Autor Téma: Aplikace v IE  (Přečteno 300 krát)

Offline PetrB0

• Mladík
  • **
    • Verze Delphi: Delphi XE2, Delphi 10.2 Tokyo
Aplikace v IE
« kdy: 12-12-2019, 11:41:15 »
Ahoj,
vím, že používám poněkud všeobecné označení problému, ale lépe to ve stručnosti popsat neumím.

Mám následující problém:
používám cizí aplikaci, která běží v IE (teď konkrétně IE11.864.17763.0 aktualizace 11.0.160) pod Win 10 Enterprise.
Do aplikace se hlásím uživatelským jménem a heslem. Aplikace si hlídá, že je spuštěna pouze 1x a tuším 15 minutovou nečinnost po jejímž vypršení se zablokuje.  Potom ji musím shodit a spustit znovu. Pohoda, jasné.
Problém je v tom, že pokud mám současně spuštěná i jiná okna IE s něčím naprosto odlišným (je jedno, jestli to je jiná aplikace v IE nebo jenom inetové stránky), tak to musím také pozavírat a až teprve potom spustit aplikaci. Jinak hlásí, že jsem spuštěný jinde, časový interval vypršel a pod.
Pokud jenom prohlížím internet, tak to tolik nevadí, ale v případě jiné aplikace, kde mi trvá než se dostanu do nějaké situace (přihlášení, procházení stránkami, zadávání parametrů,...), tak to je dost otravné.
S dodavatelem se na toto téma moc mluvit nedá (prý je to chtěná vlastnost  :o) a vyměnit to také není možné, jedná se o hodně specifickou aplikaci.
Vypadá to, jako když si IE vytvoří jednu globální "session" a do ní cpe všechno, včetně oprávnění. Pokud něco expiruje, tak je jediná cesta celou session zrušit - a to jedině tak, že se vše zavře.
Zkoušel jsem nějaké command line parametry pro IE, ale ty nepomohly.
Chová se to takto u všech uživatelů.
Když jsme byli na Win7, tak tam se to takto nechovalo. Otevírání a zavírání aplikace nebylo závislé na jiných oknech IE.

Dokážete mi někdo poradit co s tím? Je to dosti pitomé a s postupným přecházením na více IE aplikací to také hodně otravuje.

Díky

Pb