
Promptná reakcia. Nová verzia má dnešný dátum. Obsahuje opravu problému. Otestoval som, Funguje.
Prikladám výňatok z mailu:
"I fixed this issue for eoCellWordWrap
Please download the current build at http://www.scalabium.com/smdbgrid.htm
..
With best regards, Mike Shkolnik"

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi