Autor Téma: Delphi 2005, Firebird 2.5 a DB v UTF8  (Přečteno 711 krát)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
Re:Delphi 2005, Firebird 2.5 a DB v UTF8
« Odpověď #15 kdy: 07-10-2019, 14:23:52 »
Zmestím sa bez problémov. Zisk = 0. Lenže nemá FireDAC. A ja som si dokúpil aj podporu servera. Mňa osobne to netlačí. Ale pár, aj pre mňa zaujímavých vecí sa v nových verziách objavilo.
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline Slappy

• Plnoletý
  • Slappy
    • Verze Delphi: 10.2 Tokyo + Vsetky :)
    • unSigned
Re:Delphi 2005, Firebird 2.5 a DB v UTF8
« Odpověď #16 kdy: 09-10-2019, 12:59:26 »
Aktuální cenu Pro verze vidím 44694 Kč bez DPH, 54080 Kč včetně DPH.
Vloni jsem za upgrade na rok platil 16000 Kč bez DPH, 19360 Kč včetně DPH (35,8 %).

Od té doby, co jsem se před lety dokopal k přechodu na XE6, aktualizuji průběžně, Firedacu jsem se naštěstí vyhnul, ale myslím si, že cena odrazuje. Ale asi máš pravdu, že víc lidí odradí jiné věci (práce potřebná s přechodem na Unicode verzi - "ono to funguje", nebudeme do toho vrtat a riskovat, že si něco rozbijeme) než cena.

Ja naopak uprednostnujem skokovy vyvoj - trebas D7, XE8, 10.3 Rio. Samozrejme len v tom pripade, ze tam nie je nejaky kriticky bug.

Mna osobne to dost otravuje, neustale updaty a nove verzie. Ked je dobra prilezitost (IDE obsahuje nejake znacne zmeny) alebo sa v ekosysteme stane nejaka velka udalost
(prichod novej verzie Windows), vtedy sa oplati urobit skok aj v IDE.

A perlicka: Embt na starych zakaznikov nezabuda. Kolega nerobil v Delphi niekolko rokov a neplatil subscription a napriek tomu mu prisiel email s ponukou na novu verziu IDE, myslim ze to bolo v -60% zlave (nieco v zmysle aby sa vratil do vyvoja v Delphi :)
Moje projekty: http://www.unsigned.sk Tvorba cool dizajnovych instalatorov v NSIS a Inno Setup. Rozsirenie pre Visual Studio a RAD Studio pre tvorbu NSIS a Inno Setup instalatorov.