Autor Téma: Delphi 10.4 - prvé skúsenosti = dosť sklamanie  (Přečteno 2771 krát)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
Re:Delphi 10.4 - prvé skúsenosti = dosť sklamanie
« Odpověď #30 kdy: 19-06-2020, 11:49:12 »
CnPack je Made in China a je to na něm vidět v UI. Nicméně je dlouhodobě používám, ale vše jsem povypínal a používám pouze toto:
- Uses Cleaner - přeloží a vypíše seznam unit, které jsou v uses zbytečné. Umí je sám i odstranit. Dá se to konfigurovat.
- Prefix Wizard - komponenty umístěné na formulář opatří unifikovnými prefixy, tedy btnOK, btnCancel... Opět se dá konfigurovat
- Code input helper - odpradávna umí to co nyní přináší Sydney a to nabízet vše podle části názvu klidně odprostřed. Požíval jsem i v D2007. Podle mne ani to v Sydney ještě není úplně to pravé ořechové. Možná mám něco blbě nastaveno, ale jakmile začnu psát, tak během chvíle něco nabízí. Tedy napíšu "FPer" a samy mi nabídnou FPerson, XXFPer jako druhé atd. V nových delphi musím toto iniciovat klasicky Ctrl+Space. Když už je zapsáno FPerson a dám tečku, tak už nové delphi naskočí ok. Možná to vypadá jako maličkost, ale už tak píšu leta a toto mne neustále brzdí, když začnu psát a furt čekám, kdy už začne "nahazovat" :) Jsem zvyklý napsat kus názvu proměnné a hned mít výběr k dispozici a zpravidla předvybrané to co hledám.

Jinak CnPack se dá stahnout již nyní z jejich Nightly buildu http://www.cnpack.org/downbuilds.php?lang=en

Tedy jako dalo by se bez nich být, ale tyto věci mě osobně dost pomáhají. Nicméně je to samozřejmě otázka každého, jak je to pro něj potřebné. Někteří kolegové to dřívě napíšou a tyto fičury nepotřebují.

Krome toho co jsi napsal (mam vetsinu taky vypnute) jeste pouzivam Project Extension Wizard a to hlavne k vuli List Units a Procedure List wizard.
A pak mam zapnute barevne vodici linky tj. napr. mezi begin a end a je to pro mne hlavne kdyz se hrabu v cizich kodech neopomenutelna vec.

Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: W10 + Delphi 10.4 professional
« Odpověď #31 kdy: 19-06-2020, 12:03:02 »
Ja okrem spomínaných vecí používam hlavne:
  • nahradiť text
  • vyznačenie vybraného slova v jednotke
Ten Nightly build teraz používam. Čakám na:
  • release CnPack
  • IDE Fix - od toho si sľubujem najviac
  • release Eureka. Neviem či terajšia oficiálna beta verzia spôsobuje nejaké problémy
Teraz mám problém, že sa mi našepkávače Dlephi a CnPack "bijú". Nespomínam si, ako som dosiahol, že sa mi objavoval len ten z CnPack. Poraďte.
Potom si to vyskúšam, presne nastavím a dám vedieť.
W10 64b, Delphi 10.4, FireBird 3.05
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #32 kdy: 24-06-2020, 19:17:41 »
Citace
Nefušuje do toho CnPack? Ešte som nemal čas to otestovať, ale tieto paralelné/asynchrónne veci si často lezú do kapusty.
Áno, fušuje a poriadne. Išiel preč a správa sa to podľa očakávania. Až na výnimku pri Insight ohľadom ponúkaných možností - to je pre mňa naozaj otras.
Treba počkať na ostrú verziu.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #33 kdy: 24-06-2020, 19:43:18 »
Citace
Nefušuje do toho CnPack? Ešte som nemal čas to otestovať, ale tieto paralelné/asynchrónne veci si často lezú do kapusty.
Áno, fušuje a poriadne. Išiel preč a správa sa to podľa očakávania. Až na výnimku pri Insight ohľadom ponúkaných možností - to je pre mňa naozaj otras.
Treba počkať na ostrú verziu.

No a nahlasil jsi jim do CnPacku problem?

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #34 kdy: 24-06-2020, 19:49:35 »
Nie, nehlásil som to. Čítal som tam nejakú disku/fórum a autori sami napísali, že v tom majú chyby.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #35 kdy: 24-06-2020, 20:44:45 »
Napíšem im. Už som sa registroval, len ešte nemám aktívny účet.
Som tu kvôli tomu, že toto ma už totálne dožralo. Uvádzam tu celú jednotku
Kód: Delphi [Vybrat]
  1. unit MeterValidity;
  2. interface
  3. uses
  4.   System.SysUtils,
  5.   FireDAC.Comp.Client;
  6. type
  7.   TValidityMeter = class
  8.   strict private
  9.     FQry: TFDQuery;
  10.     procedure CreateSQLObjects;
  11.   public
  12.     constructor Create;
  13.     destructor Destroy; override;
  14.   end;
  15. implementation
  16. uses
  17.   FDFunction;
  18. constructor TValidityMeter.Create;
  19. begin
  20.   CreateSQLObjects
  21. end;
  22. .
  23. destructor TValidityMeter.Destroy;
  24. begin
  25.   inherited Destroy;
  26.   FreeAndNil(FQry);
  27. end;
  28. .
  29. procedure TValidityMeter.CreateSQLObjects;
  30. begin
  31.   FQry := TFDFunction.NewQryRead(nil);
  32.   FQry.SQL.Text :=
  33.   'SELECT F.FLATNUMBER, O.FULLNAME, MT.TITLE, M.SERIALNUMBER, M.ORDINALNUMBER, MAX(M.DATETO) AS DATETO'+
  34. ...
  35.   ' ORDER BY F.FLATNUMBER, M.ORDINALNUMBER';
  36. end;
  37. end.
Chcem definovať ďalšiu procedúru a po napísaní jej názvu mi Delphi vždy padnú :'( >:(

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #36 kdy: 24-06-2020, 20:59:34 »
Po reštarte PC pokračujem. Ale škrípem zubami.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #37 kdy: 25-06-2020, 08:55:00 »
Asi im dobre funguje cenzúra. Doteraz mi neprišiel aktivačný email. Kašlem na to.

Offline Daniel_Andrascik

• Hrdina
    • Verze Delphi: D2007, D10.4
« Odpověď #38 kdy: 25-06-2020, 21:53:30 »
Stano, nechcem tu rozputavat ziaden flame, ale v minulosti (a ostalo mi to dodnes) si novu verziu delphi instalujem az ked vijde prvy velky servis pack. Ako nehadzem hned vinu na dotknutych vyvojarov, pretoze tento postup sa mi osvedcil aj u uplne inych softverovych spolocnosti. Mier. ;)

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #39 kdy: 26-06-2020, 06:57:23 »
Stano, nechcem tu rozputavat ziaden flame, ale v minulosti (a ostalo mi to dodnes) si novu verziu delphi instalujem az ked vijde prvy velky servis pack.
Jj, nikdy me neprestali udivovat early adopted "hracicky", ktere musi vsechno nainstalovat ASAP a vyrabet si tak problemy, se kterymi se pak perou :-)

Vetsinou se rozdelany projekt dokonci s verzi, ve ktere se dela, protoze schedule byva takova, ze vcera bylo pozde a nikdo nestoji o zaneseni si dalsich potencialnich problemu... A az po vydani updatu #1 se u dalsiho projektu zacne uvazovat o prechodu na novejsi verzi.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #40 kdy: 26-06-2020, 07:58:22 »
To platí všeobecne. Napríklad aj pri foťákoch. Ja som hlavne využil akciu. Bol tam aj nejaký fix1.

Offline rames.iii

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: RAD Studio 10.1 Berlin
« Odpověď #41 kdy: 26-06-2020, 10:19:48 »
Původně jsem se nechtěl vyjadřovat (všeobecně se moc nevyjadřuju), ale zatím jsem vždy s přechodem na novou verzi neměl problém ani u větších projektů (máme dlouhodobě prodávané a udržované aplikace). Ani přechod na Unicode, ani přechod na 64bit neznamenal nic zásadního, maximálně se tak přišlo na nějaký nesmysl, který se opravil. Ano, nové věci nebyly vždy úplně bezproblémové (LiveBindings, FMX, naopak super je FireDAC), ale pro mé účely nové zásahy nerozbily starou funkčnost.
Naproti tomu 10.4 je bohužel nepoužitelné a také netrpělivě čekám na update. Ne, že by se chyby, které mě brzdí, nedaly obejít, nebo "ignorovat" (IDE), ale nestojí to za to úsilí. Daleko příjemnější je práce s 10.3.3. Tak alespoň mě to naučilo používat "Quality Central".
Věřím tomu, že se vše srovná a třeba přechod na LSP bude super. Už teď to jako "beta" vypadá super;)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #42 kdy: 26-06-2020, 11:05:20 »
Naproti tomu 10.4 je bohužel nepoužitelné a také netrpělivě čekám na update. Ne, že by se chyby, které mě brzdí, nedaly obejít, nebo "ignorovat" (IDE), ale nestojí to za to úsilí. Daleko příjemnější je práce s 10.3.3. Tak alespoň mě to naučilo používat "Quality Central".
Věřím tomu, že se vše srovná a třeba přechod na LSP bude super. Už teď to jako "beta" vypadá super;)

Je pravda, že se objevilo dost chyb, které během bety nevyskocily. Plán je, že má být brzo hotfix na některé kritické věci, a následně 10.4.1 má být jen orientováno na opravu chyb.

10.3.3 je dobrá verze, i když 10.3.0 měla taky hodně much (osobně momentálně některé projekty mám v 10.3, některé v 10.4). Moc se mi ten model nelíbí, ale jak myslím napsal PF asi je to trend, třeba i u her, kde je často day 0 patch o velikosti celé hry.

Jinak snaha byla řešit zásadní věci, které mají vliv na binární kompatibilitu (RTL, kompilátor, managed records, rozhraní knihoven, IDE API) s tim, že některé bugy třeba v IDE se odsouvají na fix z důvodu priorit nebo nemožnosti replikace. Pořád si ale myslím, že to bude zásadní verze.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #43 kdy: 26-06-2020, 11:36:36 »
Citace
Tak alespoň mě to naučilo používat "Quality Central".Věřím tomu, že se vše srovná a třeba přechod na LSP bude super. Už teď to jako "beta" vypadá super;)
K tomu LSP, k Insight všeobecne, plánujem založiť príspevok. Podľa reakcie sa možno tiež naučím používať Quality Central.

Offline rames.iii

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: RAD Studio 10.1 Berlin
« Odpověď #44 kdy: 26-06-2020, 13:05:14 »
Pokud jde o příspěvek na QualityCentral, tak o LSP už tam toho je celkem dost, pokud nejde o něco převratně nového, tak bych je tím už nezatěžoval, bylo by potřeba opravit alespoň ty stávající problémy