Autor Téma: Delphi vývojář v jižních Čechách  (Přečteno 1371 krát)

Offline age.new

• Hrdina
Delphi vývojář v jižních Čechách
« kdy: 17-04-2020, 08:39:21 »
Omlouvám se, pokud to nepatří do této skupiny. Třeba by to někoho zaujalo a měl zájem. Naše firma, působící v oboru strojírenství, již roky hledá programátory Delphi, bohužel bezúspěšně. Programování by spočívalo ve vývoji (cca 2-3 roky) a následné správě (5-10 let) jedné Windows aplikace, tj. nejedná se o vývoj drobného SW pro jiné zákazníky. Většina programování se týká formulářů, uživatelského vzhledu, matematických funkcí, komunikace s HW periferiemi a samozřejmě zpětné hledání chyb. Znalost jiných oborů není podmínkou. Může být i absolvent. Jsme tu fajn kolektiv a pomoc dalšího programátora by se nám velmi hodila. Nejlépe z Táborska. Pokud máte zájem, napište mi PM a sdělím Vám více informací.

Offline Marek Weyda

• Hrdina
    • Verze Delphi: Delphi 2007, 10.1 Berlin
Re:Delphi vývojář v jižních Čechách
« Odpověď #1 kdy: 17-04-2020, 13:51:26 »
Naše zkušenost stejná - léta tady v Jižních Čechách hledáme a léta nenacházíme nikoho vhodného. Těžko ale říci, jak se bude vyvíjet situace nyní. Osobně mám profil na LinkedIn a tam již personalisté a další reportují masovější nárůst volných programátorů. Dokonce jsem viděl přímo inzeráty zahraničních programátorů (i Delphi), kteří hledají práci, protože kvůli koronaviru o ní přišli. Četl jsem také jásavé příspěvky personalistů, že konečně mají třeba na inzerát Java programátora 15 uchazečů, přitom ještě v březnu nebyl ani jeden. Takže osobně dle tohoto soudím, že se situace možná i radikálně změní. Což by bylo super. V posledních letech jsem měl z toho, co se v IT dělo, docela depky. Bral se kdokoliv, kdo si hrál na programátora a software také podle toho pak vypadal. Takže si myslím, že jestli se situace vrátí někam do roku 2008, tak jedině dobře. Kvalitní programátor se neztratí nikdy a ten trh práce se trochu očistí. Podle mě napoví další měsíce. Osobně si myslím, že sešup dolů bude opravdu strmý. Takže se nám nakonec třeba někdo kvalitní opravdu přihlásí. Držím palce a dejte vědět, jak jste byli s hledáním úspěšní, docela by mě to zajímalo.

Offline age.new

• Hrdina
« Odpověď #2 kdy: 17-04-2020, 21:08:14 »
Když nám by se hodil "in-house" programátor. Vyvíjíme firemní aplikaci, která má životnost mnoho let a celý vývojový tým tím "žije" každý den. Externí firma, nebo programátor na pár řádků kódu, respektive na přechodný čas, by byl pro nás asi nevýhodou.   

Offline Marek Weyda

• Hrdina
« Odpověď #3 kdy: 20-04-2020, 09:19:51 »
Když nám by se hodil "in-house" programátor. Vyvíjíme firemní aplikaci, která má životnost mnoho let a celý vývojový tým tím "žije" každý den. Externí firma, nebo programátor na pár řádků kódu, respektive na přechodný čas, by byl pro nás asi nevýhodou.

Jo, ale právě takového programátora bylo zatím najít "sci-fi". Těžko říci, jak to koronavirová krize změní. Když je někdo opravdu dobrý, tak se chce posouvat. Takže pokud v rámci firmy na to prostor není, je jasné, že po čase odejde. Tomu se zkrátka nelze vyhnout. Doteď byla situace na trhu práce taková, že v podstatě pro dobrého programátora bylo možné hned druhý den najít práci. Když je stále vývoj zajímavý a je tam i finanční posun, tak dobrý programátor vydrží. Zase na druhou stranu ty špatné nemá cenu vydržovat, i když u nich většinou nehrozí, že by odešli. Trh se ale strašně za poslední léta zdeformoval a pozoroval jsem změnu v tom, že i programátor-lempl si mohl vyskakovat. To se teď doufám změní. Jinak s externisty osobně nemám dobrou zkušenost, také nedoporučuji. Je to trochu začarovaný kruh. Jsem zvědavý, jak se situace na trhu IT bude další měsíce vyvíjet.

Offline JaroB

• Guru
    • Verze Delphi: XE8, Sydney
« Odpověď #4 kdy: 20-04-2020, 11:47:34 »
Excellent
Rated 1 time
Pokud mohu přispět ze svého pohledu, pak extrení programátor(ři) (resp. nakoupený balíček "služeb", protože je prodáváno po balíčcích a podobá se to tak skoro finančnímu derivátu, kde taky není moc jasné, co je všechno pod pokličkou) se možná oplatí korporacím. Na ty se pasácké firmy dodávající externisty jako analytiky, programátory, testery, zaměřují především (v bankách a pojišťovnách leží hotové peníze, průmyslové podniky si na to nejprve musí půjčit). Je to sice dost pohodlné, právně ale drsné (co není v kontraktu, je nad rámec a leze do vícenákladů, kontraktovaných extra; nelze kontraktovat náhodu, ani zásah vyšší moci, atp.) neb je potřeba právní výklad, a v neposlední řadě - zákazník se tím pádem stává rukojmím dodavatele, musí holt furt cálovat a odpoutání je nesnadné, ne-li nemožné (třeba díky zahraniční matce).

Offline Marek Weyda

• Hrdina
« Odpověď #5 kdy: 20-04-2020, 14:36:44 »
Pokud mohu přispět ze svého pohledu, pak extrení programátor(ři) (resp. nakoupený balíček "služeb", protože je prodáváno po balíčcích a podobá se to tak skoro finančnímu derivátu, kde taky není moc jasné, co je všechno pod pokličkou) se možná oplatí korporacím. Na ty se pasácké firmy dodávající externisty jako analytiky, programátory, testery, zaměřují především (v bankách a pojišťovnách leží hotové peníze, průmyslové podniky si na to nejprve musí půjčit). Je to sice dost pohodlné, právně ale drsné (co není v kontraktu, je nad rámec a leze do vícenákladů, kontraktovaných extra; nelze kontraktovat náhodu, ani zásah vyšší moci, atp.) neb je potřeba právní výklad, a v neposlední řadě - zákazník se tím pádem stává rukojmím dodavatele, musí holt furt cálovat a odpoutání je nesnadné, ne-li nemožné (třeba díky zahraniční matce).

Perfektní popis reality.

Jenom přidám k tomu jednu zkušenost z praxe - můj švagr kdysi pracoval ve velké strojírenské firmě, kde díky právě zahraniční matce měli nasazený předražený systém. Když chtěl něco banálního udělat, měli tam svoje programátory, kteří ale skoro nic nemohli a museli na to najímat externisty. Ty pracovali za takové peníze, že tomu švagrovi ty domácí programátoři vždy řekli, že se to dělat nebude, protože je to prostě drahé. Takže chudák z toho jejich systému ani nemohl odeslat fakturu e-mailem, protože dle nich by to bylo příšerně drahé. Když jsem mu řekl, že v té době jsem měl za úkol právě odesílání dokladů v našem ERP zprovoznit a že to je otázka na pár chvil, tak ho málem kleplo. Fakt dodnes nechápu, jak taková banální věc může být prezentována jako něco drahého a nereálného. Dnes švagr pracuje jinde a pokud vím z jeho posledního vyprávění, tak je to také plus mínus stejné. Jde opět o nějakou velkou strojírenskou firmu.

Proto si tak trochu kacířsky říkám, že nějaká větší krize by nám všem teď jedině prospěla.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: W10 + D11
« Odpověď #6 kdy: 20-04-2020, 14:59:45 »
Excellent
Rated 1 time
Tak na okraj sem pridám trochu aj ja.
Umelé vlákna = osadiť zvlákňovací stroj. Kamarát to robil. Materská firma vo Švajčiarsku. Keď to bola banálna vec, tak to robili Švajčiari. Stále sa po nich muselo čosi opravovať. Zložitejšie veci už robil on. Nič sa nemuselo opravovať. Skúste si tipovať, ako boli ich a naši projektanti platení ;D  Tak sa okrem iného "načierno" prelievajú peniaze do zahraničia.
To ešte nič nepíšem o našich ľuďoch. Slovo sviňa je slabé.
Marek, to Ti vysvetľuje ten nepochopený fakt.
W10 64b, Delphi 10.4, FireBird 3.08
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline Marek Weyda

• Hrdina
« Odpověď #7 kdy: 20-04-2020, 15:58:59 »
Marek, to Ti vysvetľuje ten nepochopený fakt.

Jo, to osvětluje vše, díky Stano  :)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #8 kdy: 24-04-2020, 10:38:50 »
Omlouvám se, pokud to nepatří do této skupiny. Třeba by to někoho zaujalo a měl zájem. Naše firma, působící v oboru strojírenství, již roky hledá programátory Delphi, bohužel bezúspěšně. Programování by spočívalo ve vývoji (cca 2-3 roky) a následné správě (5-10 let) jedné Windows aplikace, tj. nejedná se o vývoj drobného SW pro jiné zákazníky. Většina programování se týká formulářů, uživatelského vzhledu, matematických funkcí, komunikace s HW periferiemi a samozřejmě zpětné hledání chyb. Znalost jiných oborů není podmínkou. Může být i absolvent. Jsme tu fajn kolektiv a pomoc dalšího programátora by se nám velmi hodila. Nejlépe z Táborska. Pokud máte zájem, napište mi PM a sdělím Vám více informací.

Puvodne jsem to chtel nechat být,
ale
a) je od tebe nefer se ani nezeptat zda tu muze byt takovy inzerat (vzhedem k tomu ze to forum financuji sam)
b) kdyby to nebyl clovek co musi u Vas sedet tak mas vetsi sanci, protoze hodne lidi pracuje vzdalene (vcetne mne, nebo napr. většiny týmu Delphi)
c) je rok 2020, nikdo nechce sedet cely den u Vas ve firme
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #9 kdy: 24-04-2020, 10:40:32 »
Puvodne jsem to chtel nechat být,
ale
a) je od tebe nefer se ani nezeptat zda tu muze byt takovy inzerat (vzhedem k tomu ze to forum financuji sam)
b) kdyby to nebyl clovek co musi u Vas sedet tak mas vetsi sanci, protoze hodne lidi pracuje vzdalene (vcetne mne, nebo napr. většiny týmu Delphi)
c) je rok 2020, nikdo nechce sedet cely den u Vas ve firme

A před delphi.cz (tj. ne pres forum) jsem uz dokazal par programaturu umistit.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline age.new

• Hrdina
« Odpověď #10 kdy: 24-04-2020, 21:08:05 »
Pane Červinko, nechtěl jsem nijak porušovat pravidla, ale pokud to považujete za inzerát, který Vás mohl připravit o nějaké finance, tak to prosím odstraňte. Psal jsem to více za sebe než za firmu a nedomyslel, že by to mohlo v tomto směru vadit...

S externím vývojářem již nějakou zkušenost máme a prostě "in-house" vývojář má svoje nemalé výhody. S rokem 2020 to nemá nic společného...