Autor Téma: Jak najít v uses zbytečné unity  (Přečteno 362 krát)

Offline vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
Jak najít v uses zbytečné unity
« kdy: 12-02-2020, 09:49:44 »
Ahoj,

dá se nějak snadno najít, kde mám v uses jednotky, které pak stejně nepoužívám? Ne všechny bych potřeboval odstranit (v initialization třeba dělají něco užitečného a jinde už odkazované nejsou apod.), ale že by to pomohlo najít kandidáty na odstranění závislostí.

Nejde jen o moje unity, ale i třeba v minulosti zkopírované a nyní nepoužívané Graphics, Forms apod. (Chci některé unity použít i pro FMX aplikaci a samozřejmě je teď to "uklízení" letitých usazenin otravné.)

Díky,

K.

Offline paja666

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: 10.1.2 Berlin
Re:Jak najít v uses zbytečné unity
« Odpověď #1 kdy: 12-02-2020, 10:06:31 »
cnPack obsahuje "Clean Unused Unit Reference".

« Poslední změna: 12-02-2020, 10:09:47 od paja666 »

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #2 kdy: 12-02-2020, 10:23:13 »
Díky! K.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #4 kdy: 12-02-2020, 10:32:23 »
Zkus MMX - https://www.mmx-delphi.de/screenshots/unit-dependencies/

A to umí odhalit i případ, že použiju uses Forms, ale přitom z té unity Forms vlastně nic nevyužívám?

U mne ten nepořádek vznikl jednak tím, že při zakládání nové unity jsem byl kdysi líný, a tak jsem do uses zkopíroval vše z jiné unity (než abych musel vzpomínat, kde je definováno clWhite apod. a přidal tam jen to potřebné), a časem také tím, že jsem některé funkce třeba vyčlenil do samostatné unity, ale už jsem neopravoval uses, protože jsem nevěděl o ničem lepším, než postupně v uses zakomentovávat unity, které "se asi už nepoužívají", spustit překlad a tak dokola.

Offline Marek Weyda

• Hrdina
    • Verze Delphi: Delphi 2007, 10.1 Berlin
« Odpověď #5 kdy: 12-02-2020, 10:53:33 »
U mne ten nepořádek vznikl jednak tím, že při zakládání nové unity jsem byl kdysi líný, a tak jsem do uses zkopíroval vše z jiné unity (než abych musel vzpomínat, kde je definováno clWhite apod. a přidal tam jen to potřebné), a časem také tím, že jsem některé funkce třeba vyčlenil do samostatné unity, ale už jsem neopravoval uses, protože jsem nevěděl o ničem lepším, než postupně v uses zakomentovávat unity, které "se asi už nepoužívají", spustit překlad a tak dokola.

Tak to buďte v klidu, nejste sám. V současné době jsem už v tomto ale dost pedant a minimalista, navíc v modernějších vývojových prostředích už naštěstí jsou ty různé inteligentní funkce, které člověku řeknou, v jaké unitě se to a to nachází a co má dát do klauzule uses. Ale ty doby, kdy po každé hlášce kompilátoru, že nezná nějaký symbol, člověk složitě hledal, v jaké unitě se to nachází, … ani se mi nestýská  :)