Autor Téma: Prihlásenie sa do DB - ako na to  (Přečteno 927 krát)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
Re:Prihlásenie sa do DB - ako na to
« Odpověď #15 kdy: 11-05-2020, 09:43:09 »
Vidím, že to nebude také jednoduché. Ja to chcem prepojiť aj so vzhľadom aplikácie. V zmysle: čo nemôže užívateľ urobiť, to ani neuvidí.
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline Jirka

• Plnoletý
    • Verze Delphi: XE2
« Odpověď #16 kdy: 11-05-2020, 09:53:04 »

Teraz som si ju pripravil podľa práv ako sa robia v DB. No od začiatku nemám z toho dobrý pocit.
Pokud nemáš jasnou představu jak to může vypadat , tak se můžeš zkusit inspirovat dle zaslané přílohy.
Principiálně to funguje tak tak, že si vytváříš role a ty pak přiděluješ jednotlivým uživatelům

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #17 kdy: 11-05-2020, 11:31:21 »
Výborne, to mi pomôže. Ďakujem
Delphi XE7, FireBird

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #18 kdy: 12-05-2020, 13:16:33 »
Neviem či si si všimol, ale v "Prohllížení záznamu" máš zdvojené l. Vďaka tejto ukážke sa už posúvam trošku ďalej.
Delphi XE7, FireBird

Offline Jirka

• Plnoletý
« Odpověď #19 kdy: 12-05-2020, 16:56:38 »
Neviem či si si všimol, ale v "Prohllížení záznamu" máš zdvojené l.
Díky , bez brejlí je to ráz dva  :)

Aspoň jde poznat že používám pro jednotlivé akce společné předky  ;)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #20 kdy: 12-05-2020, 19:19:45 »
Citace
Aspoň jde poznat že používám pro jednotlivé akce společné předky 
Mne to pomohlo v rozhodnutí uložiť tieto údaje do DB. S tým sa mi dobre robí. Rozmýšľal som nad objektmi, ale mi to pripadalo veľmi a ťažké na údržbu. Ale hlavne som si nevedel predstaviť konkrétnu podobu tried.
Citace
Díky , bez brejlí je to ráz dva 
Ja ich mám nasadené, ale aj tak som si to na papieri overoval aspoň 3 x.
Delphi XE7, FireBird

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #21 kdy: 21-05-2020, 12:16:13 »
Ide mi to veľmi pomaly, ale už sa dostávam k záveru. Tu mám trocha nejasnosť. A to v typoch väzieb:
  • Skupina - Práva. Predpokladám 1:N. Alebo len 1:1 na úkor vyššieho počtu Práv?
  • Užívateľ - Skupina. 1:1. Väzba typu 1:N mi akosi nesedí
Potom to už len realizovať ;D  na úrovni aplikácie. Čo kedy a kde vidieť či je povolené. Ak budem mať len väzby 1:1, tak to bude najjednoduchšie.
.
Technická pripomienka: Z pohľadu ponúkanej funkčnosti je moja aplikácia pomerne jednoduchá. Zrealizoval som šablóny práv a až teraz som zistil, že to je u mňa prakticky zbytočné.
Uvidíme čo prinesie budúcnosť. Ak nejaká bude ::)
« Poslední změna: 21-05-2020, 12:22:13 od Stanislav Hruška »
Delphi XE7, FireBird

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #22 kdy: 21-05-2020, 15:54:49 »
Ide mi to veľmi pomaly, ale už sa dostávam k záveru. Tu mám trocha nejasnosť. A to v typoch väzieb:
Ale ne: vsechno jsou to vazby m:n tj. pres vazebni tabulky

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #23 kdy: 21-05-2020, 16:39:36 »
To, že sú tie prepojenia definované cez väzobné tabuľky je jasné. Veď si to aj priamo písal. Ale tým "vsechno jsou to vazby m:n" si ma teraz dorazil. Technicky s tým nemám problém. Veď ich používam. Ale funkčne s tým mám veľký problém. Musím si to nakresliť a podumať nad tým.
Hlavne si neviem predstaviť tu realizáciu v projekte. Teraz sa mi to javí ako veľmi komplikované. Uvidím.
Delphi XE7, FireBird

Offline pf1957

• Padawan
« Odpověď #24 kdy: 22-05-2020, 08:04:28 »
To, že sú tie prepojenia definované cez väzobné tabuľky je jasné. Veď si to aj priamo písal. Ale tým "vsechno jsou to vazby m:n" si ma teraz dorazil. Technicky s tým nemám problém. Veď ich používam. Ale funkčne s tým mám veľký problém. Musím si to nakresliť a podumať nad tým.
Hlavne si neviem predstaviť tu realizáciu v projekte. Teraz sa mi to javí ako veľmi komplikované. Uvidím.
Navic tam je jenom skupina, do ktere se chces prihlasit a pres kterou se dostanes ke konkretni mnozine opravneni. Jak si to udelas uz je na tobe.

My to delavame tak, ze se k aplikaci normalne prihlasis jmeno+heslo a pak ti zobrazime pop-up dialog pro volbu skupiny (pokud jsi jen v jedne, tak to preskocime). A mame prikaz pro zmenu skupiny za behu aplikace.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #25 kdy: 22-05-2020, 08:28:44 »
Presne tak som si to predstavoval.
Delphi XE7, FireBird

Offline Jirka

• Plnoletý
« Odpověď #26 kdy: 23-05-2020, 11:02:28 »
My to delavame tak, ze se k aplikaci normalne prihlasis jmeno+heslo a pak ti zobrazime pop-up dialog pro volbu skupiny (pokud jsi jen v jedne, tak to preskocime).

Trochu mi uniká smysl mít uživatele v jednom čase  ve více přístupových skupinách.
Chápu to dobře tak že dopoledne mohu dělat skladníka a odpoledne si nastavím přístupová práva ředitele ?

Offline pf1957

• Padawan
« Odpověď #27 kdy: 23-05-2020, 14:06:20 »
Trochu mi uniká smysl mít uživatele v jednom čase  ve více přístupových skupinách.
Chápu to dobře tak že dopoledne mohu dělat skladníka a odpoledne si nastavím přístupová práva ředitele ?
V podstate ano. Duvody jsou dva:

1. prakticke, kdyz ti napr. nenastoupi vedouci smeny do prace, tak poveris nekoho zastupovanim a pridelis mu odpovidajici roli, aniz bys dumal, jaka vsechna opravneni takovy vedouci potrebuje pro vykon te funkce a pak ho z te role zase vyradis.

2. bezpecnostni, kdy existuji pracoviste ve zvlastnim rezimu, na kterych mohou pracovat jen schvaleni pracovnici a danne cinnosti nesmi jit udelat mimo takova pracoviste napr. z kancelare reditele. Resi se prave pres role.

Offline Jirka

• Plnoletý
« Odpověď #28 kdy: 23-05-2020, 15:52:32 »
V podstate ano. Duvody jsou dva:

1. prakticke, kdyz ti napr. nenastoupi vedouci smeny do prace, tak poveris nekoho zastupovanim a pridelis mu odpovidajici roli, aniz bys dumal, jaka vsechna opravneni takovy vedouci potrebuje pro vykon te funkce a pak ho z te role zase vyradis.

2. bezpecnostni, kdy existuji pracoviste ve zvlastnim rezimu, na kterych mohou pracovat jen schvaleni pracovnici a danne cinnosti nesmi jit udelat mimo takova pracoviste napr. z kancelare reditele. Resi se prave pres role.
To je řešeno velmi komplexně . Akorát nevím zda to řešení  není pro Stanovi účely  trochu zbytečné.
Nehledě na to že u bodu 2. je  IMHO nutné  definovat  u každé role ještě typ zařízení (pracovišť) ze kterých je možnou roli (skupinu oprávnění) spustit ..

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #29 kdy: 23-05-2020, 17:25:40 »
Citace
Akorát nevím zda to řešení  není pro Stanovi účely  trochu zbytečné.
Je. Som si toho vedomý od samého začiatku.
.
Ale radšej urobím niečo nadplán, ako by to malo v budúcnosti robiť problémy. To je môj všeobecný prístup k riešeniu problémov. Nerobím čo nie je momentálne potrebné, ale pripravujem pôdu aj pre zložitejšie stavy. Človek nikdy nevie.
A ja ani neviem, či sa tá aplikácia vôbec dostane do obehu ;) 
Delphi XE7, FireBird