Autor Téma: Licencia - počítanie doby platnoti  (Přečteno 149 krát)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
Licencia - počítanie doby platnoti
« kdy: 13-05-2020, 11:38:54 »
Mám produkt (EMS SQL manager), na ktorý som si teraz kúpil upgrade. Radšej tu uvediem ich odpoveď:
Citace
Yes, you are right. New Maintenance term starts from expiration date of previous one, not from purchase date.

It is stated in Maintenance Policy FAQs: https://www.sqlmanager.net/en/support/faq/maintenance
" Please mind that Maintenance period cannot be interrupted. This means that your current Maintenance period expiration date will be set as the starting date for the renewed Maintenance term."
This is not a theft or fraud, it is just the way our Maintenance Policy is. We do not hide it from anyone.

Initially you purchased your license EMS SQL Manager for InterBase/Firebird (Business)  in 2016-03-05 with 3 year Maintenance, so  it was valid till 2019-03-09. When you renew it again for 3 years and it is valid now  till 2022-03-04. So everything is correct.

We give our sincere apology for the inconvenience it may cause you.
S niečim takým som sa ešte nestretol. Vždy sa to počítalo od okamihu zakúpenia.
Akú máte skúsenosť Vy? Je to bežná prax?
.
Ja sa ešte budem byť s tým: že FAQs nie som povinný čítať a nie je to záväzný predpis. U nás sa nesmie fakturovať nedodaná služba. Ja som za dané obdobie žiadnu službu nedostal, čím porušujú zákon SR.
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Online vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
Re:Licencia - počítanie doby platnoti
« Odpověď #1 kdy: 13-05-2020, 12:20:09 »
Nakonec se naštveš a stáhneš https://www.texteditor.pro/firebird/ ;-) (Moc ho neznám, ale pro moje účely by asi stačil.)

Online vandrovnik

• Guru
« Odpověď #2 kdy: 13-05-2020, 12:22:28 »
Jinak s těmi jejich podmínkami je vtipné, že kdybys tu původní licenci obnovil třeba až 1. května 2022, tak by Ti poděkovali a napsali, že ji prodloužili o 3 roky, tím pádem licence skončila platnost 4. 3. 2022 a chceš-li s programem pracovat, doporučují prodloužit o další 3 roky :-)

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #3 kdy: 13-05-2020, 12:28:01 »
Nevim, jestli situaci spravne rozumim, ale podle vseho jsi nechal expirovat 3letou maintenance a ted je otazka, jak maji definovany podminky pro maintenance a upgrady.

AFAIK, tak normalni byvalo, ze by te s upgradem kopli do zadku a nechali te koupit novou plnou licenci a pak by ti maintenance bezela, od doby nakupu. A na me to dela dojem, ze te nechaji upgradovat za vyhodnejsi cenu, ale s tim, jakoby k expiraci maintenance nedoslo, takze ji pocitaji od doby, kdy vyprsela. Nevim, jak to vychazi financne, ale osobne bych byl rad, ze me to nechali zupgradovat a nemusel jsem kupovat znovu plnou licenci.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #4 kdy: 13-05-2020, 12:33:02 »
Nakonec se naštveš a stáhneš https://www.texteditor.pro/firebird/ ;-) (Moc ho neznám, ale pro moje účely by asi stačil.)
Existuje niečo lepšie: Red Expert. Treba tam zmeniť fonty, lebo predvolené sú ťažko čitateľné. Ale ja som potreboval grafický Query Builder. Nebol som schopný napísať trocha zložitejší SQL dopyt. Teraz už niečo dokážem.
Upresňujem, že po ukončení podpory som nebol obmedzený v používaní produktu. Takže tvoj druhý príspevok je trocha mimo. Len by si bol bez podpory!
Delphi XE7, FireBird

Online vandrovnik

• Guru
« Odpověď #5 kdy: 13-05-2020, 12:37:18 »
Aha, z nějakého Tvého nedávného příspěvku jsem si udělal mylný dojem, žes musel licenci prodloužit, abys mohl něco udělat.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #6 kdy: 13-05-2020, 12:41:48 »
Pri viacerých produktoch sa mi stalo, že ma nechali urobiť upgrade na vyššiu verziu aj o dva stupne. Niekedy aj z ľubovoľnej, alebo dokonca z konkurenčného softwéru. Konkrétne aj Delphi. Je pravda, že vo väčšine prípadov sa jednalo o mimoriadne ponuky.
Asi sa na to vykašlem. Kúpil som to preto, lebo niektoré veci na FB3 nezvládal. Nový áno.
Delphi XE7, FireBird

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #7 kdy: 13-05-2020, 12:42:34 »
Aha, z nějakého Tvého nedávného příspěvku jsem si udělal mylný dojem, žes musel licenci prodloužit, abys mohl něco udělat.
Presne tak. Viď príspevok vyššie.
Delphi XE7, FireBird

Offline pepak

• Guru
    • Pepak.net
« Odpověď #8 kdy: 13-05-2020, 15:45:02 »
Akú máte skúsenosť Vy? Je to bežná prax?
Ano, je to dost běžné. V podstatě je to totéž, jen řečené jinými slovy, jako jiná běžná aktualizační politika, že totiž dokud platíš, tak můžeš aktualizovat, a jakmile platit přestaneš, tak už neaktualizuješ a musíš si koupit program za plnou cenu. Třeba nějaké Delphi to takhle mají, třeba už jsi o nich slyšel :-).

Citace
Ja sa ešte budem byť s tým: že FAQs nie som povinný čítať a nie je to záväzný predpis. U nás sa nesmie fakturovať nedodaná služba. Ja som za dané obdobie žiadnu službu nedostal, čím porušujú zákon SR.
Dostal jsi službu, že po určitou dobu můžeš aktualizovat.

Ale možná máš na mysli něco jiného, co jsi do svého příspěvku nenapsal.