Autor Téma: Malý tip na zrychlení kompilace  (Přečteno 376 krát)

Offline pepak

• Guru
    • Pepak.net
Re:Malý tip na zrychlení kompilace
« Odpověď #15 kdy: 18-03-2020, 20:14:35 »
Z principu, jak přiřazení procesorům funguje, tahle změna může mít vliv jenom k horšímu. Podle mě to tvoje zrychlení bude způsobené něčím jiným než CPU affinitou. To by totiž musel jít udělat opak - vyhradit CPU speciálně pro Delphi.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #16 kdy: 18-03-2020, 21:01:13 »
Z principu, jak přiřazení procesorům funguje, tahle změna může mít vliv jenom k horšímu. Podle mě to tvoje zrychlení bude způsobené něčím jiným než CPU affinitou. To by totiž musel jít udělat opak - vyhradit CPU speciálně pro Delphi.

No to asi nejde, ale určitě jde říct, že ten a ten proces má bezet na tom a tom jádru, případne jen pouzivat jeden CPU, s tim ze ostatni procesy budou primarne nekde jinde (tak se třeb spousti staré hry, které na víceprocesorových systemech spadnou).

Pak  se stačí dívat na vytížení jednotlivých jader, resp. ten druhý procesor je tam pro asynchronni operace, ktere mohou byt paralelni. Při jen jednom se to zpomaluje, ale dvě jádra to dávají.
Je to jasně vidět na grafu jednotlivých jader.
Moje vysvetleni je asi spojene s teplotou.
V mem konkretnim pripade z pozorování je jasné, že jak se to jádro vytočí nad x procent, tak řízení spotřeby začne zvyšovat frekvenci, což ale asi zvyšuje teplotu  a pokud má další jádra tak je začne používat a na asi na nižší frekvenci. Toto se ale nastane, pokud je nemá. U tebe treba to tak nefunguje.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
« Odpověď #17 kdy: 18-03-2020, 21:06:53 »
Mimochodem, co Ti to udělá, když místo dvou sousedních jader použiješ nějaká "vzdálená" (2 a 6, třeba)? Je tam další rozdíl?

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #18 kdy: 18-03-2020, 21:38:30 »
Mimochodem, co Ti to udělá, když místo dvou sousedních jader použiješ nějaká "vzdálená" (2 a 6, třeba)? Je tam další rozdíl?

Opakovene pokusy stylem - Build, zmena jader, Build, zmena jader a to x krat dokola v ruznych kombinacich

dve sousedni jadra 21s, pokazde stejna hodnota (max 22s, ale to neni podstatne)
dve jadra z rozdilne ctverice - cca 26s
dve nesousedni jadra z jedne ctverice - tak 25s (ale to je spise chyba mereni)
vsechny jadra - cca 26s

Embarcadero MVP - Czech republic

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #19 kdy: 18-03-2020, 21:41:34 »
(pokud nemas v 10.2 zapnute kompilaci na pozadí).
Zapnute to nemam. A prekladal jsem jen 32bit, protoze to jsou vsechno obsolete projekty.

Offline vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
« Odpověď #20 kdy: 18-03-2020, 21:44:02 »
Jo a mám vlastně pomocí aplikace InSpectre vypnuté cosi proti zranitelnostem Spectre a Meltdown - jestli třeba ta záplata nebere taky kus výkonu při přepnutí na jiné jádro...