Databáze > Obecné

Funguje mi len RIGHT. LEFT v žiadnom prípade

<< < (2/3) > >>

pf1957:

--- Citace: Stanislav Hruška  25-10-2020, 18:06:33 ---To odporúčanie máš na mysli toto

--- Konce citace ---
Ne, to doporuceni, ze se ma pouzivat LEFT a ne RIGHT.

--- Citace ---
Pozerám na ten odkaz, ale všade vidím, že obrázok pre RIGHTT je zrkadlový obraz LEFT.
Nič také, čo tu popisuje Fiala.

--- Konce citace ---
No vsak, proto je to picovina s tim pouzivanim LEFT pred RIGHT. A JF popisuje presne, co je na tech diagramech: vzdy je vysledkem mnozina radku, ktera odpovida pruniku obou mnozin (inner join) a zbyvajici radky z leve nebo prave mnoziny (tabulky).

Stanislav Hruška:
Vidím, že si to musím znova poriadne pozrieť a uvedomiť si čo je čo. Už mi pomaly začína dochádzať, čo napísal JF.
Mám jednu otázku. Ja celý čas žijem v tom, že ľavá a pravá tabuľka sú určené v časti JOIN ON (...)

--- Kód: ---A
INNER JOIN B ON (A.XX = B.YY)  // A - ľavá tabuľka
INNER JOIN B ON (B.XX = A.YY)  // B - ľavá tabuľka
--- Konec kódu ---
Je to naozaj tak?

pf1957:

--- Citace: Stanislav Hruška  25-10-2020, 18:42:09 ---Je to naozaj tak?

--- Konce citace ---
Ne. V tom vyrazu plati obvykle komutativni aj. podobne zakony, takze je jedno, jestli napises A.XX=B.XX nebo B.XX=A.XX

--- Kód: SQL ---LeftTable A INNER JOIN RightTable B ON ....LeftTable A LEFT OUTER JOIN RightTable B ON ....LeftTable A RIGHT OUTER JOIN RightTable B ON .... 

Stanislav Hruška:
Neviem ako som k tomu poznaniu prišiel ??? , ale teraz mi to vysvetľuje niektoré veci. Takže ak chcem zmeniť ľavú a pravú tabuľku, tak mi je teraz jasné, že musím zmeniť ich poradie vo výraze
--- Kód: ---A LEFT/RIGHT JOIN B ON () // NA
B LEFT/RIGHT JOIN A ON ()
--- Konec kódu ---
Dobrá diera vo vedomostiach. Tým pádom úplne ináč vnímam celú túto (a podobné) debatu.

pf1957:

--- Citace: Stanislav Hruška  25-10-2020, 19:04:54 ---Dobrá diera vo vedomostiach. Tým pádom úplne ináč vnímam celú túto (a podobné) debatu.

--- Konce citace ---
Jeste je dobre si uvedomit tohle: http://www.sql-tutorial.ru/en/book_explicit_join_operations/page4.html

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi