Autor Téma: CSSZ VREP DZDPN (eNeschopenky)  (Přečteno 225 krát)

Offline jindrich.volek

• Nováček
  • *
CSSZ VREP DZDPN (eNeschopenky)
« kdy: 15-01-2020, 21:36:01 »
Zdravím všechny :)
snažím se zprovoznit kanál DZDPN pro stahování informací o neschopenkách. Zatím jsem veškerou komunikaci VREP (ELDP, OZN, NEMPRI, PVPOJ, HZUPN, USRCERT) řešil bez problémů pomocí knihoven capicom.dll a msxml4.dll. Vytvořil jsem patřičný xml dokument a jako DOMDocument40 jsem ho zašifroval a podepsal certifikáty typu Certificate a odeslal třídou XMLHTTP40 metodami open a send. Vlastnost responseXML z XMLHTTP40 mi pak vrátí odpověď. Pokud takto odešlu žádost o DZDPN, nevrátí se však v odpovědi požadovaná data (žádost je podána bez chyby) - zkouším testovací větev. Nemohu se pohnout z místa, budu velice vděčný za jakoukoliv radu, tip.
Děkuji předem, J.V.  ;)
« Poslední změna: 15-01-2020, 21:37:38 od jindrich.volek »

Offline anec

• Mladík
  • **
Re:CSSZ VREP DZDPN (eNeschopenky)
« Odpověď #1 kdy: 15-01-2020, 22:11:20 »
Excellent
Rated 1 time
V pripade uspesneho podani se ti vraci correlationid a tim si pozdeji vyzvednes vysledek a nakonec uzavres kominikaci

https://www.cssz.cz/web/cz/identifikatory-e-podani

Offline Marek Weyda

• Plnoletý
    • Verze Delphi: Delphi 2007, 10.1 Berlin
« Odpověď #2 kdy: 16-01-2020, 08:09:10 »
Excellent
Rated 1 time
Jak už jsem psal v jiné diskuzi o ČSSZ VREP, komunikace probíhá takto:

1) Odešlu podání (submit_request), sociálka mi vrátí doručenku (submit_acknowledgement).
2) Zároveň je potřeba dodržet požadovaný časový interval, kdy si mohu podání vybrat, osobně mám zkušenost s testovacím i ostrým rozhraním, že to rozhodně není hned v další sekundě.
3) Po požadovaném časovém intervalu zašlu žádost o výběr podání (submit_poll) a sociálka mi pošle buď odpověď (submit_response) nebo opět doručenku (submit_acknowledgement), případně chybu (submit_error).
4) Nesmím také zapomínat uzavřít transakci (delete_request), sociálka vrátí delete_response v případě správného uzavření.

Pokud na submit_poll přijde submit_response, tak musím odpověď v patřičném XML elementu ještě zpracovat - je tam šifrování, komprimace, Base64. Případně také ověřit podepsanou časovou značku.

Žádná věda v tom není, funguje jim to podle mé zkušenosti spolehlivě. Akorát na začátku roku prý byly výpadky - to jsem ale nezaznamenal, ani nikdo z našich klientů.

Offline jindrich.volek

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: 16-01-2020, 08:30:06 »
Díky moc oběma  8) už jsem pokročil a mám odpověď s daty - nyní řeším, čím dešifrovat  ??? mnou zatím používaná knihovna CapiCom2 šifrování AES256 s certifikátem pravděpodobně neumí....

Offline jindrich.volek

• Nováček
  • *
« Odpověď #4 kdy: 18-01-2020, 23:28:18 »
Nedaří se mi najít vhodný nástroj na dešifrování AES256 s certifikátem (CMS/PKCS #7), nemáte pro mne někdo tip, radu? Předem moc děkuji.