Autor Téma: Delphi v budoucnu bez layoutu Classic Undocked  (Přečteno 1473 krát)

Offline vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
Delphi v budoucnu bez layoutu Classic Undocked
« kdy: 16-06-2020, 08:49:48 »
Ahoj,

podle komentáře u https://quality.embarcadero.com/browse/RSP-29217 má být v dalších verzích Delphi odstraněn layout Classic Undocked (Sync status from internal system, internal issue closed on Jun 9, 2020 by Oleksandr Kovalchuk with comment: Classic Undocked feature will be removed soon, so no further fix concerning it.).

Opravdu nevím, kam na tyhle "dobré" nápady chodí... Používám dva monitory, Classic Undocked mi vyhovuje nejvíc.

Chcete-li podpořit boj za to, aby tenhle layout zůstal zachován, zkuste prosím hlasovat/komentovat u https://quality.embarcadero.com/browse/RSP-29118.

Díky, K.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
Re:Delphi v budoucnu bez layoutu Classic Undocked
« Odpověď #1 kdy: 16-06-2020, 09:33:54 »
Jestli jsem to pochopil a mam to přímo od David Millingtona jinak - jeho odpověď když se na to ptali:

Hi all - it's the floating layout for the floating form designer, but you can still have multiple edit windows, eg create a new editor on another monitor, dock the Object Inspector or another window there, etc
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #2 kdy: 16-06-2020, 10:35:03 »
No on to ale asi není jediný rozdíl.

V Classic Undocked je možné mít hlavní okno přes celou šířku monitoru, editor je na něm nezávislý. Klávesou F5 můžu snadno přepnout mezi editorem roztaženým rovněž přes celou šířku obrazovky, ale přitom nepřekryje hlavní okno, a normální velikostí.

Když použiju třeba Default Layout, tak si, pravda, můžu Object Inspector atd. rozestrkat i jinam (to jsem si neuvědomil, že funguje i v tom Docked layoutu), ale přepnutí klávesou F5 funguje jinak (samostatný editor překryje hlavní okno, což je třeba při editaci kódu malý opruz, ale při editaci formuláře dost velký opruz).

Samostatný editor (alespoň ve verzi 10.4) při přepínání klávesou F12 navíc blbě zobrazuje ikonky nahoře (Used units, File Sctions) - mají černé pozadí, nebo je přes ně asi nějaký zapomenutý Caption, nevím).

Jasně, dá se s tím žít, ale je to věc, co dosud fungovala (teda když pominu, že v posledních verzích jim občas přestalo fungovat překreslování a IDE se muselo restartovat apod.), a nově ji plánují zrušit a části lidí, co na to byli zvyklí, tím znepříjemnit práci.

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #3 kdy: 16-06-2020, 10:48:38 »
Další otravný rozdíl: v Default Layout se třeba okno "Editing Form1.ActionList1" zobrazí nad editorem, tj. dvakrát kliknu na akci, abych napsal obsluhu událostí, a to okno pro editaci akcí straší pořád nahoře. V Classic Undocked se schová pod editor. (Tohle by mě štvalo hlavně na notebooku, kde mám jen jeden monitor.)

Offline našinec

• Hrdina
« Odpověď #4 kdy: 16-06-2020, 10:51:03 »
Možná to je jen taktika, aby se programátoři více soustředili na požadavek za zachování Classic Layout než na odstraňování letitých chyb.  ;)

Online Jirka

• Hrdina
    • Verze Delphi: XE2
« Odpověď #5 kdy: 16-06-2020, 11:00:58 »
Možná to je jen taktika, aby se programátoři více soustředili na požadavek za zachování Classic Layout než na odstraňování letitých chyb.  ;)
Že by "Vrtěti psem"  ;)

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #6 kdy: 16-06-2020, 11:54:08 »

Je to možné :-) Moje vnímání hlavního okna IDE:
10.3 - Object inspector nezobrazuje celé texty
10.3.1 - Object inspector stále nezobrazuje celé texty
10.3.2 - Object inspector stále nezobrazuje celé texty
10.3.3 - Object inspector stále nezobrazuje celé texty (ale už to řeší IDE Fix Pack, hurá!), Projects se občas nepřekresluje
10.4 - Object inspector po roce a půl konečně opraven, Projects ještě nevím, Classic nezobrazuje horní paletu komponent = pro mne nepoužitelný
10.x - Classic plánují odstranit...

Jako rád bych na nějakou verzi pěl jen chválu a velebil je, jak krásně funguje, vidím, že spoustu práce na verzi 10.4 odvedli, ale vždycky se jim podaří k tomu přidat něco vyloženě k nasr..., o co člověk zakopává co chvíli.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: W10 + Delphi 10.4 professional
« Odpověď #7 kdy: 16-06-2020, 11:58:18 »
Neviem ako Vám, ale mne sa 10.4 správa každý deň ináč!
W10 64b, Delphi 10.4, FireBird 3.05
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #8 kdy: 16-06-2020, 12:06:34 »
Neviem ako Vám, ale mne sa 10.4 správa každý deň ináč!

Mně ne, protože ho zatím nepoužívám :-)
Především kvůli tomu rozbitému Classic Undocked, kvůli chybějícímu JCL/JVCL v GetIt, které se mi nechce instalovat ručně, protože jsem s nimi dřív vždycky měl nějaké trable, a kvůli dosud chybějící SecureBridge komponentě.

Offline JaroB

• Guru
    • Verze Delphi: XE8, Seattle
« Odpověď #9 kdy: 16-06-2020, 12:09:47 »
JCL jsem nainstaloval ručně. QuicReport taky. A ostatní komponenty v rámci běžného update.

Offline JaroB

• Guru
« Odpověď #10 kdy: 16-06-2020, 12:12:07 »
A kdyby někdo potřeboval počeštěné základní unity konstant pro Sydney :)

Offline JaroB

• Guru
« Odpověď #11 kdy: 16-06-2020, 12:16:02 »
Pro JCL je potřeba upravit include JEDI, viz příloha

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #12 kdy: 16-06-2020, 12:17:26 »
Hi all - it's the floating layout for the floating form designer, but you can still have multiple edit windows, eg create a new editor on another monitor, dock the Object Inspector or another window there, etc

Pro zajímavost, v těch dalších Edit windows nefunguje klávesa F2 na uložení (položka v menu přitom funguje).

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #13 kdy: 16-06-2020, 12:19:43 »
Mel by být brzo hotfix na nekteré reportované problémy. Jako mrzí mne to i za vas, ale Classic layout nepoužívám a na většinu věcí jsem zatím az na vyjimky nenarazil.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline vandrovnik

• Guru
« Odpověď #14 kdy: 16-06-2020, 12:28:43 »
Poor
Rated 1 time