Autor Téma: Otevření dokumentu PDF  (Přečteno 263 krát)

Offline JaroB

• Guru
    • Verze Delphi: XE8, Seattle
Otevření dokumentu PDF
« kdy: 31-10-2020, 20:37:51 »
Ahoj
chci se zeptat, nebo spíš jen sonduju, něco k otevírání PDF asociovaným programem.
Před časem mi přestalo v mé aplikaci fungovat otevírání PDF v Acrobat Readeru.
Myslel jsem si, že je to nějaká chyba v programu, jenže nebyla. Přestalo fungovat i otevření z průzkumníka přes soubor (Reader se neotevřel)
Program se "pokusí" předat Acrobaru soubor, ale po bližších výzkumech jsem zjistil, že Acrobat spadnul na nějakou obskurní chybu v DLL, kterou ani neukázal (tedy ukázal, ale až při pokusu o odstřelení správcem úloh).
Takhle mi zaparkoval několik souborů za sebou a proces uváznul.
Takže jsem usoudil, že problém je po nějaké (červnové) aktualizaci Windows. Odinstaloval jsem Reader a znovu ho nainstaloval.
Poprvé se spustilo všechno správně, ale podruhé, ouha, se to zachovalo úplně stejně. Oprava registrů nezabrala, byla-li to vůbec chyba v registrech.
Takže jsem Reader odinstaloval :(

A chci se zeptat, jestli jste s s tím někdo nesetkal? Dík

Offline Jan Fiala

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 10.4.1
    • PSPad editor
Re:Otevření dokumentu PDF
« Odpověď #1 kdy: 01-11-2020, 13:05:41 »
Nesetkal jsem se konkrétně s tímto chováním, ale Win 10 si standardně asociuje PDF s Edge. A občas tu asociaci mění.
Navíc Windows 10 zavedlo další způsob zápisu asociace, která má přednost před standardní asociací přes typ souboru.
Původně SOFTWARE\Classes přes typ souboru, které platí, pokud není nastaven nový typ - otevřít v programu a vždy otevřít v tomto programu, zapsaný v:
HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.pdf\OpenWithProgids

Offline JaroB

• Guru
« Odpověď #2 kdy: 01-11-2020, 17:48:20 »
Děkuji.
Myslím, že to nebude problém s asociací, ale spíš s nějakou DLL knihovnou Readeru, jakoby byla po aktualizaci windows zdánlivě špatně zaregistrovaná. Pokud otevřu soubor z Acrobaru, tak se to sekne s nějakou chybou (ale už nevím jakou, jelikož jsem aplikaci odinstaloval a používám pouze preview SumatraPDF v total commanderu) a chyba se zaparkuje v seznamu úloh k odstřelení.
Zkusil jsem postup odsud https://helpx.adobe.com/cz/acrobat/kb/error-acrobat-reader-running-cannot.html, ale nic nepomohlo.

Offline Jan Fiala

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 10.4.1
    • PSPad editor
« Odpověď #3 kdy: 02-11-2020, 09:21:57 »
Eventlog aplikací nic neukazuje?

Offline JaroB

• Guru
« Odpověď #4 kdy: 02-11-2020, 16:00:41 »