Delphi > FireDAC

FireDAC - TFDStoredProc - defaultní hodnota parametru

<< < (2/2)

Jan Fiala:

--- Citace: pf1957  06-04-2021, 08:07:48 ---Samozrejme nejake zaboxovani v modernim jazyku s podporou nullable typu jako C# to osetri na urovni prekladu klienta, takze neni treba cekat na run-time chybu.

--- Konce citace ---

Spíš jde do budoucna o případ, kdy třeba serverovou stranu bude dělat jeden člověk a klienta jiný. Nebo upravíš něco na proceduře - jeden parametr začne být povinný a na klienta zapomeneš, protože do toho budeš mít spoustu telefonů nebo něco akutnějšího. Hůř se to hledá, než když ti po spuštění procedura oznámí, že jsi neposlal parametr ten a ten.

pf1957:

--- Citace: Jan Fiala  06-04-2021, 11:08:36 ---Spíš jde do budoucna o případ, kdy třeba serverovou stranu bude dělat jeden člověk a klienta jiný. Nebo upravíš něco na proceduře - jeden parametr začne být povinný a na klienta zapomeneš, protože do toho budeš mít spoustu telefonů nebo něco akutnějšího. Hůř se to hledá, než když ti po spuštění procedura oznámí, že jsi neposlal parametr ten a ten.

--- Konce citace ---
To je souhrnne udrzovatelnost SW - tohle pokrejes tim, ze se zbavis tech deklaratornich default hodnot.

Ale jde o dalsi uroven: jestli volas SP s ruznou sadou parametru, tak nejspis z nekolika ruznych mist, takze je vyhodne, pokud ma jazyk prostredky, jak to zkontrolovat v dobe prekladu a nenechavat to az na ladeni/testovani - ostatni to je hlavni motivace k zavedeni silne typove kontroly. A tady je Delphi bohuzel k nicemu.

Navigace

[0] Seznam témat

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi