Delphi > Mobilní vývoj

Definování názvu složky pro Android - .\assets\internal\

(1/3) > >>

age.new:
Vážená komunito,

nevíte, kde se dá nastavit název složky, která se automaticky vytváří při nahrávání aplikace do mobilu? Soubory dávám v deployment manažeru s cestou .\assets\internal\ a výsledný název je: /data/user/0/com.embarcadero.MyApp/files/
Rád bych změnil tučně vyznačenou část.

Dále by mě zajímalo, proč pro Android nefunguje tzv. Conditional defines? Když si v Project->Options->Delphi Compiler zadám vlastní direktivu (např: TEST_DEBUG) pro Android - All configuration, tak se kód chová, jako by nebyla zadána. Když vše zadám stejně například pro Windows, tak to funguje. Je to nějaký bug v Delphi 10.2 Berlin verzi?

Děkuji.

vandrovnik:
Ahoj,

řekl bych, že to je (v 10.3.3) v Project, Options - Application, Version info, dole je pak Key "package".

Direktivy - nevím u sebe mám pro Android 32 - All configuration něco definováno a poslušně se to pak připojuje k direktivám, které jsou definované pro Debug a Release.

age.new:
Ano, v 10.2 je to trochu jinde, ale už jsem to našel.
Direktivy začaly najednou chodit samy od sebe po restartu.

Měl bych ještě jeden dotaz - jakou verzi SDK pro Androida používáte? Dnes jsem aktualizoval vše co šlo pomocí Android SDK Manager a Android Studia. V Options>SDK Manager mi to najde jen verzi SDK 25.2.5 (původně jsem používal SDK 24.x.x). Když aplikaci odinstaluji a nainstaluji, tak mi zobrazí hlášku, že je aplikace pro starší verze Androida. Jak a kde mám nastavit, aby se pro build používali nejnovější SDK? ... výše uvedené aplikace už nic novějšího nenabízí. Je možné, že by nové SDK byly na nějakém jiném umístění, kterou Delphi nezná? Teď vše tahám z dokumentů Embarcadero>Studio>18>PlatformSDKs ...

Děkuji.

vandrovnik:
Ukazuje mi to také 25.2.5 z C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\20.0\CatalogRepository\AndroidSDK-2525_20.0.36039.7899

age.new:
Tak problém je v AndroidManifest souboru. Přepsal jsem %targetSdkVersion% na 29 a už to hlášku nezobrazuje.

Narazil jsem ale na další problém, který mi dříve fungoval (i jsem si kontroloval zdrojáky). Dám si bell.3gp do .\assets\internal\ ale funkce FileExists soubor stejně nevidí. Kód:
--- Kód: ---SoundFile := System.IOUtils.TPath.Combine(System.IOUtils.TPath.GetDocumentsPath, 'bell.3gp');
--- Konec kódu ---

Nevím proč to u jedné aplikace funguje a u druhé (vytvořené v novějším Delphi) nefunguje...

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi