Autor Téma: Delphi 10.3.2 - je opravena viditelnost textu?  (Přečteno 6177 krát)

Offline vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
Delphi 10.3.2 - je opravena viditelnost textu?
« kdy: 18-07-2019, 19:25:18 »
Ahoj, zkoušel jste už někdo instalovat verzi 10.3.2? Rád bych se zeptal, jestli je tam opravená chyba, kvůli které nebývá vidět posledních pár znaků při editaci delších textů v Object Inspectoru - byla by to motivace k tomu, udělat upgrade hned :-) Pročítal jsem seznam opravených chyb, tohle jsem tam bohužel neviděl (nebo jsem to přehlídnul).

Offline JaroB

• Guru
    • Verze Delphi: XE8, Seattle
Re:Delphi 10.3.2 - je opravena viditelnost textu?
« Odpověď #1 kdy: 18-07-2019, 19:47:23 »
Řekne mi Delphi, že je nová verze, nebo musím rovnou stáhnout instalátor?

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #2 kdy: 18-07-2019, 21:03:18 »
Delphi mi nic neřekly, přišel mail :-)

Offline Slappy

• Plnoletý
  • Slappy
    • Verze Delphi: 10.2 Tokyo + Vsetky :)
    • unSigned
« Odpověď #3 kdy: 19-07-2019, 08:51:09 »
Excellent
Rated 1 time
Ahoj, zkoušel jste už někdo instalovat verzi 10.3.2? Rád bych se zeptal, jestli je tam opravená chyba, kvůli které nebývá vidět posledních pár znaků při editaci delších textů v Object Inspectoru - byla by to motivace k tomu, udělat upgrade hned :-) Pročítal jsem seznam opravených chyb, tohle jsem tam bohužel neviděl (nebo jsem to přehlídnul).

Zoznam opravenych chyb je tu: http://docwiki.embarcadero.com/RADStudio/Rio/en/New_features_and_customer_reported_issues_fixed_in_RAD_Studio_10.3.2

Aky ticket je ta chyba? Nemozem to najst...
Moje projekty: http://www.unsigned.sk Tvorba cool dizajnovych instalatorov v NSIS a Inno Setup. Rozsirenie pre Visual Studio a RAD Studio pre tvorbu NSIS a Inno Setup instalatorov.

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #4 kdy: 19-07-2019, 08:52:35 »
Seznam opravených chyb jsem pročítal (a pak i hledal podle slov "Object" a "inspector").
Ticket nevím, chtěl jsem se teď podívat na https://quality.embarcadero.com/, ale pro změnu nefunguje...

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #5 kdy: 22-07-2019, 19:20:02 »
Excellent
Rated 1 time
Tak si odpovím sám, opraveno to není, takže Object Inspector i nadále kus textu schovává "za rohem".

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #6 kdy: 22-07-2019, 22:52:11 »
Excellent
Rated 1 time
Tak si odpovím sám, opraveno to není, takže Object Inspector i nadále kus textu schovává "za rohem".

Jo, snažil jsem se to protlačit, jelikož mne to štve, ale nic. Je tam spousta optimalizací ohledně kreslení, ale tohle ne.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #7 kdy: 23-07-2019, 10:36:24 »
Jo, snažil jsem se to protlačit, jelikož mne to štve, ale nic. Je tam spousta optimalizací ohledně kreslení, ale tohle ne.

Pro zajímavost, je veřejný a známý údaj, kolik lidí vyvíjí Delphi? Protože přístup k nahlášeným chybám, srovnám-li třeba s autory FastReportu nebo TMS, je - alespoň z mého pohledu - dost hrozný. A zrovna u téhle chyby bych čekal, že oprava nezabere moc času (20 minut?), zato pruda pro uživatele je značná.

Offline Marek Weyda

• Plnoletý
    • Verze Delphi: Delphi 2007, 10.1 Berlin
« Odpověď #8 kdy: 23-07-2019, 12:28:18 »
Pro zajímavost, je veřejný a známý údaj, kolik lidí vyvíjí Delphi?

Tak o tom pochybuji, že by to firma Idera zveřejňovala. Proč také ?

Určité vodítko ale může být, že není to tak dávno, co zrušili nějaké vývojové oddělení ve Španělsku a pokud si pamatuji, tak to tamní vývojáři brali dost osobně a na diskuzích na Ideru nadávali.

Ale tehdy jsem se nějaké takové diskuze také zúčastnil a pokud vím, tak tam zazněl dost rozumný názor, že to prostě bylo z důvodu "optimalizace", aby prostě dobře rozjetá mašina šlapala i nadále. Ale kde je teď hlavní vývojové sídlo a kolik lidí pracuje ve vývoji, to těžko říci. Co se obrátit na české zastoupení Embarcadera, třeba pan Kubát je velice ochotný člověk, ten by Ti to třeba zjistil ?

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #9 kdy: 23-07-2019, 12:47:04 »
Excellent
Rated 1 time
Pro zajímavost, je veřejný a známý údaj, kolik lidí vyvíjí Delphi?

Tak o tom pochybuji, že by to firma Idera zveřejňovala. Proč také ?

Určité vodítko ale může být, že není to tak dávno, co zrušili nějaké vývojové oddělení ve Španělsku a pokud si pamatuji, tak to tamní vývojáři brali dost osobně a na diskuzích na Ideru nadávali.

Ale tehdy jsem se nějaké takové diskuze také zúčastnil a pokud vím, tak tam zazněl dost rozumný názor, že to prostě bylo z důvodu "optimalizace", aby prostě dobře rozjetá mašina šlapala i nadále. Ale kde je teď hlavní vývojové sídlo a kolik lidí pracuje ve vývoji, to těžko říci. Co se obrátit na české zastoupení Embarcadera, třeba pan Kubát je velice ochotný člověk, ten by Ti to třeba zjistil ?

Vývoj je distribuovaný po světě, navíc na některé věci jsou dělány externí spolupráce. Celkem to není veřejné.
Pro částečný přehled si dej  Help - About Delphi, stiskni a drž ALT, a napiš TEAM

Je to zkreslené, protože část lidí je sdílené s C++ a přelévají se mezi sebou. Teď jsou hlavní cíl nové platformy, protože se prostě musí dát verze s jejich podporou (teď to byl mac os64, další bude Android 64 - i když podle zprávy ze včerejška se dá požádat o vyjímku posunutí termínu pro Vaši aplikaci).

Část lidí z toho Španělska, kde jich bylo prý fakt zbytečně moc, je najímáno externě.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #10 kdy: 23-07-2019, 12:50:29 »
Vývoj je distribuovaný po světě...

Osobně vím o klíčových lidech v Japonsku, Rusku, Španělsku a USA. Marco je z Italie, David Millington je pokud se nepletu z VB

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #11 kdy: 23-07-2019, 15:33:59 »

Tady nadavaji vsichni ;D

Obecne  se akorat ozve nekdo kdyz je nespokojen, pokud je vse OK tak to neresis a resis jine veci.

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #12 kdy: 23-07-2019, 15:51:42 »
Obecne  se akorat ozve nekdo kdyz je nespokojen, pokud je vse OK tak to neresis a resis jine veci.

To je fakt :-)

Bohužel co taky tady člověk může jiného dělat? Sám si to opravit nemůže... Takže reportovat a remcat a remcat a doufat, že to remcání časem dolehne "až nahoru" a konečně s tím něco udělají. Jako třeba že zaměstnají pár lidí na opravy chyb.

Mimochodem, před týdnem mi z Emb. (tel. +44 1628 ...) kdosi volal, vlastně ani nevím proč, překvapilo ho, že mám aktuální verzi... Ptal se, jestli přechodu na Enterprise verzi brání především cena apod... No a o den či dva později ten člověk volal znovu, opět se divil, že mám aktuální verzi, a pak se divil ještě víc, když jsem ho ujistil, že jsme spolu už mluvili :-) Tak kdybych do toho mohl mluvit, doporučil bych místo něj zaměstnat někoho jako je třeba Delfin :-)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #13 kdy: 24-07-2019, 10:12:01 »

jeste mne napadlo:
a) jelikoz Objekt inspector je VirtualTreeView a jelikoz se s nim da manipulovat:
https://stackoverflow.com/questions/38951633/how-to-change-the-object-inspector-font

tak zkusit nastavit Margin, TextMargin, header.Columns[1].? nebo neco takoveho

b) zkusit se zeptat Rodriga (https://github.com/RRUZ/Delphi-IDE-Colorizer), ten s tim dokazal jine veci

To prvni chci zkusit hned jak se vymotam

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #14 kdy: 01-08-2019, 11:38:44 »
Tu první možnost jsem zkusil a neuspěl - teda podaří se mi třeba změnit výšku řádků, ale skrytý text zůstane skrytý, i když laboruju s Margins, Padding apod.

Druhou možnost jsem nezkoušel, protože pro verzi 10.3 tam nemá balíčky (poslední podporovaná verze 10.2).