Autor Téma: Ladění FMX - nefunguje breakpoint uvnitř finally  (Přečteno 429 krát)

Offline vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
Ladění FMX - nefunguje breakpoint uvnitř finally
« kdy: 03-02-2020, 13:00:12 »
Na Androidu potřebuju použít IBX komponenty. Kód, který fungoval v Delphi 10.3.2, nefunguje ve verzi 10.3.3. (Project PlantisReaderPro.apk raised exception class EComponentError with message 'A component named SchemaTransaction already exists'.)

Pokouším se odhalit příčinu, ale kupodivu se zdá, že když dám breakpoint do části finally, vykonávání programu se tam nezastaví. Je nějaký fígl, jak to obejít?

Jinak teda ladění pro Android je dost otrava - pominu-li zoufalou rychlost, tak to, že debugger půlku věcí neumí ukázat je peklo - jako pěkné, že mi ukáže hexa adresu objektu aDatabase, ale že by třeba uměl vypsat jeho vlastnosti... :/ Jo a když už ukazuje, tak zvláštně - některé hodnoty bůh ví proč v osmičkové soustavě (to jsem se divil, kde se mi v SQL bere #012, a ono je to #10), při zobrazení stringu, který obsahuje apostrof, ho pro jistotu nezobrazí dvojmo (čekal bych 'Ah''oj'), ale trojmo (tedy 'Ah'''oj')...
« Poslední změna: 03-02-2020, 13:03:08 od vandrovnik »