Autor Téma: D10.4 lokálny help - nahradiť pôvodným online  (Přečteno 271 krát)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: W10 + Delphi 10.4 professional
D10.4 lokálny help - nahradiť pôvodným online
« kdy: 16-06-2020, 21:04:26 »
Dal som si nainštalovať lokálny help. Čert ber tých 25 MB, ale je to klasický chm. Použije sa aj pri F1. Robí sa s ním zle a nevie vyhľadať čo mu zadám. Viem, že to tam je.
Chcel by som sa vrátiť k online helpu (ako to bolo v XE7), ale nikde som nič nenašiel.
W10 64b, Delphi 10.4, FireBird 3.05
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
Re:D10.4 lokálny help - nahradiť pôvodným online
« Odpověď #1 kdy: 20-06-2020, 11:15:49 »
Dal som si nainštalovať lokálny help. Čert ber tých 25 MB, ale je to klasický chm. Použije sa aj pri F1. Robí sa s ním zle a nevie vyhľadať čo mu zadám. Viem, že to tam je.
Chcel by som sa vrátiť k online helpu (ako to bolo v XE7), ale nikde som nič nenašiel.

No dej manage  platforms, a na druhe zalozce odskrtni help, to by mohlo pomoci.

A k tomu CHM: Delphi puvodne pouzivalo HLP, pak MS jim rekl, ze nebudou dale HLP podporovat a donutil Embarcadero pouzit MS document format (viz. asi tvuj help z D2007 - az cca XE7).

Nasledne MS oznamil, ze MS dokument format nebo jak se to jmenuje uz dale nebude podporovan a ze maji co nejdrive v novych verzich ho prestat pouzivat, takze EMBT preslo na chm, coz je podle mne OK.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #2 kdy: 20-06-2020, 12:57:57 »
To sa na MS podobá. Takisto nedodržiavanie vlastných formátov. Kvôli tomu som už na nich neraz nadával.
Lenže je tu jeden veľký problém. Help je rozdelený do niekoľkých súborov. Ja často netuším v ktorej časti to mám hľadať. Zadal som kľúčové slovo a Index ani Find mi nič nezobrazili. Popravde si už nepamätám, či to slovo v tej časti bolo. Až potom som zistil, že je help delený na časti.
Výsledkom je, že sa s tým robí veľmi, ale veľmi zle.
Ešte veľmi dôležitá vec. Stlačím F1 a nikde nič! Tak si help nepredstavujem.
Keby vymysleli niečo vlastné interaktívne, tak by ma to veľmi potešilo.

Offline Jan Fiala

• Mladík
  • **
    • PSPad editor
« Odpověď #3 kdy: 21-06-2020, 20:45:32 »
Nasledne MS oznamil, ze MS dokument format nebo jak se to jmenuje uz dale nebude podporovan a ze maji co nejdrive v novych verzich ho prestat pouzivat, takze EMBT preslo na chm, coz je podle mne OK.

On ani ten CHM není bezproblémový - musíš řešit zabezpečení. Ze sítě se ti obsah nezobrazí, ani z program files - tam to musíš řešit tím, že obsah povolíš, což je pro některé uživatele nepřekonatelné. Takže řešení je kopírovat help do %UserProfile% a spouštět odtud.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #4 kdy: 19-07-2020, 21:31:05 »
Ten lokálny help ani veľmi neodporúčam používať. Chcel som si niečo zistiť o TDictionary (aj o iných) a nedostal som vôbec nič. Zato http://docwiki.embarcadero.com/RADStudio/Sydney/en/Delphi_Language_Reference funguje veľmi pekne. Vyhodil mi k TDictionary všetko. Včítane príkladov.