Autor Téma: Demo mobilni app KisKis psane v Delphi/FMX  (Přečteno 23656 krát)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
Demo mobilni app KisKis psane v Delphi/FMX
« kdy: 24-07-2019, 16:57:23 »
Great
Rated 3 times

https://youtu.be/IJzEuZTSXDI

(iOS, Win, Android , MacOS) / one source code
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
Re:Demo mobilni app KisKis psane v Delphi/FMX
« Odpověď #1 kdy: 25-07-2019, 09:54:22 »

Poor guy; "when people ask me why I use Delphi for mobile development..." ;D Please no answers FMX is great (for example, Xamarin is good, free, not great, but good; FMX is not any of it, right now)...

Máš problémek? Co jsem ukázal já bez keců naprosto úžasná aplikace s některými částmi mimo chápání,  ty jen pořád meleš prázdnou slámu.
K vůli tvojí nadutosti ztratilo forum několik lidí, kterých jsem si vážil. A víš co Sašo?...

A díky za dvě hvězdičky, to mne utvrdilo v mém názoru.

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #2 kdy: 25-07-2019, 11:17:17 »
Co jsem ukázal já bez keců naprosto úžasná aplikace s některými částmi mimo chápání
Tvoje reakce me prinutila, ze jsem si to teda taky spustil a jestli jsem pochopil, tak to ma byt nejaky pokus o seznamku... Me je v podstate jedno, v cem je to napsane, pokud nekdo dosahl cile, ktere si vytknul, tak klidne v Delphi. Ale ta forma videa mi prijde priserna skoro stejne jako F.L. Vek od Jiraska, kde jsme meli povinne precist 2 dily a ja precetl 3 1/2, abych zjistil, jestli to bude porad stejne blby... A bylo. Jako plus bych videl, ze setrvavaji jen u dvou pohlavi a nemaji tam zadne mutanty. Ale soulozit uz snad budou v realu...  ;D

Citace
ty jen pořád meleš prázdnou slámu. K vůli tvojí nadutosti ztratilo forum několik lidí, kterých jsem si vážil.
Hm, kdybys to napsal me, tak se nedivim :-) Ale Delfinovi? Ten AFAIK jako jeden z mala resi problemy cizich lidi tak, ze se zabyva MVCE, pise jim konkretni kod pro jejich problemy...

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #3 kdy: 25-07-2019, 11:54:56 »
Poor
Rated 1 time
Hm, kdybys to napsal me, tak se nedivim :-) Ale Delfinovi? Ten AFAIK jako jeden z mala resi problemy cizich lidi tak, ze se zabyva MVCE, pise jim konkretni kod pro jejich problemy...

Nejmene dva lidi, kteri neco dokazali (jeden z nich byl Technology partner), mi napsali, ze diky nemu rusi konto, protoze se nenechaji urazet, kdyz s nim nesouhlasi a on je zacal zesmesnovat, protoze maji jiny nazor (nazorna ukazka byl ten prvni prispevek, kdy se vsemocne snazil ukazat jak moc se mnou nesouhlasi a jak on ma pravdu).

Na tebe si nikdo nestezoval, i kdyz s tebou nekdy treba nesouhlasim (jako ted s tvoji odpovedi - slo mi o technickou stranku veci - nic podobneho jsem nevidel, ne o to ze je to seznamka. Na druhou stranu to video je dostatecne cool pro dnesni dobu a ty nejsi evidentne cilova skupina), ale vzdycky ses vyjadroval (skoro) bez urazek.

Porad mi nekdo rikal, ze chteji videt nejaky show case pro FMX, a kdyz jsem vám jeden ukázal, a takový, že upřímně říkám, že bych to nedokázal naprogramovat v ničem, tak mi řeknete, že je to nějaká seznamka a že stejně Xamarin je lepší - WTF.

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #4 kdy: 25-07-2019, 12:28:20 »
upřímně říkám, že bych to nedokázal naprogramovat v ničem, tak mi řeknete, že je to nějaká seznamka
Snazil jsem se rict, ze z toho videa jsem s bidou dokazal odhadnout, ze to ma byt mobilni klient k nejake seznamce, o programovacich technikach pres neustale blikani tam a zpatky, kdy clovek nepozna, jestli to dela aplikace nebo je to strih rezisera, vubec nic :-) Ale jak pises, nejsem cilova skupina, ani pro Delphi, ani pro neuzitecne informace v mobilu  ;D

Offline vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
« Odpověď #5 kdy: 25-07-2019, 13:09:16 »

To vypadá dobře!

Offline našinec

• Hrdina
« Odpověď #6 kdy: 25-07-2019, 14:07:29 »
Zkrátka, Delfin je opět první. Takhle vytočeného Radka jsem ještě nečetl a Radka chápu. Předpokládám, že ten Technology partner je Ondra Pokorný - <oxo> .

Offline mics

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: XE, 10.3.1
« Odpověď #7 kdy: 25-07-2019, 17:49:05 »
Excellent
Rated 1 time
Když to tu čtu, nedá mi to...zcela bez ohledu na osobní spory tady - já jsem určitě rád, když někdo nasdílí ukázku fungujicí aplikace/systému, který je psaný v Delphi (v FMX je jich ještě méně, takže o to lépe). Beru to prostě jako ukázku technologických možností, kam se až lze dostat.

Takže z tohoto úhlu pohledu Radkovi rozhodně pochvala.

Offline < z >

• Administrátoři
  • Guru
    • Verze Delphi: 7, 2010
« Odpověď #8 kdy: 25-07-2019, 21:43:28 »
Excellent
Rated 2 times
Nikdy jsem nebyl fanda FMX (asi proto, že to nepoužívám) a několik verzí to FMX nevypadalo moc k světu, ale tohle vypadá jako pěkná ukázka, že je možné ve FMX obsloužit různé portfolio s pěknou grafikou. Nevím, jak moc je to vykoupeno velikostí a spotřebou, ale "to stejně nikdo neřeší" ... a není potřeba tady dál pokračovat v OT. Na žhavou diskuzi jsou lepší místa :-)

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #9 kdy: 25-07-2019, 21:56:36 »
Porad mi nekdo rikal, ze chteji videt nejaky show case pro FMX, a kdyz jsem vám jeden ukázal, a takový, že upřímně říkám, že bych to nedokázal naprogramovat v ničem, tak mi řeknete, že je to nějaká seznamka a že stejně Xamarin je lepší - WTF.

Je.

Umí Xamarin také kompilovat pro Linux a Windows?

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
« Odpověď #10 kdy: 25-07-2019, 22:22:48 »
OT: Len z čírej zvedavosti.

Autor FMX odišiel z Embarcadera kvôli skutočnosti, že FMX treba prekopať. S tým Embarcadero nesúhlasilo. Pokiaľ sa dobre pamätám, tak nedávno od neho niečo prebrali/odkúpili? a dali do Delphi.
Moja otázka znie, či jeho nové komponenty (neviem ako sa volajú) nahrádzajú v plnom rozsahu FMX? Čo sa týka kvantity i kvality. Predpokladám, že kvalita je vyššia.
Ďakujem
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #11 kdy: 25-07-2019, 23:25:35 »
Jelikož mi Delfín (nebo někdo kdo měl přístup k jeho účtu s mailem victoria xxxx) vyhrožoval právníkem když mu účet nesmažu tak jsem mu přání splnil.

Po pravdě mám všeho plné zuby.

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #12 kdy: 25-07-2019, 23:28:51 »
Jelikož mi Delfín (nebo někdo kdo měl přístup k jeho účtu s mailem victoria xxxx) vyhrožoval právníkem když mu účet nesmažu tak jsem mu přání splnil.

Ach jo... Jen doufám, že si někdo nedělal srandu, protože účet si tady každý může smazat sám, ne? Alespoň mám dojem, že jsem takovou volbu někde viděl.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #13 kdy: 26-07-2019, 01:00:06 »

Ach jo... Jen doufám, že si někdo nedělal srandu, protože účet si tady každý může smazat sám, ne? Alespoň mám dojem, že jsem takovou volbu někde viděl.

Nedelal si srandu, musel jsem smazat vsechny jeho prispevky.

Offline miroB

• Guru
    • Verze Delphi: D1,2,3,4,7,2005,2009, XE8,S,B,T10.2.2 Pro
« Odpověď #14 kdy: 26-07-2019, 10:26:35 »
Excellent
Rated 1 time
..
Nedelal si srandu, musel jsem smazat vsechny jeho prispevky.
Presne toto ma velmi mrzí. Riešil tu aj vysoko kvalitné témy. Zopár aj so mnou. Najmä FireDAC.
Dokázal však pokryť široký rozsah.
Niektoré info, neboli inde vôbec publikované. Ani na SO. Vo sne ma nenapadlo, že sa to odtiaľto stratí.
Delfinovu odbornosť a aj ochotu, som si vždy vážil.
Niežeby nepodpichoval. Pocítil som to aj osobne.
Ale úprimne: som tu kvôli vedomostiam.
Podpichovanie mi bolo ukradnuté. Nadhodnota v podobe vedomostí, bola výrazne vyššia.