Databáze > Firebird a Interbase

Ke je fyzicky uložený soubor *.FDB

(1/3) > >>

Jirka:
Zdravím
Je  možné přímo z databáze zjistit cestu v PC ?
Něco jako "C:\DATA\DATABAZE.FDB"
Chci aplikovat Alias a rád bych měl pojistku že ten Alias "ukazuje správně". 
Pokud možno bez použití UDF

Stanislav Hruška:
Otázka mi pripadá trocha divná. Ak si pripojený k DB, tak musíš vedieť kde je! Alebo máš na mysli niečo iné.
Určite vieš, že taká informácia v DB jednoducho neexistuje. Niečo som tu na podobnú tému debatoval. Zoberme si:

* embeded - jedno súborová DB. Môže byť kdekoľvek. O tom sa rozhoduje pri inštalácii. Treba vychádzať z tejto skutočnosti
* server - DB môže byť rozložená po celom svete. Tu je dôležité pripojenie na server. A tým končím :) Nemyslím si, že som napísal niečo čo nevieš.

pf1957:

--- Citace: Jirka  15-11-2020, 20:54:03 ---Chci aplikovat Alias a rád bych měl pojistku že ten Alias "ukazuje správně". 
Pokud možno bez použití UDF

--- Konce citace ---
My to delavame tak, ze v DB mame nejakou tabulku ev. SP, ktera obsahuje napr. informace o revizi schematu, takze aplikace vzdy po startu kontroluje predpokladanou revizi, pro kterou byla prelozena a revizi DB, ke ktere se pripojila aj. kontroly. U ruznych typu RDBMS to delavame ruzne. U FB jsme to delavali tak, ze jsme do textu dedikovane SP dostali cislo revize a takova zmena se promitla do diferencniho scriptu, treba u EntityFrameworku (MSSQL) si to kontroluje automaticky sam framework.

Pak se budto vubec k DB nepripojis a nebo se pripojis a zjistis, co je to presne za verzi a jestli nad ni muzes pracovat.

Jirka:

--- Citace: pf1957  16-11-2020, 00:25:36 ---Pak se budto vubec k DB nepripojis a nebo se pripojis a zjistis, co je to presne za verzi a jestli nad ni muzes pracovat.

--- Konce citace ---
Já jsem měl spíše na mysli jak už z připojené databáze zjistit fyzickou cestu ("C:\..")  na daném serveru.
Protože když si nastavím připojení přes Alias chtěl bych mít možnost se podívat přes databázi kde ji mám.
Samozřejmě neuvažuji o variantě rozdělení samotné databáze na více souborů které mohou být na více HDD - to se snad už ani nepoužívá

pf1957:

--- Citace: Jirka  16-11-2020, 09:53:53 ---Já jsem měl spíše na mysli jak už z připojené databáze zjistit fyzickou cestu ("C:\..")  na daném serveru.
Protože když si nastavím připojení přes Alias chtěl bych mít možnost se podívat přes databázi kde ji mám.

--- Konce citace ---
Tomu jsem porozumel, ale neni mi jasne, k cemu to ma slouzit

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi