Databáze > Firebird a Interbase

Table.Delete OK, Table.Post NIE

(1/11) > >>

Stanislav Hruška:
Včera som celý blažený išiel spať. Vkladanie záznamov OK. A dnes takýto šok. Ja začnem veriť, že som naozaj zakliaty, alebo som ... Jaj to už dávno viem, že som.  Skúšam najjednoduchší prípad - práca priamo s jedinou tabuľkou.

* Table.Delete - OK. Vymaže záznam
* Table.Insert, Edit - OK
* Následný Table.Post prejde, ale v tabuľke nie je žiadna zmena
* Používa sa tá istá transakcia
* UpdateTransaction.Isolation = xiReadCommitted
* ReadOnly = FalseVšetko viacnásobne skontrolované. Včera som mal xiUnspecified, čo je vraj xiReadCommitted. Začalo to fungovať, až keď som to zmenil na xiReadCommitted.

Jirka:

--- Citace: Stanislav Hruška  20-10-2020, 21:46:09 ---Všetko viacnásobne skontrolované. Včera som mal xiUnspecified, čo je vraj xiReadCommitted.

--- Konce citace ---
Zkus někdy Google  - zabere to asi 8 sekund ..
http://docwiki.embarcadero.com/Libraries/Sydney/en/FireDAC.Stan.Option.TFDTxOptions.Isolation

Stanislav Hruška:
Ale na FB som čítal, čo som napísal. Ak som to nepoplietol.
Ale to nič nemení na veci, keďže mám nastavené xiReadCommitted. Vyskúšal som aj xiDirty čo je prakticky nulová izolácia. Rovnaký výsledok.
Na tom internete som si to všetko prešiel. FireDAC aj FB.

Stanislav Hruška:
Tak som na dôvod prišiel. Transakcia je aktívna a ja som ju spúšťal ešte raz. Keď som urobil Rollback, tak to je OK.
Narýchlo som hľadal, kde to spúšťam, ale som to nenašiel. Nevadí, budem krokovať.
Teda robí chyby čo ich je naozaj problém objaviť.
.
Ospravedlňujem sa zbytočné zahlcovanie webu.

Jirka:

--- Citace: Stanislav Hruška  20-10-2020, 22:02:04 ---Ale na FB som čítal, čo som napísal. Ak som to nepoplietol.

--- Konce citace ---

No  nevím co řešíš, ale to co TFDTxOptions.Isolation řeší je jak tvá aktuální transakce přistupuje k ostatním transakcím (viditelnost)
a na to jestli to něco (ne)ukládá  ve tvé transakci by nemělo mít vliv (snad jen konkureční zápisy).
doporučuji knihu od Pavla Císaře Interbase/Firebird 

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi