Autor Téma: ikona, menu, do systémového okna "uložit jako"  (Přečteno 532 krát)

Offline karkojk

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: RAD Studio X5
ikona, menu, do systémového okna "uložit jako"
« kdy: 24-11-2019, 20:11:38 »
Ahoj,
chtěl bych udělat pomůcku při ukládání souborů, tj. přidat ikonu na systémové okno nebo při stisku pravého menu myši v systémovém ukládání "uložit jako".
Tam mít vytvořený seznam složek, kam se nejčastěji ukládá / aktuální složky apod. Mám pocit, že jsem něco podobného viděl, v historickém Delphi 2. Jde o ukládání z různých programů, Photoshop, Illustrátor, poštovní klient aj.
Díky za radu, případné nasměrování.
Programování pro radost, prý to bystří mysl ;-)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: W10 + Delphi 10.4 professional
Re:ikona, menu, do systémového okna "uložit jako"
« Odpověď #1 kdy: 24-11-2019, 22:13:53 »
Kód: Delphi [Vybrat]
  1. chtěl bych udělat pomůcku při ukládání souborů, tj. přidat ikonu na systémové okno nebo při stisku pravého menu myši v systémovém ukládání "uložit jako".
Ja Ti akosi nerozumiem. Nie preto, že som Slovák :) . Čo myslíš pojmom "systémové okno"? S tou myšou sa tiež nechytám. Máš na mysli PopupMenu? Podobné veci sú v knihe 1001 trikov a tipov pre Delphi. Neviem či sa dá niekde zohnať. Ale ak to spresníš, tak Ti tu niekto odpovie, alebo sa ja pozriem do tej knihy.
W10 64b, Delphi 10.4, FireBird 3.05
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline karkojk

• Nováček
  • *
« Odpověď #2 kdy: 24-11-2019, 23:35:41 »
Ahoj Stando,
knížku i dost starších knížek mám, ale nenarazil jsem na to, na webu zatím také ne. Napsat to srozumitelně, to je umění vyjádřit se, ale zkusím to jinak.

U různých programů potřebuji uložit soubor na kterém pracuji, tj. dialogové okno "uložit" nebo "uložit jako" v sytému windows (teď win10, příloha) .
Pak se musím "proklinkat" adresáři. Tak mi jde o možnost rychlé volby adresáře/složky ze svého vytvořeného seznamu. Je to vlastně jako Rychlý přístup ve windows.

Offline Slappy

• Plnoletý
  • Slappy
    • Verze Delphi: 10.2 Tokyo + Vsetky :)
    • unSigned
« Odpověď #3 kdy: 25-11-2019, 06:12:04 »
Tieto dialogy (Open, Save, ...) su systemova vec, nedaju sa len tak jednoducho customizovat.

Mnoho programov (napr. GIMP) ma vlastny dialog, ktory maju uplne prisposobeny, ale to by si musel prakticky cely dialog naprogramovat sam.

Nestacilo by Ti pridat polozku do casti Rychly pristup? Tam mozes mat adresare s ktorymi najcastejsie pracujes.
Moje projekty: http://www.unsigned.sk Tvorba cool dizajnovych instalatorov v NSIS a Inno Setup. Rozsirenie pre Visual Studio a RAD Studio pre tvorbu NSIS a Inno Setup instalatorov.

Offline karkojk

• Nováček
  • *
« Odpověď #4 kdy: 25-11-2019, 08:55:19 »
Děkuji za informaci, není to nic akutního, jen mi to už několikrát napadlo.
Zkoušel jsem https://rbsoft.org/downloads/right-click-enhancer/, tam to nešlo, tak je mi jasnější proč ;-).
Mám nějaké "výpomoci" pomocí Autohotkey, protože v Delphi jsem na to tak rychle nepřišel i když ho mám vlastně od jeho vzniku.
Teď si spíše pro radost a pro jinou zátěž na mozkovnu, chci nějaké věci vylepšit, udělat pomocí Delphi, tak se určitě na nasměrování/radu něčeho jiného ozvu, hlava není co bývala.
To smekám před Standou, jak je aktivní a tolik věcí najednou ;-).   
Rychlý přístup znám, ale nějak jsem si na něj nezvykl, to by byl příjemnější výše zmíněný program, ale ještě to s ním zkusím.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: W10 + Delphi 10.4 professional
« Odpověď #5 kdy: 25-11-2019, 12:36:06 »
OT:
Citace
prý to bystří mysl
Toto môžem jednoznačne potvrdiť :)
W10 64b, Delphi 10.4, FireBird 3.05
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.