Autor Téma: Navrat po letech k Delphi, co delam spatne 32 vs 64 bit a VCL aplikace?  (Přečteno 189 krát)

Offline Wormik

• Nováček
  • *
Zdravim pracoval jsem s Delphi 1, 3, 7 a XE, pote jsem se zacal venovat vice jinym castem IT a vyvoj jsem postupne uplne opustil. Nyni jsem si zkusil na virtual s 64bit. Windows 7 nainstalovat Delphi 10.3.3 Comunity version a zkusil zalozit FMX application a tu muzu zkompilovat pro Windows 32 i 64. Pote jsem zalozil VCL application, ale tam je moznost kompilovat jen Windows 32 (stejne tak i projektu pro DLL). Nikdy predtim jsem s 64 bit. v Delfach nedelal (podpora byla pridana az v XE2), tak nevim jestli je to omezeni Comunity verze, nekde nemam neco zaskrtle/nastavene/nainstalovane, nebo je problem s tim ze je to na Win 7....Neebo opravdu neni mozno VCL aplikaci zkompilovat pro 64 bitu? coz se mi nezda prece jen je to 11 let od XE? Zkusel jsem googlit, ale neumim formulovat dotaz abych dostal od sterejdy Googla neco pouzitelneho... 

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
Prave tlacitko v project group na Target platforms - Add Platform, pridat Win64, viz. obr.
Embarcadero MVP - Czech republic