Autor Téma: Delphi 10.4 - prvé skúsenosti = dosť sklamanie  (Přečteno 2829 krát)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: W10 + D11
Re:Delphi 10.4 - prvé skúsenosti = dosť sklamanie
« Odpověď #15 kdy: 13-06-2020, 09:08:12 »
Ja som s ním nikdy nemal problém. Od TMS mám FixInsight, Cryptography a VCL pack. Ani som nikde nezachytil podobný problém.
Tie balíčky naozaj chýbali, alebo bol problém inde?
W10 64b, Delphi 10.4, FireBird 3.05
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #16 kdy: 13-06-2020, 10:29:58 »
To je úžasné. Trvalo mi dlho kým bol spokojný. Nakoniec mi zahlásil, že danú kartu neberie (debit mastercard). Mám použiť inú. Ale inú nemám. Ale 2 x 1 € si to strhlo. Nepoteším ich.

Online pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #17 kdy: 13-06-2020, 11:39:16 »
To je úžasné. Trvalo mi dlho kým bol spokojný. Nakoniec mi zahlásil, že danú kartu neberie (debit mastercard). Mám použiť inú. Ale inú nemám. Ale 2 x 1 € si to strhlo. Nepoteším ich.
To vis ze jo: vys*r se na ne, kdyz nedokazou zprostredkovat normalni bankovni spojeni.

Offline miroB

• Guru
    • Verze Delphi: D1,2,3,4,7,2005,2009, XE8,S,B,T10.2.2 Pro
« Odpověď #18 kdy: 13-06-2020, 13:53:04 »
Ja som s ním nikdy nemal problém. Od TMS mám FixInsight, Cryptography a VCL pack. Ani som nikde nezachytil podobný problém.
Tie balíčky naozaj chýbali, alebo bol problém inde?
Myslím, že nechýbali. Už som dávnejšie podobný problém zaregistroval. Zrejme sa prepísali niekde nejaké premenné...
Jediná istota bola odinštalovať postihnuté TMS a znovu nainštalovať.
Tie chýbajúce som identifikoval vždy pri štarte Delphi. A že nebol jeden, dalo to zabrať.
Keby som ten CNpack nechal inštalovaný, tiež by sa to tým spôsobom zrejme rozbehlo.
Lenže som si povedal, že radšej nebudem riskovať.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #19 kdy: 16-06-2020, 19:54:13 »
Pomaly začínam ľutovať, že som si to kúpil. Veď sa s ním nedá pracovať! Začal som písať nejaký kód a
  • každý deň nejaké nové prekvapenia. Ani sa nedajú zapamätať. Dnes som si dával dokopy svoj balíček. Po prvom pokuse inštalovať ho som musel zhodiť Delphi (dookola opakovaná chyba) a potom to išlo. Zakaždým!
  • záložky môžem preťahovať veľmi divne. Raz len zľava doprava, inokedy opačne a niekedy aj oboma smermi
  • presunutie textu pomocou myši viac nefunguje ako funguje
  • Insight je hotová katastrofa.
  • Ponúka mi totálne kraviny
  • Často krát neponúkne vôbec nič!
  • V zozname nie je vôbec to čo potrebujem
  • Napísal som slovo a on mi ponúkol možnosť, kde moje slovo bolo rozhodené po celom výraze :o
Prikladám jeho nastavenie. Možno to mám zle.
Aj Vy máte také zlé skúsenosti, alebo mám príčinu hľadať u seba? Pre istotu. Mám nainštalované:
  • CnPack - nestabilný
  • Eureka - oficiálna beta verzia
  • MMX
  • BookMarks
  • TMS
  • VirtualStringTree
  • FastReport professional + FastCube2

Offline vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
« Odpověď #20 kdy: 16-06-2020, 19:57:20 »
Napísal som slovo a on mi ponúkol možnosť, kde moje slovo bolo rozhodené po celom výraze :o

No, tím se chlubili, že to umí :-) Už od pohledu mi to nepřišlo jako dobrý nápad, resp. asi by pomohlo, kdyby se dalo nastavit, do kolika skupin to smí ten zadaný text při hledání roztrhat, a mít tam jako výchozí hopdnotu 2...

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #21 kdy: 16-06-2020, 20:27:35 »
Čítal som to, ale vtedy mi to nedošlo. Až teraz.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #22 kdy: 16-06-2020, 20:41:38 »
Nastavil som režim "Classic" a vyzerá to, že bude pracovať tak ako očakávam. Aj odozva je okamžitá.
Ale bez možnosti preťahovať text som ako bez ruky. Je to neskutočne na nervy.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #23 kdy: 17-06-2020, 09:01:35 »
Citace
Napísal som slovo a on mi ponúkol možnosť, kde moje slovo bolo rozhodené po celom výraze
Tu som mal ešte napísať, že dané slovo našiel. No bolo zahrabané niekde na konci. Keby som ho nehľadal posúvaním zoznamu, tak by som bol presvedčený, že tam nie je.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #24 kdy: 17-06-2020, 09:11:36 »
Citace
Napísal som slovo a on mi ponúkol možnosť, kde moje slovo bolo rozhodené po celom výraze
Tu som mal ešte napísať, že dané slovo našiel. No bolo zahrabané niekde na konci. Keby som ho nehľadal posúvaním zoznamu, tak by som bol presvedčený, že tam nie je.

A podle čeho máš řazení? viz. obrázek
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #25 kdy: 17-06-2020, 09:43:01 »
Nikdy som nič také nevidel. Asi treba stlačiť PTM. Počkám na release CnPack a potom to znova skúsim.
Ešte mám podozrenie, že LSP mi žerie veľa systémových prostriedkov. Bežne, keď som dal kurzor úplne vľavo v editačnom poli zdrojáka (pozícia 1), tak sa mi zobrazil ten točiaci sa kurzor.
Ale na to je ešte skoro. Viem, že LSP potrebuje nejaký čas. Len neviem či počas jedného sedenia, alebo celkovo.

Offline Morrison

• Hrdina
    • Verze Delphi: D5, XE2, 10.4
« Odpověď #26 kdy: 18-06-2020, 20:35:03 »
Co si budeme povídat, Embarcadero prostě IDE už dlouho neumí. Kéž by to (Delphi/Object Pascal) prodávali jako plugin pro IntelliJ IDEA... :)
nil

Offline Slappy

• Plnoletý
  • Slappy
    • Verze Delphi: 11 Alexandria + Vsetky :)
    • unSigned
« Odpověď #27 kdy: 19-06-2020, 06:20:33 »
Co si budeme povídat, Embarcadero prostě IDE už dlouho neumí. Kéž by to (Delphi/Object Pascal) prodávali jako plugin pro IntelliJ IDEA... :)

Idea tiež nie je žiadna výhra... má svoje muchy (používam pre Javu a je to veru bieda -- samozrejme ja všetko porovnávam s Visual Studiom).

Ale pri Delphi nejde len o samotné IDE, ale aj o komponenty, VCL, v tom je sila Delphi ako takého a to sa nedá len tak dohodiť do Idea...
Moje projekty: http://www.unsigned.sk Tvorba cool dizajnovych instalatorov v NSIS a Inno Setup. Rozsirenie pre Visual Studio a RAD Studio pre tvorbu NSIS a Inno Setup instalatorov.

Offline Peca

• Nováček
  • *
« Odpověď #28 kdy: 19-06-2020, 11:26:45 »
CnPack je Made in China a je to na něm vidět v UI. Nicméně je dlouhodobě používám, ale vše jsem povypínal a používám pouze toto:
- Uses Cleaner - přeloží a vypíše seznam unit, které jsou v uses zbytečné. Umí je sám i odstranit. Dá se to konfigurovat.
- Prefix Wizard - komponenty umístěné na formulář opatří unifikovnými prefixy, tedy btnOK, btnCancel... Opět se dá konfigurovat
- Code input helper - odpradávna umí to co nyní přináší Sydney a to nabízet vše podle části názvu klidně odprostřed. Požíval jsem i v D2007. Podle mne ani to v Sydney ještě není úplně to pravé ořechové. Možná mám něco blbě nastaveno, ale jakmile začnu psát, tak během chvíle něco nabízí. Tedy napíšu "FPer" a samy mi nabídnou FPerson, XXFPer jako druhé atd. V nových delphi musím toto iniciovat klasicky Ctrl+Space. Když už je zapsáno FPerson a dám tečku, tak už nové delphi naskočí ok. Možná to vypadá jako maličkost, ale už tak píšu leta a toto mne neustále brzdí, když začnu psát a furt čekám, kdy už začne "nahazovat" :) Jsem zvyklý napsat kus názvu proměnné a hned mít výběr k dispozici a zpravidla předvybrané to co hledám.

Jinak CnPack se dá stahnout již nyní z jejich Nightly buildu http://www.cnpack.org/downbuilds.php?lang=en

Tedy jako dalo by se bez nich být, ale tyto věci mě osobně dost pomáhají. Nicméně je to samozřejmě otázka každého, jak je to pro něj potřebné. Někteří kolegové to dřívě napíšou a tyto fičury nepotřebují.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #29 kdy: 19-06-2020, 11:46:16 »

Jen to ne, no IDE neni jen editor.
Embarcadero MVP - Czech republic