Autor Téma: Existuje seznam Delphi školení - soukromé / veřejné  (Přečteno 283 krát)

Offline age.new

• Plnoletý
Dobrý den,

existuje nějaký seznam plánovaných školení pro Delphi vývojáře? Popřípadě jsou u nás v ČR renomované firmy u kterých by šlo domluvit i soukromé školení? Nejlépe s možností zvolit si úzké téma.

Naše firma plánuje vývoj nové aplikace pod Windows 10, tj. zakoupení nejnovější licence Delphi. V něm je ale mnoho novinek, které mi nejsou úplně jasné, tj. jak udělat aplikaci pro různá rozlišení, změna vizuálního vzhledu, notifikace, gesta...

Dále by mě zajímal názor zkušenějších programátorů na OpenGL. Tato grafická knihovna se již několik let nevyvíjí a prý již nebude podporovaná. Nahrazuje ji Vulkan, která je, co se týče Delphi, ještě v plenkách. Má smysl v nových software nadále používat OpenGL? Aby nedošlo k problémům s budoucí možnou ne-podporou?

Děkuji.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
Re:Existuje seznam Delphi školení - soukromé / veřejné
« Odpověď #1 kdy: 21-02-2020, 09:01:40 »
Dobrý den,

existuje nějaký seznam plánovaných školení pro Delphi vývojáře? Popřípadě jsou u nás v ČR renomované firmy u kterých by šlo domluvit i soukromé školení? Nejlépe s možností zvolit si úzké téma.

Naše firma plánuje vývoj nové aplikace pod Windows 10, tj. zakoupení nejnovější licence Delphi. V něm je ale mnoho novinek, které mi nejsou úplně jasné, tj. jak udělat aplikaci pro různá rozlišení, změna vizuálního vzhledu, notifikace, gesta...

Dále by mě zajímal názor zkušenějších programátorů na OpenGL. Tato grafická knihovna se již několik let nevyvíjí a prý již nebude podporovaná. Nahrazuje ji Vulkan, která je, co se týče Delphi, ještě v plenkách. Má smysl v nových software nadále používat OpenGL? Aby nedošlo k problémům s budoucí možnou ne-podporou?

Děkuji.

Nevím, zda jsem renovana firma, ale školení sem tam pro firmy dělám.

Ad Vulcan, jestli myslíš pro FMX, tak se na tom pracuje, jinak převážná programů stále používá OpenGL ES a nevypadá to. To spíše na iOS jsou tendence myslím k Metal.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline age.new

• Plnoletý
Re:Existuje seznam Delphi školení - soukromé / veřejné
« Odpověď #3 kdy: 21-02-2020, 10:46:46 »
nějaké info: https://delphi.cz/page/Skoleni-Delphi.aspx

Školení bych velmi uvítal. Budeme tlačit na vedení firmy - alespoň i jeden den. Nejdůležitější je asi použití stylů pro Windows 10 (nerozumím proč Embarcadero u komponent začalo odebírat základní možnosti úpravy vzhledu jako barva pozadí, definování rámečku atd.). Z časového vytížení jsem se nedostal ani k samotnému návrhu - mám jen nějakou vlastní představu jak to celé postavit (použití Frejmů, stavový automat událostí, řízení komunikace s CNC, logování do SQL databáze...). Je toho moc...