Delphi > FireDAC

conversion error from string "2016-02-01"

(1/4) > >>

Stanislav Hruška:

--- Kód: ---  FqryUI.SQL.Text := FqryUI.SQL.Text + 'WITH'+
  ' ASA AS'+
    ' (SELECT SA.IDSUBACCOUNTS, SA.FKFOCS'+
    ' FROM SUBACCOUNTS SA'+
    ' WHERE (SA.ALLFOC = :ALLFOC) AND (SA.FKFOCS = :FKFOCS)),'+
  ' SEP AS'+
    ' (SELECT SP.FKSERVICES, SP.IDSERVICEPARAMETERS AS FKSERVICEPARAMETERS, SP.PERIOD'+
    ' FROM SERVICEPARAMETERS SP'+
    ' WHERE (SP.PERIOD = :YEARS)),'+
  ' SAC AS'+
    ' (SELECT DISTINCT SP.FKSERVICES, ISM.FKSUBACCOUNTS'+
    ' FROM INVO_N_SUMS ISM'+
    ' INNER JOIN SERVICEPARAMETERS SP ON (ISM.FKSERVICEPARAMETERS = SP.IDSERVICEPARAMETERS))'+
.
  ' SELECT ASA.FKFOCS, SEP.PERIOD AS YEARS, SEP.FKSERVICEPARAMETERS, D.FKOWNER_FLAT,'+
    ' COALESCE(SAC.FKSUBACCOUNTS, ASA.IDSUBACCOUNTS) AS FKSUBACCOUNTS,'+
    ' SP.FKCATEGORIES, D.DEPOSITPERIOD, D.DEPOSIT, D.PAY, D.PAY - D.DEPOSIT AS BALANCE'+
  ' FROM ASA,'+
    ' DEPOSITS D'+
    ' INNER JOIN SERVICEPARAMETERS SP ON (D.FKSERVICEPARAMETERS = SP.IDSERVICEPARAMETERS)'+
    ' LEFT OUTER JOIN SAC ON (SP.FKSERVICES = SAC.FKSERVICES)'+
    ' INNER JOIN SEP ON (SEP.FKSERVICES = SP.FKSERVICES)'+
//  ' WHERE (D.DEPOSITPERIOD BETWEEN CAST(:DATEFROM AS DATE) AND CAST(:DATETO AS DATE))';
  ' WHERE (D.DEPOSITPERIOD BETWEEN :DATEFROM AND :DATETO)';
.
  FqryUI.ParamByName('DATEFROM').AsDate := oCommonData.BillingFrom;  //  TDate
  FqryUI.ParamByName('DATETO').AsDate := oCommonData.BillingTo;

--- Konec kódu ---

--- Citace ---raised exception class EIBNativeException with message '[FireDAC][Phys][FB]conversion error from string "2016-02-01"'.
--- Konce citace ---
Je to DATEFROM, ktorý sa nikde inde nevyskytuje.
Nepomohlo ani pretypovanie. Fungovalo to a nič som tu nemenil. FqryUI vytváram dynamicky.

Stanislav Hruška:
Bol som na 100 % presvedčený, že som tabuľku nemenil. Nie je to pravda.
To sa už sám nad sebou nestačím čudovať.

pf1957:

--- Citace: Stanislav Hruška  17-06-2020, 13:31:42 ---Bol som na 100 % presvedčený, že som tabuľku nemenil. Nie je to pravda.
To sa už sám nad sebou nestačím čudovať.

--- Konce citace ---
No a co nejaky ten VCS, pouzivas? Mam dojem, ze jsi koketoval Git... Pak neni nic jednoduzsiho, nez si nechat porovnat zdrojovky v ruznych revizich.

Stanislav Hruška:
Používam Git. No ak zmeníš štruktúru DB tabuliek, tak Ti to nepomôže.

pf1957:

--- Citace: Stanislav Hruška  17-06-2020, 16:29:21 ---Používam Git. No ak zmeníš štruktúru DB tabuliek, tak Ti to nepomôže.

--- Konce citace ---
Jak to :-O My vzdycky vytvarime scripty, ktere se daji aplikovat napr. u zakaznika aj., takze mame nejaky primarni create script a pak zmenove skripty ke kazde evoluci schematu, stejne jako scripty pro naplneni cisleniku aj. primarnich dat. A ty jsou samozrejme pod spravou VCS, takze se da pomerne jednoduse zjistit kdo a jako co zmenil.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi